Ухвала
від 16.09.2020 по справі 606/1932/20
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 606/1932/20

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 вересня 2020 року м. Теребовля

Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Мельник А.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про скасування постанови серії БАА № 010166 від 11 червня 2020 року про накладення адміністативного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 через представника - адвоката Пацулу В.О. звернувся до Теребовлянського районного суду Тернопільської області з позовом до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, у якому просить скасувати постанову поліцейського СРПП Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області старшого сержанта поліції Лукачика І.М. серія БАА № 010166 від 11 червня 2020 року, якою ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 510 грн за частиною десятою статті 121 КУпАП та закрити провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 247 КУпАП (за відсутності події і складу адміністративного правопорушення).

У відповідності до вимог частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.

Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 КАС України, позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду з огляду на таке.

Згідно із частиною першою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини другої статті 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Як слідує із позовної заяви, предметом даного позову є скасування постанови поліцейського СРПП Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області старшого сержанта поліції Лукачика І.М. серія БАА № 010166 від 11 червня 2020 року, при цьому з позовною заявою позивач в особі представника звернувся до суду лише 11 вересня 2020 року, тобто із пропуском десятиденного строку звернення до суду.

В позовній заяві представник позивача зазначає про те, що позивач скористався альтернативним способом захисту своїх прав та на підставі пункту 3 частини першої статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення оскаржив постанову від 11 червня 2020 року начальникові Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області 16 червня 2020 року. Відповідь на подану скаргу, яка датована 22 червня 2020 року позивач отримав лише 04 вересня 2020 року. Враховуючи вказане, просить поновити пропущений строк звернення до суду.

Разом з тим, доказів отримання відповіді начальника Теребовлянського ВП ГУНП в Тернопільській області на скаргу позивача від 22 червня 2020 року саме 04 вересня 2020, як і самої скарги до позовної заяви не додано

Відповідно до частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з частиною шостою статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Частиною третьою статті 161 КАС України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Порядок сплати судового збору регламентує Закон України від 08.07.2011, №3674-VI Про судовий збір . Згідно з частиною першою статті 3, частиною першою статті 4 цього Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18.03.2020 у справі № 543/775/17 зазначила, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України Про судовий збір , які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.

Разом з тим, згідно з правовою позицією Верховного Суду, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зістаттею 7 Закону України від 14.11.2019, № 294-IX Про Державний бюджет України на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2020 становить 2102,00 гривні.

Таким чином, ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 420 грн 40 коп.

Доказів сплати судового збору у розмірі, встановленому законом не додано.

За подання позову про оскарження постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі, зазначеному вище, за реквізитами Теребовлянського районного суду Тернопільської області:

УК у Теребовлянському району/Теребовлянський район/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37625079

Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)

Номер рахунку UA868999980313151206000019468

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Найменування коду класифікації доходу бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)

(Призначення платежу: судовий збір, за позовом, прізвище ініціали та ідентифікаційний код платника)

Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України. І такий платіжний документ не подавався як доказ на перерахування коштів судового збору у будь-якій іншій судовій справі.

Згідно з частинами першою, четвертою статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті; позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких грунтуються позовні вимоги (якщо додаються письмові докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви (частини перша-друга статті 79 КАС України).

Вимоги до письмових доказів регламентовані статтею 79 КАС України, яка визначає, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (частини друга, четверта-п`ята статті 94 КАС України).

В порушення зазначених вимог ОСОБА_1 не додано належним чином засвідчених копій доданих до скарги документів.

Згідно з частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Таким чином, оскільки подана позовна заява не відповідає вимогам, встановленим до позовної заяви статтею 161 КАС України, її належить залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу ОСОБА_1 у цей строк необхідно усунути вказані недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:

- заяви про поновлення строку звернення до суду, в якій указати момент коли позивачу стало відомо про порушення його прав, з наданням відповідних доказів, зазначенням причин поважності пропуску строку звернення до суду з позовом у визначений законом строк;

- документу про сплату судового збору у розмірі 420,40 грн та за реквізитами, вказаними вище;

- належним чином засвідчених копій доданих до позовної заяви документів у відповідності до кількості сторін справи.

Керуючись статтями 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про скасування постанови серії БАА № 010166 від 11 червня 2020 року про накладення адміністативного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі залишити без руху.

Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк скарга і додані до неї документи будуть повернуті ОСОБА_1 без розгляду.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Мельник А.В.

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення16.09.2020
Оприлюднено18.09.2020
Номер документу91616095
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —606/1932/20

Рішення від 27.10.2020

Адміністративне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Мельник А. В.

Ухвала від 01.10.2020

Адміністративне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Мельник А. В.

Ухвала від 16.09.2020

Адміністративне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Мельник А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні