УХВАЛА
16 вересня 2020 року
м. Київ
Справа № 902/753/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Вронська Г.О. - головуюча, Губенко Н.М., Мамалуй О.О.
розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1
на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду
у складі колегії суддів: Бучинська Г.Б., Василишин А.Р., Філіпова Т.Л.
від 07.05.2020
за позовом ОСОБА_1
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія-К", 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Оріон Кепітал"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів : 1. ОСОБА_2 , 2. ОСОБА_3 , 3. ОСОБА_4 , 4. Товариство з обмеженою відповідальністю "Барський птахокомбінат", 5. Барська районна державна адміністрація
про визнання недійсним договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі та скасування реєстраційної дії щодо зміни складу учасників ТОВ "Барський птахокомбінат",
ВСТАНОВИВ:
01 вересня 2020 року ОСОБА_1 (далі - Скаржниця) звернулася до Верховного Суду зі касаційною скаргою на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 07.05.2020. У касаційній скарзі Скаржниця просить поновити строк на касаційне оскарження.
Клопотання Скаржниця обґрунтовує тим, що повний текст оскаржуваної постанови отримала 19 травня 2020 року. На підтвердження цього Скаржниця додала конверт, у якому апеляційний суд надіслав оскаржувану постанову. Також Скаржниця просить урахувати Закон України №540-IX від 30.03.2020, яким внесено зміни до п. 4 розділу X Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) та передбачено, що під час дії карантину, встановленого КМУ, строки касаційного оскарження продовжуються на строк дії карантину. Водночас Скаржниця акцентує також увагу на тому, що відповідно до Закону України №731-IX від 18.06.2020 пункт 4 розділу X ГПК України викладено у новій редакції, за яким суд поновлює процесуальний строк, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Відтак Скаржниця просить звернути увагу на її вік та те, що у зв`язку з введенням карантину, людям похилого віку було запроваджено окремі обмеження, що вплинуло на можливість своєчасної підготовки та подачі касаційної скарги. Скаржниця також додала довідку від 31.08.2020, яка підтверджує її діагноз.
Суд, розглянувши дане клопотання, зазначає таке.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18.06.2020, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18.06.2020 набрав чинності 17 липня 2020 року.
Отже, строки, передбачені зазначеним вище Законом, закінчилися 06 серпня 2020 року. Тобто до 06 серпня 2020 року Скаржниця мала право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Проте Скаржниця звернулася зі касаційною скаргою 01 вересня 2020 року.
Саме лише посилання на існування карантину, та запроваджених у зв`язку з цим обмежень для людей похилого віку, не може вважатися, з огляду на зміни до законодавства, поважною причиною пропуску строку на касаційне оскарження судового рішення. Також не може вважатися довідка, яка підтверджує діагноз Скаржниці, поважною причиною пропуску строку, оскільки не підтверджує неможливість звернутися до Суду зі касаційною скаргою у встановлений законом строк.
Частиною 3 статті 292 ГПК України визначено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку або навести інші підстави для поновлення строку.
Отже, Верховний Суду дійшов висновку про залишення касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 07.05.2020 без руху на підставі частини 3 статті 292 ГПК України, з наданням строку для усунення недоліків касаційної скарги, а саме навести інші підстави для поновлення строку та надати докази на підтвердження таких підстав.
Керуючись статтями 174, 234, 288, 290, 292, пунктом 4 розділу X "Прикінцеві положення" ГПК України, Суд
УХВАЛИВ:
1. Визнати неповажними підстави, наведені ОСОБА_1 у касаційній скарзі, про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження.
2. Касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 07.05.2020 у справі №902/753/19 залишити без руху.
3. Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків касаційної скарги, що не перевищує десять днів з дня вручення ухвали.
4. Роз`яснити ОСОБА_1 , що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або наведені підстави для поновлення строку на касаційне оскарження визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі пункту 4 частини першої статті 293 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Головуюча Г. Вронська
Судді Н. Губенко
О. Мамалуй
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 17.09.2020 |
Номер документу | 91589501 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Вронська Г.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні