Єдиний унікальний номер справи 333/3224/20
Номер провадження 2/333/1914/20
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
14 вересня 2020 року місто Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя в складі головуючого судді: Стоматова Е.Г., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Добра праця (69063, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 17, кім. 4) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
24.06.2020 року, позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю Добра праця звернувся до суду з позовною заявою про стягнення з ОСОБА_1 суми заборгованості в розмірі 7 791 гривень 04 копійок.
Як на правові підстави заявленої вимоги позивач посилається на ст.. 11, 16 509, 525, 610 ЦК України.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб`єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
У зв`язку з чим, 25 червня 2020 року Комунарським районним судом м. Запоріжжя було направлено запити до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради щодо останнього відомого місця реєстрації: відповідача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остання відома адреса місце реєстрації якої: АДРЕСА_1 .
Згідно з відповіді Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради від 01 липня 2020 року відповідач - ОСОБА_1 зареєстрований за вказаною в запиті адресою з 08.07.2010 року по теперішній час.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так, ухвалою судді від 30 червня 2020 року позовну заяву було залишено заяву без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
У передбачений законом термін представник позивача виконав вимоги судді, викладені в ухвалі від 30 червня 2020 року.
Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 187 ЦПК України, якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
З врахуванням вищевикладеного, з огляду на те, що позовна заява відповідає вимогам, викладеним у ст. ст. 175-177 ЦПК України; відповідно до ч.1 ст. 27 ЦПК України підсудна місцевому суду; підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні, суддя приходить до висновку про наявність підстав для прийняття справи до розгляду та відкриття провадження у справі.
Згідно ч.1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на предмет та ціну позову дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження. Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.
На підставі викладеного, суддя приходить до висновку, що справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Так, беручи до уваги, категорію та складність даної справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін суд, приходить до висновку про проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 128, 187, 189, 190, 191 ЦПК України,суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною Товариства з обмеженою відповідальністю Добра праця (69063, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 17, кім. 4) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Призначити по справі судове засідання в приміщенні Комунарського районного суду м. Запоріжжя на 05 жовтня 2020 року о 15 годині 00 хвилин, про що повідомити сторони.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив,яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи .
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Копію ухвали надіслати учасникам справи, а відповідачу й копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Роз`яснити учасникам справи про наявність у них прав та обов`язків, визначених ст.ст. 43 , 44 , 49 ЦПК України , зокрема, що позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), а відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу. Крім того, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до початку першого судового засідання. Також роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (відзиву на позовну заяву; відповіді на відзив; заперечень; пояснень щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ст. 83 ЦПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Суд не бере до уваги докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Учасники справи можуть отримати інформацію про стан розгляду справи в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України: http://court.gov.ua/fair/sud0812/ .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, окремому оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені на рішення суду, постановленого за результатами розгляду справи.
Суддя Комунарського районного суду
міста Запоріжжя Е.Г.Стоматов
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2020 |
Оприлюднено | 15.09.2020 |
Номер документу | 91517158 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Стоматов Е. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні