Справа № 156/919/20
№ провадження 2/156/418/20
У х в а л а
"10" вересня 2020 р. смт. Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Федечко М.О. вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів,
в с т а н о в и в :
позивач звернулася до суду із вище вказаним позовом.
Оглянувши матеріали справи, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 177 ЦПК України передбачено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Відповідно до положень ч.5 ст.177 Цивільного процесуального кодексу України , позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно положень п.2 ч.8 ст.43 Цивільного процесуального кодексу України , якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Окрім цього, відповідно до положень ч.ч. 2, 4, 5 ст.95 Цивільного процесуального кодексу України , письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи,який подає письмові докази в копіях(електронних копіях),повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Як вбачається із матеріалів позову, долучені додатки не скріплені власноручним підписом учасника справи, копії документів належним чином у встановленому законом порядку не засвідчені та до копії позовної заяви не долучено копій документів, які додаються до неї.
Разом з тим, пунктом 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зміст позовних вимог спосіб (способи) захисту прав або інтересів передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
У позовній заяві позивач вказує, що внаслідок невиконання відповідачем рішення суду та злісного ухилення від сплати аліментів за ним утворилась заборгованість по виплаті аліментів в сумі 81992,05 грн. станом на 31 липня 2020 року. За її розрахунками за період з 01 травня 2018 року по 31 серпня 2020 року сума неустойки, яку відповідач зобов`язаний сплатити на її користь становить 344209,35 грн.
Із позовної заяви слідує, що з відповідача стягуються аліменти на утримання двох малолітніх дітей за рішенням Іваничівського районного суду Волинської області від 27 вересня 2017 року та відповідно до судового наказу виданого Іваничівським районним судом Волинської області від 11 жовтня 2017 року, однак у позовній заяві позивач просить стягнути неустойку за прострочення сплати аліментів в сумі 344209,35 грн. не вказавши конкретний розмір неустойки щодо кожного судового рішення.
Відповідно до положень ч.1 ст.185 Цивільного процесуального кодексу України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175і 177цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного та у відповідності до вимог ч.1 ст. 185 , ч.3 ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України , заяву слід залишити без руху та зобов`язати позивача усунути недоліки, зазначені в ухвалі суду протягом десяти днів з дня отримання ухвали, шляхом подачі копій додатків до заяви, оформлених у встановленому законом порядку. У випадку неусунення недоліків заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Керуючись ст.ст. 43 , 177 , 185 , 260 , 294 Цивільного процесуального кодексу України , -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. У випадку їх неусунення позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Суддя М.О. Федечко
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2020 |
Оприлюднено | 14.09.2020 |
Номер документу | 91439611 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іваничівський районний суд Волинської області
Федечко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні