Ухвала
від 21.09.2020 по справі 927/843/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 вересня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/843/20

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Книш Н.Ю. , розглянувши матеріали позовної заяви №б/н від 10.08.2020

за позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк

вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001

а/с 1800, м. Дніпро, 49027

до відповідача: ОСОБА_1

АДРЕСА_1

про стягнення 11740 грн 93 коп.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерним товариством Комерційний банк Приватбанк подано позов до ОСОБА_1 про стягнення 11740 грн 93 коп заборгованості за кредитом.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань за договором від 03.07.2018. Позивач стверджує, що 03.07.2018 фізична особа-підприємець Лисенко Ірина Степанівна підписала заяву про надання кредиту за послугою Кредитний ліміт на поточний рахунок фізичної особи-підприємця Підприємницький шляхом встановлення кредитного ліміту на рахунок № НОМЕР_1 на умовах, які зазначені в заяві. Крім того, позивач у позовній заяві вказує, що 28.01.2020 відповідачем була припинена господарська діяльність, про що був внесений відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

У відповідності до пункту 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Згідно з частиною 2 статті 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Разом з тим, банком до позовної заяви доданий Витяг із Умов та правил надання банківських послуг , Тарифи, в яких відсутні посилання на дату їх прийняття, затвердження, внесення змін (доповнень у випадку їх наявності) з відповідним зазначенням про дату та підстави внесення таких змін (доповнень), інформації щодо періоду чинності наданої до матеріалів справи редакції вказаних Умов.

Окрім того, в порушення вимог ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивачем не було надано господарському суду заяви про відкриття рахунку та анкети про приєднання відповідача до Умов та правил надання банківських послуг, які за твердженням позивача у позовній заяві, зокрема, становлять кредитний договір між Банком та Клієнтом.

Позивач у позовній заяві посилається на підписання 03.07.2018 відповідачем Заяви про надання кредиту за послугою Кредитний ліміт на поточний рахунок фізичної особи-підприємця Підприємницький , у тексті якої вказано вид кредиту - овердрафтовий кредит.

Однак в порушення вимог ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивачем не було надано господарському суду за спірний період банківської виписки з поточного рахунку відповідача із зазначенням вхідного залишку на початок банківського дня, надходження коштів на поточний рахунок відповідача, проведених банком платежів на підставі розрахункових документів відповідача, щоденних залишків на поточному рахунку відповідача, дебетового сальдо при закритті банківського дня.

Відповідно до п.3 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивачем в позовній заяві не визначено з посиланням на докази дати надання, отримання відповідачем кредиту, його розмір, строк повернення відповідачем кредиту, суми повернутого кредиту, дати виникнення прострочки повернення відповідачем кредиту, не вказано період за який рахується заборгованість відповідача по кредиту.

Суд, враховуючи Положення про організацію бухгалтерського обліку, бухгалтерського контролю під час здійснення операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління НБУ від 04.07.2018 № 75, погоджується з тим, що доказом наявності заборгованості у спорах, що виникають з кредитних відносин, є первинний бухгалтерський документ у формі виписки банку по рахунку позичальника, де відображаються усі операції, які відбуваються з коштами.

Разом із тим, додані позивачем до позову банківські виписки по рахунках подані у нечитабельному вигляді з нечітким текстом, дрібним шрифтом, у зв`язку з чим встановити за вказаними копіями будь-які факти та обставини, що входять до предмету доказування, не видається за можливе. Також розрахунок позовних вимог подано у нечитабельному вигляді. Тому позивачу необхідно подати обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення з відповідача заборгованості по кредиту та банківські виписки з текстом, що читається.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що подана АТ КБ ПриватБанк позовна заява не відповідає вимогам п. 3, 5 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

У відповідності до частини 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом: надання заяви про відкриття рахунку та анкети про приєднання відповідача до Умов та правил надання банківських послуг, які за твердженням позивача у позовній заяві, зокрема, становлять кредитний договір між Банком та Клієнтом; надання за спірний період банківської виписки (розмір шрифту не менше 12-14) з поточного рахунку відповідача, які містять інформацію про надання кредиту в читабельному вигляді (розмір шрифту не менше 12-14) із зазначенням вхідного залишку на початок банківського дня, надходження коштів на поточний рахунок відповідача, проведених банком платежів на підставі розрахункових документів відповідача, щоденних залишків на поточному рахунку відповідача, дебетового сальдо при закритті банківського дня; письмового визначення з посиланням на докази дати надання, отримання відповідачем кредиту, його розмір, строк повернення відповідачем кредиту, суми повернутого кредиту, дати виникнення прострочки повернення відповідачем кредиту; надання наказу про затвердження тексту Умов та правил надання банківських послуг , зокрема, щодо Умов та правил надання кредитного ліміту на поточний рахунок фізичної особи-підприємця Підприємницький , які діяли на час оформлення відповідачем заявки на отримання послуг з доказами внесення в подальшому до них змін та накази про затвердження таких змін; наказу про затвердження Тарифів Банку , які діяли на час оформлення заявки на отримання послуг відповідача і відомості з відповідним документальним підтвердженням зміни тарифів; надання письмово інформації з посиланням на подані докази щодо періоду чинності наданої до матеріалів справи редакції вказаних Умов; надання обґрунтованого розрахунку суми позову (із зазначенням дат та сум повернення кредиту) в читабельному вигляді (розмір шрифту не менше 12-14), докази направлення відповідачу документів на усунення недоліків позовної заяви.

За таких обставин, керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви від 10.08.2020 №б/н.

3. Роз`яснити позивачу що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://www.court.gov.ua. або в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Суддя Н.Ю.Книш

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення21.09.2020
Оприлюднено22.09.2020
Номер документу91683728
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/843/20

Рішення від 14.12.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Федоренко Ю.В.

Ухвала від 23.11.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Федоренко Ю.В.

Ухвала від 21.10.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Федоренко Ю.В.

Ухвала від 21.09.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Книш Н.Ю.

Ухвала від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Книш Н.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні