ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відмову в забезпеченні позову
"10" вересня 2020 р.м. Харків Справа № 922/2562/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Бринцева О.В.
розглянувши заяву ФОП Партоли С.М. про забезпечення позову (вх. №20624 від 08.09.2020) по справі
за позовом Фізичної особи-підприємця Партоли Сергія Миколайовича ( АДРЕСА_1 ) до Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" (04112, м. Київ, вул. Олени Теліги, 8) в особі Харківської філії Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" (63030, Харківська обл., Валківський р-н, с. Золочівське) про стягнення 309.989,58грн. ВСТАНОВИВ:
08.09.2020 ФОП Партола С.М. звернувся до Господарського суду Харківської області із заявою про забезпечення позову (вх. №20624), в якій просить суд накласти арешт в межах позовних вимог на посіви (незібраний врожай) та отриманий врожай 2020 року, що знаходиться на земельній ділянці кадастровий номер 6321288500:04:000:0101, площею 349 га, яка розташована на території Шарівської сільської ради Валківського району Харківської області, з подальшим вилученням дозрілого врожаю шляхом надання права збору врожаю 2020 року ДП "ЦСЕНСМ" в особі Харківської філії Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу" із застосуванням спеціалізованої техніки та подальшою передачею зібраного врожаю сільськогосподарських культур на відповідальне зберігання ДП "ЦСЕНСМ" в особі Харківської філії Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу", шляхом складання акту опису й арешту майна та передачі описаного майна на зберігання ДП "ЦСЕНСМ" в особі Харківської філії Державного підприємства "Центр сертифікації та експертизи насіння і садивного матеріалу".
В обґрунтування заяви посилається на неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань за Договором про виконання сільськогосподарських послуг від 02.07.2018 №378-19/2018-ПС в частині повної оплати наданих послуг.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд відмовляє у її задоволенні, враховуючи наступне.
Відповідно до положень статті частини першої статті 136 ГПК України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
З огляду на положення статей 13, 74, 80 ГПК України особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 74 ГПК України, обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
При вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Відповідно до статті 79 ГПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Предметом спору у справі №922/2562/20 є стягнення грошових коштів за надані позивачем відповідачеві послуги за Договором про виконання сільськогосподарських послуг від 02.07.2018 №378-19/2018-ПС.
Посилання заявника ФОП Партоли С.М. на невиконання відповідачем зобов`язань за спірним договором як на підставу для забезпечення позову у даній справі, судом не приймається до уваги, оскільки такі обставини є безпосередньо предметом позову у даній справі, а факт ухилення відповідача від виконання зобов`язань не є встановленим та підлягає доведенню під час вирішення справи по суті і сам по собі не може свідчити про майбутнє ускладнення чи унеможливлення виконання рішення суду.
При цьому, всупереч вимог статті 13 та статті 74 ГПК України (судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень) позивачем не наведено обґрунтованих мотивів та посилань на докази, на підставі яких суд міг би дійти висновку щодо доцільності та необхідності забезпечення позову.
З огляду на те, що заявником не доведено, що невжиття, визначених ним заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні заяви про забезпечення позову.
Разом з тим, суд вважає за необхідне відмітити, що вимога про забезпечення позову, яку раніше було відхилено повністю або частково, може бути подана вдруге, якщо змінились певні обставини. Тобто на заяви про забезпечення позову, в задоволенні яких було відмовлено, не поширюється заборона повторно звертатись до господарського суду.
Керуючись статтями 73-74, 77, 79-80, 136-137, 140, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви ФОП Партоли С.М. про забезпечення позову відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Східного апеляційного господарського суду через Господарський суд Харківської області протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.
Суддя О.В. Бринцев
/справа №922/2562/20/
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2020 |
Оприлюднено | 11.09.2020 |
Номер документу | 91436554 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні