Рішення
від 16.09.2020 по справі 641/9275/19
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Провадження № 2/641/486/2020 Справа № 641/9275/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2020 року м. Харків

Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді - Фанда О.А.,

за участю секретаря судових засідань - Максимової Т.І.,

представника позивача - Августової М.В.,

представника відповідача ПП "Віталія-Плюс" - Федосенко Н.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом

акціонерного товариства Альфа-Банк до ОСОБА_1 , приватного підприємства Віталія - Плюс , третя особа - відділ примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про звільнення майна з-під арешту , -

в с т а н о в и в:

В листопаді 2019 року Акціонерне товариство (далі АТ) Альфа-Банк звернулося до суду з вказаним позовом.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що 2 жовтня 2008 року акціонерно-комерційний банк соціального розвитку Укрсоцбанк (правонаступником якого є позивач) та ОСОБА_1 було укладено договір кредиту № 834/18-27/35/8256.

В забезпечення належного виконання ОСОБА_1 умов кредитного договору 2 жовтня 2008 року між АКСР Укрсоцбанк та ПП Віталія - Плюс було укладено договір іпотеки, за умовами якого відповідач передав в іпотеку нерухоме майно: нежитлові приміщення першого поверху № 1-7, 9-21 площею 443,4 кв.м., другого поверху № 1-11 площею 435,5 кв.м. загальною площею 1314,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та належать ПП Віталія - Плюс .

В зв`язку з неналежним виконанням ОСОБА_1 кредитних зобов`язань, позивач змушений розпочати процедуру звернення стягнення на іпотечне майно. Однак позивачу стало відомо, що звернути стягнення на іпотечне майно наразі неможливо, оскільки постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції від 20 листопада 2015 року та ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 19 лютого 2013 року на вказане нерухоме майно ПП Віталія - Плюс накладено арешт, який є чинним та не скасований.

Посилаючись на вказані обставини, а також на вимоги ст. 589 ЦК України позивач просив звільнити з-під арешту майно, яке належить АТ Укрсоцбанк , а саме: нежитлові приміщення першого поверху № 1-7, 9-21 площею 443,4 кв.м., другого поверху № 1-11 площею 435,5 кв.м. загальною площею 1314,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , накладений постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції від 20 листопада 2015 року та ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 19 лютого 2013 року, а також вирішити питання про відшкодування судових витрат зі сплати судового збору.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача ПП Віталія-Плюс Федосенко Н.А. позов визнала в повному обсязі. Аналогічна заява про визнання позову надійшла за підписом директора ПП Віталія-Плюс Гончарова О.М.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена своєчасно та належним чином. Подала заяву про розгляд справи за її відсутності, а також зазначила про відсутність у неї заперечень щодо позовних вимог.

Представник відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України до суду не з`явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності. В своїх письмових поясненнях посилався на те, що постановою про арешт майна боржника та оголошення заборони його відчуження серія та номер: 48702930 від 20 листопада 2015 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Нідченко Д.Є. накладено арешт на нерухоме майно, а саме: нежитлові приміщення першого поверху № 1-7, 9-21 площею 443,4 кв.м., другого поверху № 1-11 площею 435,5 кв.м. загальною площею 1314,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

2 березня 2017 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Нідченко Д.Є. винесено постанову про закінчення виконавчого провадження № 48702930, в межах якого було накладено арешт у зв`язку з тим, що виконавчий напис, вчинений 23 червня 2015 року приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Ємцем І.О., зареєстрованим за № 2000 визнано таким, що не підлягає виконанню. Чинність арешту припинена. Зазначав, що відповідно до ст. 59 Закону України Про виконавче провадження особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником майна є ПП Віталія-Плюс (а.с. 11-12).

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 2 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень заявником є орган державної влади, його посадова особа, якими встановлено, змінено або припинено обтяження; особа, в інтересах якої встановлено, змінено або припинено обтяження, або уповноважені ними особи - у разі подання документів для проведення державної реєстрації набуття, зміни або припинення обтяження речових прав.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 04 вересня 2018 року у справі № 823/2042/16 (провадження № 11-377апп18) зроблено висновок, що спір про скасування рішення, запису щодо державної реєстрації речового права на нерухоме майно чи обтяження такого права за іншою особою у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно є цивільно-правовим. А тому вирішення таких спорів здійснюється за правилами цивільного або господарського судочинства залежно від суб`єктного складу сторін. Належним відповідачем у справах за позовом про скасування рішення, запису щодо державної реєстрації права чи обтяження має бути особа, право чи обтяження якої зареєстровано.

Встановлено та підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, що постановою про арешт майна боржника та оголошення заборони його відчуження серія та номер: 48702930 від 20 листопада 2015 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Нідченко Д.Є. накладено арешт на нерухоме майно, а саме: нежитлові приміщення першого поверху № 1-7, 9-21 площею 443,4 кв.м., другого поверху № 1-11 площею 435,5 кв.м. загальною площею 1314,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

2 березня 2017 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Нідченко Д.Є. винесено постанову про закінчення виконавчого провадження № 48702930, в межах якого було накладено арешт у зв`язку з тим, що виконавчий напис, вчинений 23 червня 2015 року приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Ємцем І.О., зареєстрованим за № 2000 визнано таким, що не підлягає виконанню. Чинність арешту припинена.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України Про виконавче провадження про зняття арешту з майна (коштів) виконавець зазначає у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно (кошти) боржника, а у випадках, передбачених законом, вчиняє дії щодо реєстрації припинення обтяження такого майна.

Крім цього, ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 19 лютого 2013 року в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа - ПП Віталія-Плюс про поділ спільного майна подружжя накладено арешт на вказані нежитлові приміщення.

Відповідно до ч.ч. 7-9 ст. 158 ЦПК України у разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи.

Якщо протягом вказаного строку за заявою позивача (стягувача) буде відкрито виконавче провадження, вказані заходи забезпечення позову діють до повного виконання судового рішення.

У випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову.

У такому разі заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили відповідним рішенням або ухвалою суду.

Зі змісту ухвали суду вбачається, що арешт накладено в інтересах ОСОБА_2 , яка до участі у вказаній справі не залучена. Доказів того, що відсутні підстави для подальшого застосування заходів забезпечення позову ОСОБА_2 до суду також не надано.

Заходи забезпечення позову вжиті ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 19 лютого 2013 року можуть бути скасовані судом, яким вони були застосовані в справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа - ПП Віталія-Плюс про поділ спільного майна подружжя за клопотанням учасника справи.

За таких обставин, суд не приймає визнання позову відповідачем ПП Віталія-Плюс , оскільки таке визнання порушує права та інтереси інших осіб.

З огляду на вищезазначене, підстави для задоволення позову відсутні.

Керуючись ст. ст. 5 , 12 , 13 , 81 , 141 , 259 , 263 , 264 , 265 ЦПК України суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги акціонерного товариства Альфа-Банк до ОСОБА_1 , приватного підприємства Віталія - Плюс про звільнення майна з-під арешту залишити без задоволення.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач - акціонерне товариство Альфа-Банк , м. Київ вул. Вул. Велика Василівська, 100 код ЄДРПОУ 23494714.

Відповідач - ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_1 .

Відповідач - приватне підприємство Віталія - Плюс , Код ЄДРПОУ 32134095, м. Харків, провулок Олександрівський, 2.

Третя особа - відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України - м. Київ, вул. Городецького буд. 13.

Текст судового рішення доступний для ознайомлення у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://wwwreyestr.gov.ua.

Повний текст рішення складений 21 вересня 2020 року.

Суддя: О. А. Фанда

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення16.09.2020
Оприлюднено22.09.2020
Номер документу91666445
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —641/9275/19

Постанова від 19.01.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Постанова від 19.01.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 26.10.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 23.10.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Рішення від 16.09.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Фанда О. А.

Рішення від 16.09.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Фанда О. А.

Ухвала від 03.06.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Фанда О. А.

Ухвала від 12.11.2019

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Фанда О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні