ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД справа № 380/4713/20 У Х В А Л А
про витребування доказів та продовження строку розгляду справи
18 вересня 2020 р. м. Львів Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П. при розгляді в порядку письмового провадження адміністративної справи за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до міського комунального підприємства Яворіввода про стягнення боргу -
УСТАНОВИВ:
Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до міського комунального підприємства Яворіввода , у якій просить стягнути з відповідача на користь позивача борг у сумі 99349,24 грн.
Підставою позову зазначено невиконання відповідачем нормативів робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до Закону України Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні у кількості однієї особи та несплата у встановлений строк суми адміністративно-господарських санкцій.
Ухвалою від 30.06.2020 позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків.
Ухвалою від 20.07.2020 суддя прийняла позовну заяву до розгляду та відкрила провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 17.09.2020 відмовлено у задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін.
На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 40317 від 14.08.2020), у якому зазначив, що підприємством вжито усіх необхідних заходів для виконання нормативу робочих місць із працевлаштування інвалідів, проте протягом 2019 року підприємство фактично не працевлаштувало необхідну кількість інвалідів з незалежних від нього причин, а саме через відсутність інвалідів, які потребують роботи у відповідача та бездіяльність державних установ, які повинні сприяти працевлаштуванню інвалідів.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі.
Відповідно до ст. 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
За приписами статті 118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом. Процесуальні строки визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.
При цьому частиною другою статті 121 КАС України передбачено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Доказами в адміністративному судочинстві є відповідно до ст. 72 КАС України будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Предметом доказування згідно з ч. 2 ст. 73 КАС України є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно з ч.ч. 1-5 ст. 79 КАС України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу. У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів.
Відповідно до ч.ч. 3-4 ст. 73 КАС України сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно з ч. 2 ст. 76 КАС України питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Докази суду надають відповідно до ч. 3 ст. 77 КАС України учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Ураховуючи наведене та дослідивши матеріали справи, суд вважає необхідним витребувати у міського комунального підприємства Яворіввода відомості про дату відкриття вакансії машиніста н/установок та докази подання не пізніше, ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії звітності форми № 3-ПН, а тому судовий розгляд справи необхідно продовжити на 30 днів з дня вручення відповідачу копії цієї ухвали.
Згідно з ч. 3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Керуючись статтями 72, 80, 121, 243, 248, 256, 258, 294 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Зобов`язати міське комунальне підприємство Яворіввода надати суду відомості про дату відкриття вакансії машиніста н/установок та докази подання не пізніше, ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії звітності форми № 3-ПН.
Витребувані докази надіслати на адресу суду протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
У випадку неможливості надання такого доказу - надати обґрунтовані пояснення разом із доказами на їх підтвердження.
Відповідно до ч. 6-9 ст. 80 КАС України суд роз`яснює, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 80 КАС України).
2. Строк розгляду адміністративної справи № 380/4713/20 продовжити на 30 днів із дня вручення відповідачу копії цієї ухвали.
3. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Р.П. Качур
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2020 |
Оприлюднено | 24.09.2020 |
Номер документу | 91687582 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ніколін Володимир Володимирович
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Ніколін Володимир Володимирович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Качур Роксолана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні