ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 442/4782/20

Провадження № 1-кп/442/343/2020

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" вересня 2020 р. Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

в складі:

головуючої - судді Курус Р.І.

з участю секретаря судового засідання - Тацишин Г.Б.

провівши підготовче судове засідання в залі суду в місті Дрогобичі по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019140110001605 від 28.08.2019 року про обвинувачення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Уріж Дрогобицького району Львівської області, українки, громадянки України, з середньо-спеціальною освітою, одруженої, працюючої головним інженером КП Управитель Житлово-експлуатаційне об`єднання Дрогобицької міської ради, раніше не судимої, зареєстрованої та проживаючої на АДРЕСА_1 ,

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця та жителя АДРЕСА_2 (зареєстрованого на АДРЕСА_3 , українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, працюючого начальником дільниці по обслуговуванню та ремонту житлового фонду КП Управитель Житлово-експлуатаційне об`єднання Дрогобицької міської ради, раніше не судимого,

- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, -

за участю прокурора - Федини Л.М., Мручок Н.Ю.,

обвинувачених: ОСОБА_1 , її захисника - адвоката - Федечко А.С.,

ОСОБА_2, його захисника - адвоката Гельо С.Б.,

потерпілих - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,

в с т а н о в и в :

Обвинувальний акт з додатками відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України надійшов до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області 30.07.2020 року.

Ухвалою від 03.08.2020 року за зазначеним обвинувальним актом головуючою-суддею було призначене підготовче судове засідання, яке неодноразово відкладалось у зв`язку з неявкою потерпілих.

Під час проведення підготовчого судового засідання судом з`ясовано, що відповідно до положень статті 32 Кримінального процесуального кодексу України дане кримінальне провадження підсудне Дрогобицькому міськрайонному суду Львівської області.

Обвинувальний акт складено з дотриманням положень ст. 291 Кримінального процесуального кодексу України.

Підстави, передбачені пунктами 4-8 частини першої або частиною другою статті 284 Кримінального процесуального кодексу України, для закриття кримінального провадження, відсутні.

Немає також і підстав, передбачених ст. 335 Кримінального процесуального кодексу України, для зупинення кримінального провадження.

Клопотання про витребування певних речей, документів, а також про обрання, зміну чи скасування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжного заходу, від учасників судового провадження не надходило.

Підстав, визначених у частині 2 статті 2 Кримінального процесуального кодексу України, для прийняття рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні, суд не вбачає і вважає можливим призначити його до розгляду, яке проводитиметься суддею одноособово у відкритому судовому засіданні з обов`язковою участю прокурора, обвинувачених, їхніх захисників, потерпілих.

Потерпілі ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 подали письмове клопотання про прийняття їхнього цивільного позову, визнання їх - ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 цивільними позивачами, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 цивільними відповідачами.

Вимогами ст. 128 КПК України визначено, що особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння. Форма та зміст позовної заяви повинні відповідати вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються у порядку цивільного судочинства. Цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.

Статтею 61 КПК України визначено, що цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової та моральної шкоди та яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред`явила цивільний позов. Цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння, та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом.

Форма і зміст поданої ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 позовної заяви відповідає вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України.

Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що наявні підстави для прийняття цивільного позову до розгляду в кримінальному провадженні, визнання ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 цивільними позивачами, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 цивільними відповідачами.

Керуючись статтями 314-316 Кримінального процесуального кодексу України, суд, -

у х в а л и в :

Призначити кримінальне провадження №12019140110001605 від 28.08.2019 року про обвинувачення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України до судового розгляду у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області на 24.09.2020 о 13:30 год.

Судовий розгляд провести суддею одноособово з обов`язковою участю прокурора, обвинувачених, їхніх захисників, потерпілих.

Прийняти позовну заяву ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Визнати в даному кримінальному провадженні цивільним позивачем ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , а цивільними відповідачами - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Надати цивільним відповідачам строк для подання відзиву на позов - до початку судового розгляду. У зазначений строк цивільний відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Встановити цивільному позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити цивільному відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

В судове засідання викликати учасників кримінального провадження.

Копію даної ухвали вручити учасникам судового провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Курус Р.І.

Дата ухвалення рішення 15.09.2020
Зареєстровано 16.09.2020
Оприлюднено 16.09.2020

Судовий реєстр по справі 442/4782/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 20.12.2021 Львівський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 10.12.2021 Львівський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 17.11.2021 Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області Кримінальне
Ухвала від 24.06.2021 Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області Кримінальне
Ухвала від 15.09.2020 Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області Кримінальне
Ухвала від 03.08.2020 Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 442/4782/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону