Справа № 459/2406/20
Провадження № 2/459/1108/2020
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 вересня 2020 року м.Червоноград
Суддя Червоноградського міського суду Львівської області Дем`яновська Ю. Д. ознайомившись з матеріалами поданої позовної заяви ОСОБА_1 до Червоноградської міської ради Львівської області про визнання права власності ,
ВСТАНОВИВ :
07.09.2020 року позивач звернувся до суду з позовом, у якому просить визнати за ним право власності на гараж № НОМЕР_1 , загальною площею 23,6 м.кв., що знаходиться по АДРЕСА_1 .
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку, що така подана без додержання вимог ст.177ЦПК України, оскільки всупереч вимогам ч. 4ст. 177 цього Кодексу до позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем заявлено одну позовну вимогу майнового характеру.
Згідно з пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України Про державний бюджет України на 2020 рік станом на 01 січня 2020 року встановлено розмір прожиткового мінімуму 2102 грн.
Крім того, відповідно до п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України, у позовах про визнання права власності на майно або його витребування, ціна позову визначається вартістю майна.
Як вбачається з позовної заяви, позивач звернулися до суду з майновою вимогою про визнання за ними права власності на гараж № НОМЕР_1 , загальною площею 23,6 м.кв., що знаходиться по АДРЕСА_1 , однак документів про вартість майна до позову не долучено, інформації про дійсну ринкову вартість спірного майна суду не надано . Відтак, приходжу до висновку, що така вартість позивачами не визначена.
Згідно ч. 9 ст. 185 ЦПК України, заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
За таких обставин та у відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя має обов`язок постановити ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказаний недолік підлягає усуненню у спосіб надання доказів вартості спірного майна та сплати судового збору у сумі 1% ціни позову, але не менше 840,80 гривень та не більше 10510,00 гривень або подання документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, та клопотання чи заяви про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору.
Окрім цього, додані до заяви копії документів не завірені належним чином.
Частиною 1 статті 177 ЦПК України встановлено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Однак ця вимога позивачем не виконана, до позовної заяви не додано копію позову з додатками для відповідача, а відтак позивачу слід усунути вказаний недолік шляхом подання копії позовної заяви з додатками для відповідача.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З врахуванням викладеного, позовну заяву слід залишити без руху та зобов`язати позивача усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали, шляхом надання суду завірені належним чином копії доданих до заяви документів для суду та відповідача, а також сплати судового збору у сумі
Керуючись ст. 185 ЦПК України , суддя, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Червоноградської міської ради Львівської області про визнання права власності залишити без руху.
Надати позивачу строк 10 (десять) днів для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, з дня отримання копії останньої.
У разі якщо недоліки не будуть усунені у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю. Д. Дем`яновська
Суд | Червоноградський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2020 |
Оприлюднено | 11.09.2020 |
Номер документу | 91426759 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Червоноградський міський суд Львівської області
Дем'яновська Ю. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні