Справа №442/3570/20
Провадження №2/442/982/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 вересня 2020 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Крамара О.В.
з участю секретаря судового засідання Малик О.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Нагуєвицької сільської ради Дрогобицького району Львівської області, третя особа Приватний нотаріус Дрогобицького районного нотаріального округу Львівської області Манзілевська Тетяна Станіславівна, про продовження строку на прийняття спадщини -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся в суд із вказаним вище позовом, в обґрунтування якого посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся ОСОБА_2 . Його мати ОСОБА_3 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Після смерті бабусі залишилось спадкове майно: житловий будинок АДРЕСА_1 , що підтверджується інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, сформованою 12.06.2020р. Вартість спадкового майна 45113 грн. 00 коп.
З метою оформлення своїх спадкових прав на будинковолодіння після смерті бабусі за правом представлення, він звернувся до нотаріуса, однак йому відмовлено, оскільки на день смерті бабусі він не був зареєстрований з спадкодавцем по місцю її проживання і в шестимісячний термін не подав заяву про прийняття спадщини, а тому зважаючи на наведені вище обставини в нього виникла необхідність звернутися з даним позовом в суд.
Сторони в судове засідання не з?явилися, однак в матеріалах справи маються заяви сторін про розгляд справи у їх відсутності, представник позивача позов підтримує, відповідач не заперечує щодо його задоволення.
Оскільки учасники справи в судове засідання не з`явились, то відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд беручи до уваги клопотання сторін, дослідивши позовну заяву, в процесі встановлення обставин справи та перевірки їх доказами, судом встановлено наступні юридичні факти та відповідні їм правовідносини.
Частиною 1 статті 206 ЦПК України передбачено, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює судове рішення про задоволення позову.
Підстав для неприйняття визнання позову відповідачем судом не встановлено.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , яка є бабусею позивача ОСОБА_1 . Його мати ОСОБА_3 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно статей 1218, 1220 ЦК України визначено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи і часом її відкриття є день її смерті. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок смерті.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного суду України Про судову практику у справах про спадкування № 7 роз`яснено суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 за правом представлення, має право на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , однак в силу незалежних від нього обставин, не зміг у шестимісячний строк з часу відкриття спадщини, встановлений ч.1 ст.1270 ЦК України, подати до нотаріальної контори заяву при прийняття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст.1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк, встановлений для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що позивач ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини пропустив з поважних причин, тому правомірно просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.12, 13, 80, ч.2 ст.247, 258, 259, 263-265 ЦПК України, ст. ст. 1218, 1220, 1270, 1272 ЦК України, п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування , суд -
у х в а л и в :
Позов задоволити.
Визначити ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк один місяць (від дня набуття рішенням суду законної сили) для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2020 |
Оприлюднено | 14.09.2020 |
Номер документу | 91425826 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Крамар О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні