УХВАЛА
18 вересня 2020 року
м. Київ
справа № 120/1952/19-а
адміністративне провадження № К/9901/18751/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Усенко Є.А.,
суддів: Гімона М.М., Гусака М.Б.,
розглянув матеріали касаційної скарги Головного управління ДПС у Вінницькій області (ГУ ДПС) на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.12.2019 у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) "Вінницький авіаційний завод" до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
У С Т А Н О В И В :
27.07.2020 ГУ ДПС подало до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.12.2019 у цій справі. Разом з касаційною скаргою відповідач подав клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження постанови суду апеляційної інстанції.
Верховний Суд ухвалою від 07.08.2020 касаційну скаргу відповідача залишив без руху як таку, що подана з порушенням частини першої статті 329 та частин другої, четвертої статті 330 КАС: касаційна скарга подана з пропуском строку на касаційне оскарження судового рішення, а вказані підстави у клопотанні про поновлення строку на касаційне оскарження є неповажними; документ про сплату судового збору до касаційної скарги не додано; у касаційній скарзі не зазначено підстави, на яких подається касаційна скарга з визначенням передбачених статтею 328 цього Кодексу підстав, відповідно до вимог пункту 4 частини другої статті 330 КАС.
25.08.2020 відповідач надіслав до суду касаційної інстанції клопотання про усунення недоліків касаційної скарги. У цьому клопотанні ГУ ДПС не наводить інших підстав для поновлення строку на касаційне оскарження постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.12.2019 у порівнянні з тими, що були наведені в клопотанні про поновлення строку, оцінка яких була зроблена Верховним Судом в ухвалі від 07.08.2020 як неповажних (відсутність фінансування витрат на сплату судового збору та зупинення перебігу процесуальних строків, передбачених КАС, у зв`язку із запровадження в Україні карантину).
Питання щодо сплати судового збору та підготовки касаційної скарги (з цими обставинами пов`язане повернення касаційних скарг відповідача згідно з ухвалами Верховного Суду від 03.03.2020 та від 02.07.2020) знаходяться у площині адміністративно-організаційної діяльності суб`єкта владних повноважень, а не у нездоланій перешкоді. Будь-які обставини, які пов`язані з адміністративно-організаційною діяльністю, в тому числі, і ті, що негативно впливають на її ефективність, не можуть розцінюватися як такі, що надають підстави для застосування до суб`єкта владних повноважень режиму "послаблення" у відносинах, які прямо чи опосередковано стосуються особи без такого статусу. До таких обставин відносяться, зокрема обставини, що створюють труднощі у сплаті судового збору.
Статтею 44 КАС передбачено обов`язок учасників справи добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки, зокрема, виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки, а також виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом (пункти 6, 7 частини п`ятої цієї статті).
Наведеними положеннями КАС чітко обумовлений характер процесуальної поведінки, який зобов`язує учасників справи діяти сумлінно, тобто проявляти добросовісне ставлення до наявних у них прав і здійснювати їх реалізацію таким чином, щоб забезпечити неухильне та своєчасне (без суттєвих затримок та зайвих зволікань) виконання своїх обов`язків, встановлених законом або судом, зокрема, щодо дотримання строку касаційного оскарження.
Підстави пропуску особою строку на оскарження судового рішення можуть бути визнані поважними, а строк поновлено лише у разі, якщо вони пов`язані з дійсно непереборними та об`єктивними перешкодами, істотними труднощами, які не залежали від волі особи та унеможливили звернення із скаргою у встановлений процесуальним законом строк.
Враховуючи статус відповідача як суб`єкта владних повноважень, такого роду обставини не підпадають під ознаки непереборних при вирішенні питання про поновлення процесуального строку. Відповідач, що діє від імені держави, як суб`єкт владних повноважень не може та не повинен намагатись отримати вигоду від фінансових/процедурних складнощів, що склались у нього, шляхом зволіканням у виконанні процесуальних обов`язків.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 333 КАС суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на касаційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження, визнані судом неповажними.
Керуючись статтею 248, пунктом 4 частини першої статті 333 КАС, Верховний Суд
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДПС у Вінницькій області на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.12.2019.
Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику, а копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та не може бути оскаржена.
СуддіЄ.А. Усенко М.М. Гімон М.Б. Гусак
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2020 |
Оприлюднено | 21.09.2020 |
Номер документу | 91643425 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Усенко Є.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні