Ухвала
від 14.09.2020 по справі 234/2639/20
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Єдиний унікальний номер 234/2639/20

Номер провадження 22-ц/804/3068/20

Єдиний унікальний номер 234/2639/20 Головуючий у 1 інстанції Костюков Д.Г.

Номер провадження 22-ц/804/3068/20 Доповідач Корчиста О.І.

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

14 вересня 2020 року м. Бахмут

Суддя Донецького апеляційного суду Корчиста О.І., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Краматорського міського суду Донецької області від 18 травня 2020 року у цивільній справі №234/2639/20 за позовом ОСОБА_1 до Шабельківської селищної ради про визнання рішення незаконним та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

Рішенням Краматорського міського суду Донецької області від 18 травня 2020 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Шабельківської селищної ради про визнання рішення незаконним та зобов`язання вчинити певні дії відмовлено.

Не погодившись з зазначеним рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, яка разом з матеріалами справи надійшла до Донецького апеляційного суду.

Апеляційне провадження у даній справі не може бути відкрито, оскільки апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до статті 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно частини 1 статті 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення складено 18 травня 2020 року, тобто тридцятий день з дня складення рішення припадає на 17 червня 2020 року.

Апеляційна скарга направлена до суду (здана до відділу поштового зв`язку згідно поштового конверту) 02 вересня 2020 року (а.с.46), тобто з порушенням строку визначеного статтею 354 ЦПК України.

До апеляційної скарги скаржником додано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, з посиланням на те, що копія рішення отримана скаржником 03 серпня 2020 року.

Проте, підстави зазначені в клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження, не підтверджуються матеріалами справи, оскільки з матеріалів справи вбачається, що копію оскаржуваного рішення скаржник отримав 16 липня 2020 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. (а.с. 33), представник скаржника копію оскаржуваного рішення отримав 13 липня 2020 року, що підтверджується розпискою на заяві. (а.с. 32)

Відповідно до частини 3 статті 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно частини 4 статті 357 ЦПК України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Враховуючи зазначене, скаржнику пропонується подати заяву про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з зазначенням поважних причин для поновлення строку.

Відповідно до пункту 3 частини 4 статті 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Проте, документ про сплату судового збору до апеляційної скарги не додано, що підтверджується актом Краматорського міського суду Донецької області про відсутність вкладень від 03 вересня 2020 року.

Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі Закон), судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

Згідно вимог ст. 9 Закону, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Підпунктом 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року № 3674-VI визначено, що за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою визначено ставку судового збору у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно підпункту 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011, № 3674-VI, за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами встановлюється ставка судового збору у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Таким чином, з урахуванням норм діючого законодавства, скаржнику рекомендується сплатити судовий збір за подачу апеляційної скарги у сумі (840,80*150%) 1261,20 гривень.

За наступними реквізитами:

- Дата документу

Отримувач: Маріупольське УК/м. Маріуполь/22030101

р/р UA108999980313181206080005051

Код ЄДРПОУ 37989721

Банк одержувач: Казначейство України (ЕАП)

Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі Код платника платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

На підтвердження сплати судового збору до апеляційного суду необхідно надати оригінал квитанції про сплату судового збору у встановленому законом розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Форма та зміст апеляційної скарги визначений статтею 356 ЦПК України.

Згідно пункту 1 частини 2 статті 356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначене найменування суду, до якого подається скарга.

З апеляційної скарги вбачається, що скаржником, в порушення норм статті 356 ЦПК України, не вірно зазначено найменування суду, до якого подається скарга.

В апеляційній скарзі зазначено, що апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області, проте, відповідно Указу Президента України від 29 грудня 2017 року № 452/2017 Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах Апеляційний суд Донецької області ліквідовано та утворено Донецький апеляційний суд в апеляційному окрузі, що включає Донецьку область, з місцезнаходженням у містах Бахмуті, Донецьку і Маріуполі.

Враховуючи вищезазначене, скаржнику необхідно, уточнити апеляційну скаргу, зазначивши вірне найменування суду, до якого подається скарга (з наданням копії скарги відповідно до кількості учасників справи згідно пункту 2 частини 4 статті 356 ЦПК України).

Відповідно до частини 2 статті 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно частини 2 статті 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуюче наведене, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху та надати скаржнику строк протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали для сплати судового збору з наданням відповідних доказів на підтвердження цього та уточнення апеляційної скарги за формою та змістом відповідність до вимог статті 356 ЦПК України (з наданням копії скарги відповідно до кількості учасників справи), та надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження з зазначенням поважних причин пропуску на апеляційне оскарження.

Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України,

ухвалив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Краматорського міського суду Донецької області від 18 травня 2020 року у цивільній справі №234/2639/20 за позовом ОСОБА_1 до Шабельківської селищної ради про визнання рішення незаконним та зобов`язання вчинити певні дії, залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 строк для усунення зазначених недоліків апеляційної скарги - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважатиметься неподаною і буде повернута скаржнику.

Суддя Донецького апеляційного суду О.І. Корчиста

СудДонецький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення14.09.2020
Оприлюднено15.09.2020
Номер документу91524906
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —234/2639/20

Ухвала від 24.11.2020

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Корчиста О. І.

Ухвала від 14.09.2020

Цивільне

Донецький апеляційний суд

Корчиста О. І.

Рішення від 18.05.2020

Цивільне

Краматорський міський суд Донецької області

Костюков Д. Г.

Ухвала від 04.03.2020

Цивільне

Краматорський міський суд Донецької області

Костюков Д. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні