Справа № 686/21905/20
Провадження № 1-кс/686/10979/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2020 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в відкритому судовому засіданні клопотання т.в.о. начальника Третього слідчого відділу слідчого управління територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницькому ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні № 62019240000000770,
встановив:
03.09.2020 року т.в.о. начальника Третього слідчого відділу слідчого управління територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницькому ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим з прокурором військової прокуратуриВінницького гарнізону ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ).
Клопотання обґрунтованотим,що протягом 2018-2019 років командування в/ч НОМЕР_1 за попередньою змовою групою осіб з службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », вчинили незаконні дії щодо привласнення військового майна, яке було виділено ІНФОРМАЦІЯ_3 на закупівлю маскувальних комплектів, які вчиненні в умовах особливого періоду, внаслідок чого заподіли істотної шкоди для інтересів держави.
27.09.2019 ТУ ДБР розташоване у місті Хмельницькому за даним фактом розпочато досудове розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62019240000000770, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.410 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 28.02.2018 ПП « ОСОБА_5 » уклало договір № 5 про закупівлю маскувальних комплектів оптичних із військовою частиною НОМЕР_1 на загальну суму 48,3 млн. грн., де предметом закупівлі є: маскувальні комплекти оптичні типу (МКО-З) 341 комплект, маскувальні комплекти оптичні типу (МКО-Л) 341 комплект, маскувальні комплекти оптичні типу (МКО-С) 1022 комплекти.
Керівник ПП «УкрШелтер» отримані на розрахунковий рахунок бюджетні кошти безпідставно перераховував на рахунки «підконтрольних» приватних підприємців, в яких відсутні наймані працівники та фактичні можливості виконувати об`єми робіт з виготовлення маскувальних сіток, за які вони отримували грошові кошти від «УкрШелтер».
Враховуючи вищевикладене, до вказаної протиправної діяльності можуть бути причетні військові службові особи військової частини НОМЕР_1 , які, зловживаючи своїм службовим становищем, ймовірно з метою отримання матеріальної вигоди та привласнення коштів, попередньо виділених ІНФОРМАЦІЯ_4 , свідомо погодились на закупівлі маскувальних комплектів сумнівної якості по завищених цінах у ПП « ОСОБА_5 ».
Під час проведення досудового розслідування та слідчих дій встановлено абонентські номера телефонів, яким користуються особи, які володіють обставинами про його вчинення, а саме:
-командир військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_6 ( НОМЕР_2 );
-директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_7 ( НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 ).
Під час досудового розслідування виникла необхідність у встановлення осіб із якими спілкувалися вищевказані особи у період з 01.09.2017-теперішній час, їх місце знаходження, а також встановлення осіб із якими вони спілкувалися, оскільки останні можуть володіти інформацією про обставини вчинення даного злочину та встановити їх в інший спосіб не можливо.
З метоюпроведення повного,об`єктивного танеупередженого досудовогорозслідування укримінальному провадженні,встановлення осіб,причетних доскоєння даногокримінального правопорушення виникла необхідність отриманні у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » інформації про з`єднання, які здійснювалися із абонентських номерів: НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 у період часу з 01.09.2017-теперішній час, у вигляді вхідних, вихідних дзвінків, дзвінків нульової тривалості, номера абонентів А та Б, тип з`єднання, дата та час з`єднання, тривалість, та адреса звідки здійснювався дзвінок абонентом А та абонентом Б, з можливістю вилучення копій документів, із яких вони складаються.
Слідчий в судове засідання не з`явився, проте у клопотанні слідчого міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі, в якому він підтримує подане клопотання та просить його задовольнити.
Також слідчий просить розглядати клопотання без участі представника ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки наявна реальна загроза зміни чи знищення вказаних документів.
Беручи до уваги, що слідчим у клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення запитуваної інформації, тому розгляд клопотання з урахуванням положень ч. 2ст. 163 КПК Українипроводиться слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
У п. 7 ч. 1ст. 162 КПК Українивизначено, що інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелеко-мунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.
Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що під час розгляду клопотання слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володіннікомпанії ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », такі речі та документи відповідно до п. 7 ч. 1ст. 162 КПК Україниналежать до охоронюваної законом таємниці; самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також слідчим доведено, що ці речі та документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження.
Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається з`ясувати за допомогою цих документів, неможливо; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.131, 132, 159, 162, 163, 164, 166 КПК України,
постановив:
Клопотання т.в.о. начальника Третього слідчого відділу слідчого управління територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницькому ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл групі прокурорів у складі: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_4 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , а також заступнику начальника Третього СВ СУ ТУ ДЕР у м. Хмельницькому ОСОБА_3 , слідчим Третього СВ СУ ТУ ДБР у м. Хмельницькому ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) з можливістю вилучення їх копій у електронному вигляді щодо інформації про з`єднання, які здійснювалися із абонентських номерів НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 у період часу з 01.09.2017-теперішній час, у вигляді вхідних, вихідних дзвінків, дзвінків нульової тривалості, номера абонентів А та Б, тип з`єднання, дата та час з`єднання, тривалість, та адреса звідки здійснювався дзвінок абонентом А та абонентом Б.
Службовим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати вищезазначені документи.
Ухвала діє по 08 листопада 2020 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91524155 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні