Ухвала
від 11.09.2020 по справі 712/8800/20
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Справа №712/8800/20

Провадження №1-кс/712/4477/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про накладення арешту на майно

11 вересня 2020 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчої ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 , розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси винесене у кримінальному провадженні № 12020251010003256 від 03.09.2020року зач.3ст.190КК України,слідчим СВЧеркаського ВПГУНП вЧеркаській області ОСОБА_3 та погоджене прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_5 клопотання про накладення арешту на майно,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВЧеркаського ВПГУНП вЧеркаській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого з клопотанням про накладення арешту на майно в кримінальному провадженні № 12020251010003256 від 03.09.2020, а саме: квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 45,3 кв.м. із забороною вчинення будь-яких реєстраційних дій.

Клопотання обґрунтовує тим, що за даними досудового розслідування, до Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області надійшла заява від ОСОБА_6 про те, що невстановлені особи в шахрайський спосіб заволоділи нерухомими майном квартирою АДРЕСА_1 , яка дісталась заявниці у спадок після смерті батька ОСОБА_7 .

Будучи допитаною за обставинами справи, ОСОБА_8 вказала, що проживає по АДРЕСА_2 разом зі своїм братом ОСОБА_9 . Мати ОСОБА_10 працює в Італії та в Україну приїздить час від часу. Батько ОСОБА_7 помер в 2019 році. У батька у власності була квартира по АДРЕСА_3 . Батько був один у своєї матері, а тому після смерті бабусі ОСОБА_11 він став єдиним спадкоємцем, належній їй на праві приватної власності квартири, яка розташована в АДРЕСА_4 . Однак оформити своїх прав на квартиру батько не встиг. В бабусиній квартирі ніхто не проживав, борги за постачання комунальним послуг зростали. Якось в квартирі прорвали водопостачальні труби. Сусіди викликали комунальників та вони перекрили труби і опечатали квартиру. ОСОБА_6 та ОСОБА_9 відразу після смерті батька вступили в спадщину, як законні спадкоємці, нотаріусом було відкрито спадкову справу. ОСОБА_6 та ОСОБА_9 звернулись до нотаріуса ОСОБА_12 , та вона сказала, які потрібно зібрати документи. Щодо квартири по Вернигори там клопоту було менше. А от із бабусиною квартирою було складніше. Треба було зібрати документи, які підтверджують родинний зв`язок. На це потрібно було якийсь час та відповідні кошти. Два тижні тому, прийшовши переоформлювати відразу дві квартири, ОСОБА_6 та ОСОБА_9 дізнались, що в реєстрі речових прав на нерухоме майно вже значилось, що квартира по ОСОБА_13 вже перереєстрована на іншу особу, яку ніхто не знає. Саме тому, це змусило ОСОБА_6 та ОСОБА_9 звернутись до правоохоронних органів з написанням заяви про вчинене шахрайство. Крім цього, ОСОБА_6 відразу ж поїхала до бабусиної квартири щоб перевірити хто там проживає. Приїхавши за вказаною адресою, ОСОБА_6 встановила, що двері змінені на інші. При спілкуванні із сусідами, останні вказали, що в квартирі проживає жінка ромської національності, яка йде з квартири рано вранці і приходить пізно ввечері. Також сусіди повідомили, що із квартири були вивезені усі речі, які в ній були. Якийсь час приходили чотири невідомі чоловіки до цієї квартири. ОСОБА_6 звернулась до кваліфікованих адвокатів та їй було рекомендовано звернутись до поліції із написанням заяви про вчинений злочин і попросити накласти арешт на майно.

У відповідності до інформаційної довідки №222820448 ДРРПнНМ, право власності на квартиру АДРЕСА_1 було зареєстроване 14.07.2020 за ТОВ «СІТІ-ТРЕЙД 2020» (код за ЄДРПОУ 43621700) державним реєстратором Управління з питань державної реєстрації Черкаської міської ради ОСОБА_14 на підставі акту приймання-передачі майна до статутного капіталу серія та номер 1449/1750, виданого 07.07.2020 приватним нотаріусом ОСОБА_15 .

Як встановлено відповідно до відомостей Єдиного реєстру підприємств, установ, організацій ТОВ «СІТІ-ТРЕЙД 2020» (код за ЄДРПОУ 43621700) було засноване 15.05.2020, тобто за два дні до реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1 . Директором, засновником та бенефенціаром даного Товариства є ОСОБА_16 , який зареєстрований в АДРЕСА_5 , за якою знаходиться реабілітаційний центр, який допомагає наркозалежним, та людям із ВІЛ та СНІД.

Враховуючи, що ОСОБА_6 до матеріалів кримінального провадження долучені документи, які підтверджують її та її брата ОСОБА_9 право на успадкування квартири АДРЕСА_6 , вказана квартира є речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

Слідчий у клопотанні зазначає, що в зв`язку із необхідністю забезпечити відновлення порушених прав ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , повернення майна, яке незаконно вибуло із власності, неможливістю вчинення подальших реєстраційних дій щодо перереєстрації прав власності, виникла необхідність у накладенні арешту на квартиру АДРЕСА_1 з забороною вчинення будь-яких реєстраційних дій.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримала та просила накласти арешт на квартиру АДРЕСА_1 .

Адвокат ОСОБА_9 та ОСОБА_6 ОСОБА_17 в судовому засіданні підтримала клопотання слідчого та не заперечувала проти накладення арешту.

Відповідно до вимог ч.2 ст.172 КПК України ТОВ «СІТІ-ТРЕЙД 2020» до судового засідання не виклалось.

Заслухавши доводи слідчого, адвоката, дослідивши матеріали справи, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження являється арешт майна.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Частино 2 ст. 172 КПК України передбачено, що клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до наданих до клопотання документів, СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020251010003256 від 03.09.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України.

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, відомості про вчинення кримінального правопорушення у кримінальному провадженні №12020251010003256 внесені до вказаного реєстру 03.09. 2020 року за фабулою: «до Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області надійшла заява гр. ОСОБА_6 про те, що невстановлені особи, шахрайським шляхом заволоділи правом власності на квартиру АДРЕСА_1 , яка залишилась заявниці в спадщину після смерті батька ОСОБА_7 .» - правова кваліфікація ч. 3 ст. 190 КК України.

Матеріали клопотання містять достатньо даних, що з квартирою АДРЕСА_1 , яка відповідно до інформаційної довідки № 222820448 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 05.09.2020 належить на праві приватної власності ТОВ «СІТІ-ТРЕЙД 2020» код ЄДРПОУ 43621700, можуть вчинятися шахрайські дії.

З огляду на вищевикладене, з метою запобігання подальшого вчинення шахрайських дій, унеможливлення здійснення реєстраційних дій щодо перереєстрації прав власності майна, а також для забезпечення ефективності досудового розслідування, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно в кримінальному провадженні №12020251010003256 від 03.09.2020 року задовольнити та накласти арешт на квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 45,3 кв.м. із забороною вчинення будь-яких реєстраційних дій.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 170-173, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Накласти арештна квартиру АДРЕСА_1 ,загальною площею45,3кв.м.,яка належитьна правіприватної власності ТОВ «СІТІ-ТРЕЙД 2020» код ЄДРПОУ 43621700 із забороною вчинення будь-яких реєстраційних дій.

Організацію виконання ухвали покласти на слідчого СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 .

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_18

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення11.09.2020
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу91482355
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —712/8800/20

Ухвала від 03.12.2021

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пироженко (С.А.) С. А.

Ухвала від 11.09.2020

Кримінальне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пироженко (С.А.) С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні