ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/10733/20
провадження № 2/753/6566/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
"16" вересня 2020 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі
головуючого судді Комаревцевої Л.В.,
при секретарі Гаврилюк О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Адоніс-Сервіс до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,
В С Т А Н О В И В :
У липні 2020 року позивач звернувся до Дарницького районного суду м. Києва з позовом про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги у сумі 36 848, 56 грн., в тому числі суми інфляційної складової боргу та 3% річних у розмірі 990,07 грн.
На обґрунтування своїх вимог представник позивача посилався на те, що відповідач у період з січня 2018 року по 30 червня 2020 року не сплачувала за належним чином надані житлово-комунальні послуги.
Відповідач ухиляється від добровільної сплати боргу, тому позивач змушений звернутись з позовом до суду про стягнення суми заборгованості в примусовому порядку з урахуванням 3 % річних та інфляційних витрат.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 08 липня 2020 року призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
У судове засідання представник позивача не з`явився, надав суду заяву в якій позовні вимоги підтримав, просив розгляд справи проводити за його відсутності та не заперечував проти ухвалення заочного рішення.
Відповідачу судом надсилалася копія позовної заяви з копіями доданих документів, повістки з викликом у судове засідання, а також розміщено оголошення на сайті "Судова влада" із судовим викликом, крім того відповідачу роз`яснено право подати в зазначений строк письмовий відзив з приводу визнання позовних вимог чи заперечення проти позовних вимог з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.
Відповідач з відзивом на позов до суду не звертався, тому суд вважає ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Повно і всебічно вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єктів нерухомого майна (а.с. 4-5).
ТОВ Адоніс-Сервіс забезпечує належне утримання будинку і прибудинкової території та надання житлово-комунальних послуг мешканцям будинку АДРЕСА_2 .
Відповідно до статті 19 ЗУ Про житлово-комунальні послуги , відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Надання послуг здійснювалось на підставі Договору про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення затверджені Постановою КМУ від 21.07.2005 №630, який був опублікований 31.07.2014 у газеті Хрещатик від 06.08.2014 № 111.
Відповідно до ст. 20 Закону Про житлово-комунальні послуги , п. п. 18, 20, 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджені Постановою КМУ від 21 липня 2005 року №630, споживач зобов`язаний оплачувати комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо). Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.
Відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг.
Згідно ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до п.п. 5, 12 ст. 1 Закону України Про житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг; послуга з управління багатоквартирним будинком - результат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору.
Відповідно до ст. 5 Закону України Про житлово-комунальні послуги до житлово-комунальних послуг належать: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України Про житлово-комунальні послуги , учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: 1) споживачі (індивідуальні та колективні); 2) управитель; 3) виконавці комунальних послуг.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 8 Закону України Про житлово-комунальні послуги управитель багатоквартирного будинку зобов`язаний забезпечувати належне утримання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території відповідно до нормативних вимог і договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, від власного імені укладати з підрядниками необхідні договори про виконання окремих робіт та послуг.
Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України Про житлово-комунальні послуги індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Згідно п.5 ч.3 ст. 20 ЗУ Про житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Однак, відповідач не належним чином виконує свої зобов`язання перед позивачем з оплати спожитих житлово-комунальних послуг, в результаті чого утворилась заборгованість.
Згідно з розрахунком заборгованості з січня 2018 року по 30 червня 2020 року у відповідача утворилась заборгованість за надані житлово-комунальні послуги в розмірі 35 858, 46 грн. (а.с. 9-11).
Відповідно до ч. 1 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.
Крім того, згідно з ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити 3% річних з простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Оскільки, відповідачем своєчасно не сплачувались надані житлово-комунальні послуги, станом на 30.06.2020 у відповідача утворилась заборгованість у розмірі 35 858, 46 грн., а також інфляційні втрати та 3% річних у сумі 990, 07 грн., а всього 36 848, 56 грн. (а.с. 9-11).
Крім того, відповідно до вимог статті 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесенні останнім судові витрати, які складаються з судового збору в сумі 2 102,00 грн. (а.с. 3,4).
Керуючись ст.ст. 12, 81, 133, 258, 259, 264, 268, 265, 212-218, 280 ЦПК України, на підставі ст.ст. 509, 525, 526, 610, 625 ЦК України, ЗУ Про житлово-комунальні послуги -
УХВАЛИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю Адоніс-Сервіс до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Стягнути з ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Адоніс-Сервіс (адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. Княжий Затон, 9, ЄДРПОУ 37331470) заборгованість за житлово-комунальні послуги в розмірі 35 858 (тридцять п`ять тисяч вісімсот п`ятдесят вісім) грн. 46 коп., інфляційні втрати та 3% річних у сумі 990 (дев`ятсот дев`яносто) грн. 07 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Адоніс-Сервіс (адреса місцезнаходження: м. Київ, вул. Княжий Затон, 9, ЄДРПОУ 37331470) судовий збір у розмірі 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили, якщо після закінчення строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене позивачем до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку протягом тридцяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Повний текст рішення виготовлено 16.09.2020.
Суддя: Комаревцева Л.В.
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 17.09.2020 |
Номер документу | 91562530 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Комаревцева Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні