ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====================================================================
УХВАЛА
23 вересня 2020 року Справа № 915/1184/20
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Смородінової О.Г.,
розглянувши матеріали
заяви Товариства з обмеженою відповідальністю ДОБРОБУТ БМ (01013, м. Київ, вул. Баренбойма, буд. 8)
про забезпечення позову ,
особи, що можуть отримати статус учасника справи:
відповідачі:
1) Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області Південного міжрегіонального офісу Міністерства юстиції (54000, м. Миколаїв, проспект Миру, буд. 46/1)
2) Державне підприємство СЕТАМ (01001, м. Київ, вул. Стрілецька, будинок 4-6
3) Приватне підприємство Янтар-С (39613, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. 60 років Жовтня, буд. 154, кв. 1),
без виклику учасників справи
В С Т А Н О В И В:
21.09.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю ДОБРОБУТ БМ разом з поданням позовної заяви у справі № 915/1184/20 звернулось до Господарського суду Миколаївської області з заявою б/н та без дати (вх. № 11783/20) про забезпечення позову , в якій просить суд:
- накласти арешт на гусеничний кран СКГ-631, № 9493, що знаходиться за адресою: м. Одеса, Митна площа, 1 причал Z-1;
- заборонити Приватне підприємство Янтар-С вчиняти будь-які дії щодо відчуження (в тому числі передачі у власність або в оренду) рухомого майна: гусеничний кран СКГ-631, № 9493.
Дослідивши матеріали поданої заяви про забезпечення позову, суд дійшов висновку про повернення вказаної заяви Товариству з обмеженою відповідальністю ДОБРОБУТ БМ , з огляду на таке.
Відповідно до приписів ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
У даному випадку Товариство з обмеженою відповідальністю ДОБРОБУТ БМ звернулося до господарського суду з заявою про забезпечення позову разом з пред`явленням позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 ГПК України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення ;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Як слідує з положень ч. 2 ст. 139 ГПК України, якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України , реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Відповідно до ч. 5 ст. 139 ГПК України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі .
За правилами ч. 1, 7 ст. 140 ГПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Так, судом встановлено, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю ДОБРОБУТ БМ б/н та без дати (вх. № 11783/20) про забезпечення позову подана без додержання вимог ст. 139 ГПК України, оскільки:
1) у заяві відсутнє зазначення адреси місцезнаходження заявника, що суперечить вимогам п. 2 ч. 1 ст. 139 ГПК України.
2) заява про забезпечення позову не місить пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю ДОБРОБУТ БМ щодо зустрічного забезпечення, всупереч вимогам п. 6 ч. 1 ст. 139 ГПК України.
Так, заявник, відповідно до положень п. 6 ч. 1 ст. 139 ГПК України, має зазначити в заяві про забезпечення позову пропозиції щодо зустрічного забезпечення, зокрема, щодо відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, або про відсутність необхідності такого застосування (з наведенням відповідних обґрунтувань).
Натомість Товариством з обмеженою відповідальністю ДОБРОБУТ БМ у заяві про забезпечення позову взагалі не вказано на заходи зустрічного забезпечення, які можуть бути застосовані судом.
3) у вступній частині заяви про забезпечення позову в якості відповідача-2 (особи, яка може отримати статус учасника справи) заявником зазначено Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Миколаївській області Південного міжрегіонального офісу Міністерства юстиції, адресою реєстрації якого вказано 54000, Миколаївська область, місто Миколаїв, проспект Миру, будинок 46/1, а кодом ЄДРПОУ - 43315529.
Разом із тим, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вбачається, що юридичною особою з ідентифікаційним кодом 43315529 є Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), а не особа, яку визначив заявник.
Вказане свідчить про недотримання приписів ч. 2 ст. 139 ГПК України.
4) до заяви про забезпечення позову не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, що суперечить вимогам ч. 5 ст. 139 ГПК України.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Приписами ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову сплачується судовий збір у сумі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік , прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2020 становить 2102 грн.
Таким чином за подання до господарського суду заяви про забезпечення позову підлягає до сплати судовий збір у розмірі 1051 грн.
Всупереч наведеному, Товариством з обмеженою відповідальністю ДОБРОБУТ БМ до заяви про забезпечення позову не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Отже, недотримання заявником вимог ст. 139 ГПК України тягне за собою застосування наслідків, встановлених ч. 7 статті 140 ГПК України, а саме повернення клопотання про забезпечення позову заявнику.
Керуючись ст. ст. 139, 140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ДОБРОБУТ БМ б/н та без дати (вх. № 11783/20) про забезпечення позову у справі № 915/1184/20 повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку та у строки, визначені статтями 255, 256 і підпунктом 17.5 пункту 17 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.
Додатки (лише на адресу заявника): заява клопотання б/н та без дати (вх. № 11783/20) про забезпечення позову всього на 4 арк.
Суддя О.Г. Смородінова
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2020 |
Оприлюднено | 25.09.2020 |
Номер документу | 91721477 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Смородінова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні