ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 530/1820/16-ц Номер провадження 22-з/814/203/20 Доповідач ап. інст. Карпушин Г. Л.
У Х В А Л А
15 вересня 2020 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Карпушина Г.Л., розглянувши заявуприватного підприємства Агроекологія про внесення виправлення в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 26 травня 2020 року у справі за заявою Приватного підприємства Агроекологія про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Агроекологія про розірвання договору оренди землі, -
в с т а н о в и в :
13.08.2019 року на електронну адресу Полтавського апеляційного суду від приватного підприємства Агроекологія надійшла заява про внесення виправлення в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 26 травня 2020 року у справі №530/1820/16-ц. В поданій заяві прохав суд виправити описку в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 26 травня 2020 року, а саме у вступній частині ухвали доповнити словами третя особа Відділ Держгеокадастру у Зіньківському районі Полтавської області Зіньківська районна державна адміністрація , замінити у описовій і мотивувальній частині слова зави і описа на заяви і описка відповідно.
Однак, подана ПП Агроекологія заява про внесення виправлення в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 26 травня 2020 року не може бути прийнята апеляційним судом до розгляду виходячи з наступних підстав.
Так, за приписами ч.2 ст.182 ЦПК України , заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Статтею 183 ЦПК України передбачено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Так, пунктом другим вказаної статті передбачено, що письмова заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Згідно положень ч.7 ст.62 ЦПК України, у разі подання представником заяви по суті справи в електронній формі він може додати до неї довіреність або ордер в електронній формі, підписані електронним цифровим підписом відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Однак, на даний час Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує.
Відповідно до частин першої, четвертої та восьмої статті 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, але до початку її функціонування, відповідно до пункту 15.1 підпункту 15 пункту 1 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі .
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті Голос України та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (пункт 15.1 підпункту 15 пункту 1 ХІІІ Перехідні положення ЦПК України).
Оскільки Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не почала функціонувати, тому направлення заяви про внесення виправлення в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 26 травня 2020 року через електронну пошту у електронній, а не письмовій формі, не відповідає вимогам ЦПК України .
Згідно ч.4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
У зв`язку з вищенаведеним, вважаю, що заява про внесення виправлення в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 26 травня 2020 року слід повернути заявнику без розгляду.
При цьому, дане питання вирішується апеляційним судом після виходу судді-доповідача Карпушина Г.Л. з відпустки, у якій він перебував у період з 10.08.2020 р. по 14.09.2020 р. включно.
Керуючись ст.ст. 182, 183, 185 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Заяву приватного підприємства Агроекологія про внесення виправлення в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 26 травня 2020 року у справі за заявою Приватного підприємства Агроекологія про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Агроекологія про розірвання договору оренди землі - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя Полтавського
апеляційного суду Г.Л. Карпушин
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2020 |
Оприлюднено | 16.09.2020 |
Номер документу | 91538416 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Карпушин Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні