Ухвала
від 15.09.2020 по справі 152/1012/20
ШАРГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Шаргородський районний суд

Вінницької області

У Х В А Л А

15 вересня 2020 року

м. Шаргород

Справа №152/1012/20

провадження №2/152/368/20

Суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Соколовська Т.О., розглянувши та перевіривши на відповідність вимогам ЦПК України позовну заяву представника позивача адвоката Сарафанюка Олександра Петровича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Фермерського господарства Шадрін-Агро с. Юхимівна Шаргородського району Вінницької області про розірвання договору оренди землі,

встановив:

14.09.2020 представник позивача адвокат Сарафанюк О.П., який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Шаргородського районного суду Вінницької області з позовною заявою до ФГ Шадрін-Арго про розірвання договору оренди землі, у якому просить стягнути з ФГ Шадрін-Агро на користь ОСОБА_1 невиплачену орендну плату за договором оренди земельної ділянки за період часу з 2015 року по 2020 рік та розірвати договір оренди землі площею 1.8821 га, що розташована на території Пеньківської сільської ради Шаргородського району Вінницької області, кадастровий номер 0525386000:01:001:0088, укладений 02 травня 2015 року між ОСОБА_1 та ФГ Шадрін-Агро , а також стягнути понесені нею судові витрати.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст.13 ч.1 ЦПК України , суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Доступ до правосуддя в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню. Кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальні заборони та обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений ЦПК .

Згідно з положеннями цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України , а також вимогам статті 177 цього Кодексу .

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ЦПК України, зазначеним у клопотанні, вважаю, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У позовній заяві представника позивача - адвоката Сарафанюка О.П., який діє в інтересах ОСОБА_1 зазначені вимоги ст.175 ЦПК України не дотримані, а саме:

- в порушення вимог п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України не зазначено ціни позову, хоча поставлена вимога майнового характеру - стягнення з ФГ Шадрін-Агро на користь ОСОБА_1 невиплаченої орендної плати за договором оренди земельної ділянки за 2015 - 2020 роки.

Долучені до позовної заяви документи, що стосуються предмету спору не засвідчені у спосіб, передбачений чинним законодавством.

Вимоги до оформлення письмових доказів, які подаються до суду, встановлено ст. 95 ЦПК України .

Так, ч. 2 ст. 95 ЦПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.

Згідно з ч. ч. 4, 5 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55. За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

Згідно з частиною 1 статті 78 ЦПК України суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.

Висновок щодо обов`язку належного засвідчення копії документів узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, що викладена в постанові від 02.10.2018 в справі №2а-15994/12/2670.

Дані порушення норм процесуального права унеможливлюють встановлення фактичних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

У відповідності до Закону України Про судовий збір від 04.08.2011 визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

За приписами ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду позовної заяви не майнового характеру, яку подано фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становив 2102 грн.

Як вбачається із позовної заяви, позовні вимоги містять дві вимоги - одну немайнового характеру (про розірвання договору оренди землі) та одну майнового характеру (стягнення несплаченої орендної плати за договором оренди), відповідно, судовий збір має бути сплачений за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру окремо за кожною вимогою або загальною сумою за всіма позовними вимогами.

Таким чином, позивачем повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 1681,60 грн.

Вказана вимога позивачем виконана частково, до заяви долучено квитанцію про сплату судового збору в сумі 840,80 грн. (а.с.1), отже позивачем недоплачено судовий збір в розмірі 840, 40 грн.

Крім того, разом із позовною заявою представником позивача - адвокатом Сарафанюком О.П. до суду подано клопотання про витребування доказів з посиланням на те, що ним надіслані адвокатські запити, на які ним не отримана відповідь. Поряд з цим, із долученої до вказаного клопотання копії адвокатського запиту вбачається, що він датований 08.09.2020, а позовна заява разом із клопотанням про витребування доказів датовані та надіслані поштовим відправленням до суду 09.09.2020, тобто на слідуючий день після подачі означеного запиту. Отже є очевидним, що в такі короткі терміни ФГ Шадрін-Агро не мало можливості надати адвокату Сарафанюку О.П. відповідь на його запит. Окрім того представником позивача не долучено документів, що підтверджують факт надіслання та отримання вказаного адвокатського запиту ФГ Шадрін-Агро .

Відповідно до ст.185 ч.1, ч.2 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Виходячи з наведеного, позовна заява підлягає залишенню без руху до виправлення недоліків у ній.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя -

постановив:

Позовну заяву представника позивача - адвоката Сарафанюка Олександра Петровича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Фермерського господарства Шадрін-Агро с. Юхимівна Шаргородського району Вінницької області про розірвання договору оренди землі - залишити без руху.

Повідомити представника позивача - адвоката Сарафанюка Олександра Петровича про необхідність виправлення недоліків заяви у строк, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання ним даної ухвали і роз`яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали заява буде вважатися неподаною і повернута йому.

Ухвала про залишення заяви без руху оскарженню не підлягає.

Ухвала постановлена та підписана суддею 15.09.2020.

Суддя: Т.О. Соколовська

СудШаргородський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення15.09.2020
Оприлюднено16.09.2020
Номер документу91532300
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —152/1012/20

Ухвала від 10.03.2021

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Соколовська Т. О.

Ухвала від 05.01.2021

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Соколовська Т. О.

Ухвала від 26.11.2020

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Соколовська Т. О.

Ухвала від 23.09.2020

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Соколовська Т. О.

Ухвала від 15.09.2020

Цивільне

Шаргородський районний суд Вінницької області

Соколовська Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні