Ухвала
від 09.09.2020 по справі 381/858/20
ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email: inbox@fs.ko.court.gov.ua


2/381/585/20

381/858/20

У Х В А Л А

про призначення експертизи

09 вересня 2020 року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі головуючого - судді Ковалевської Л.М., при секретарі - Соловей Ж.В, з участю: позивача ОСОБА_1 , її представника адвоката - Порхуна С.В., ,розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Фастові клопотання представника позивача ОСОБА_2 адвоката Порхуна С.В про призначення почеркознавчої експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , поданого в особі уповноваженого представника - адвоката Порхун Сергія Валерійовича до ГУ Держгеокадастру у Київській області, третя особа-Державний реєстратор КП Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області Шевчук С.А.. про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та скасування запису,-

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Фастівського міськрайонного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , поданого в особі уповноваженого представника - адвоката Порхун Сергія Валерійовича до ГУ Держгеокадастру у Київській області, третя особа-Державний реєстратор КП Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області Шевчук С.А. про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та скасування запису.

В судовому засіданні представник позивача заявив клопотання, яке подав в письмовому вигляді про призначення судової почеркознавчої експертизи (а.с.28-29) для встановлення факту належності підпису позивачу або сторонній особі на оригіналі договору оренди земельної ділянки № 16/57-18-ДО від 23.07.2018 року, сторонами якого є ГУ Держгеокадастру у Київській області та ОСОБА_1 .

У зв`зку з чим просить суд поставити на вирішення експерта наступні питання :

1)Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у договорі оренди земельної ділянки № 16/57-18-ДО від 23.07.2018 року, площею 36, 7190 га, кадастровий номер 3224987200:03:001:0050, ОСОБА_1 чи іншою особою?

2) Чи виконано рукописний текст від імені ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у договорі оренди земельної ділянки № 16/57-18-ДО від 23.07.2018 року, площею 36, 7190 га, кадастровий номер 3224987200:03:001:0050, ОСОБА_1 чи іншою особою?

Представник відповідача ГУ Держгеокадастру у Київській області, в судове засідання не з`явився, на ухвалу суду від 15.06.2020 про витребування доказів, а саме оригіналу договору оренди земельної ділянки № 16/57-18-ДО від 23.07.2018 року, площею 36, 7190 га, кадастровий номер 3224987200:03:001:0050 не відреагував, оригінал Договору не надав.

Третя особа - Державний реєстратор КП Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області Шевчук С.А. до суду не з`явився, письмових пояснень по справі не надав, на адресу суду повернулись зворотні повідомлення з зазначенням причин невручення - вибули .

Вислухавши доводи позивача його представника, з дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Стаття 12 ЦПК України передбачає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Реалізація принципу змагальності сторін в цивільному процесі та доведення перед судом обґрунтованості своїх вимог є конституційною гарантією, передбаченою у статті 129 Основного Закону України.

Справедливість судового розгляду повинна знаходити свою реалізацію, у тому числі, у здійсненні судом правосуддя без формального підходу до розгляду кожної конкретної справи.

Дотримання принципу справедливості судового розгляду є надзвичайно важливим під час розгляду судових справ, оскільки його реалізація слугує гарантією того, що сторона, незалежно від рівня її фахової підготовки та розуміння певних вимог цивільного судочинства, матиме можливість забезпечити захист своїх інтересів.

Суд, вважає, що для забезпечення сторонам рівних можливостей щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості, клопотання представника позивача про призначення почеркознавчої експертизи слід задовольнити.

Окрім того, наведені обставини мають значення для справи, стосуються предмета і підстав спору та потребуютьспеціальних знань , тому у справі слід задовольнити клопотання представника відповідача про призначення почеркознавчої експертизи.

Питання, які поставлено заявником на вирішення експертів, мають доказове значення у даній справі і потребують спеціальних знань.

Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Для з`ясування обставин, що мають значення для даної справи, з метою вирішення спору та винесення законного і обґрунтованого рішення, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Сторонами не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань.

Суд вважає, що призначення почеркознавчої експертизи по даній цивільній справі, враховуючи предмет спору, є необхідним. Питання, які визначені стороною по справі та на які потрібна відповідь, є достатніми.

Відповідно до ч.1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Відповідно ч.3 ст.103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.

Суд вважає за необхідне, звернути увагу на норми ст. 109 ЦПК України, де зазначено що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Експертизу провести на підставі матеріалів цивільної справи № 381/585/20, пакету документів підписаних особисто позивачем ОСОБА_1 в окремому файлі - оригінали, вільних зразків підпису ( оригінали в матеріалах справи), експериментальний зразок рукописного тексту в положенні сидячи лівою рукою відібраний в судовому засіданні.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Так, як для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

Експертна установа обрана стороною позивача, відповідач ухиляється від участі в розгляді справи, а тому, суд вважає за необхідне доручити проведення експертизи, експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Оплата експертизи в цивільній справі провадиться за рахунок сторони, яка порушила відповідне клопотання.

Оплату за проведення експертизи суд покладає на позивача ОСОБА_1 .

Керуючись ст.ст. 103, 104, 109, 252, 258 ЦПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання представника позивача - адвоката Порхун С.В. про призначення почеркознавчої експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , поданого в особі уповноваженого представника - адвоката Порхун Сергія Валерійовича до ГУ Держгеокадастру у Київській області, третя особа-Державний реєстратор КП Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області Шевчук С.А. про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та скасування запису - задовольнити.

Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 , поданого в особі уповноваженого представника - адвоката Порхун Сергія Валерійовича до ГУ Держгеокадастру у Київській області, третя особа-Державний реєстратор КП Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області Шевчук С.А.. про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним та скасування запису - почеркознавчу експертизу на вирішення якої поставити наступні запитання:

1)Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у договорі оренди земельної ділянки № 16/57-18-ДО від 23.07.2018, площею 36, 7190 га, кадастровий номер 3224987200:03:001:0050, ОСОБА_1 чи іншою особою?

2) Чи виконано рукописний текст від імені ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у договорі оренди земельної ділянки № 16/57-18-ДО від 23.07.2018, площею 36, 7190 га, кадастровий номер 3224987200:03:001:0050, ОСОБА_1 чи іншою особою?

Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (за адресою: 03057, м. Київ, вул. Смоленська,6).

Експерта попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експерта направити матеріали цивільної справи №381/858/20 та окремий файл з пакетом документів, підписаних особисто позивачем ОСОБА_1 .

Експертизу провести на підставі матеріалів цивільної справи №381/858/20, пакету документів підписаних особисто позивачем ОСОБА_1 в окремому файлі - оригінали, вільних зразків підпису (оригінали в матеріалах справи), експериментальний зразок рукописного тексту в положенні сидячи лівою рукою відібраний в судовому засіданні.

Покласти на сторін обов`язок подати експертам всі необхідні матеріали та документи, роз`яснивши положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, згідно якої у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 (тел. НОМЕР_1 ) та яка попередньо оплачує проведення експертизи в зазначеному розмірі за повідомленням експертної установи.

Роз`яснити, що судову почеркознавчу експертизу належить провести у найближчий можливий для цього строк без попереднього погодження цього строку з судом.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Про результати виконання даної ухвали повідомити суд негайно.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана потягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Київського апеляційного суду, при цьому відповідно до п. п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією кодексу.

Суддя Л.М.Ковалевська

СудФастівський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення09.09.2020
Оприлюднено14.09.2020
Номер документу91446291
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —381/858/20

Рішення від 18.12.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 14.12.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 22.10.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 09.09.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 09.09.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 20.08.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 15.06.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

Ухвала від 06.04.2020

Цивільне

Фастівський міськрайонний суд Київської області

Ковалевська Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні