Рішення
від 16.09.2020 по справі 199/4196/20
АМУР-НИЖНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 199/4196/20

(2/199/1742/20)

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

16 вересня 2020 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

судді Скрипник О.Г..

секретарі Остапенко А.В.

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив №192 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач Обслуговуючий кооператив Житлово-будівельний кооператив №192 звернувся до суду з даним позовом до відповідача, в якому просить стягнути заборгованість за оплату послуг з управління будинком та прибудинковою територією за період з 01.01.2018 року по 01.06.2020 року у розмірі 7874,75 грн.

В підтвердження своїх позовних вимог позивач посилається на те, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 .

Право власності на зазначену квартиру відповідачка набула у 2015 році на підставі Договору купівлі-продажу укладеного із колишнім власником ОСОБА_2

07.12.2015 р. відповідачка подала Голові кооперативу Литвин А.В. заяву з проханням про прийняття її у члени кооперативу, а також взяла на себе зобов`язання виконувати усі рішення загальних зборів та Правління кооперативу.

21.07.2016 року на загальних зборах членів кооперативу відповідачку ОСОБА_1 прийняли у члени кооперативу на підставі її заяви, що підтверджується Протоколом №11 від 21.07.2016 р. загальник зборів членів ОК ЖБК №192 .

Кожен рік на загальних зборах членів кооперативу визначається та затверджується граничний розмір витрат на оплату послуги з управління будинком та прибудинковою територією. З 2018 року по теперішній час встановлено розмір витрат на, оплату послуги з управління будинком та прибудинковою територією ОК ЖБК №192 у розмірі 4,51 грн. за 1 кв.м. площі квартири.

В порушення обов`язків, які покладені на членів ОК ЖБК №192 , відповідачка ОСОБА_1 з 01.01.2011 року не здійснює оплату за надання послуг з управління будинком та прибудинковою територією, внаслідок чого утворилась заборгованість у розмірі 7 261,09 грн. Зауважень чи заперечень щодо не надання послуг, або надання послуг неналежної якості від ОСОБА_1 на адресу Кооперативу не надходило.

З 01.01.2018 р. відповідачка здійснює оплату виключно за постачання холодної води та за надання послуги з вивозу твердих побутових відходів, а оплату за надання послуг з управління будинком та прибудинковою територією не здійснює.

Відповідачка сплачує за отримані житлово-комунальні послуги не в повному обсязі в результат чого станом на 01.06.2020 р. утворилась заборгованість за надання послуг з управління будинкові та прибудинковою територією у розмірі 7261,09 грн. (за період з 01.01.2018 р. по 01.06.2020 р.).

Зважаючи на викладене вище, позивач просить стягнути з відповідача на свою користь вказану суму боргу за комунальні послуги у розмірі 7261,09 грн, а також 3% річних у розмірі 268,76 грн. , інфляційні витрати 344,90 грн. та судові витрати по справі.

Представник позивача позов підтримав, просив задовольнити в судове засідання не з`явився просив слухати справу у його відсутність про, що надав заяву.

Відповідачка у судове засідання не з`явилася, причину неявки суду не повідомив, заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження, а також відзив на позов до суду не надала, про дату, час і місце судового засідання повідомлялася належним чином зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши докази в їх сукупності, суд вважає, що заявлені вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 та є членом ОК ЖБК №192 .

З матеріалів справи убачається, що за комунальні послуги, пов`язані з утриманням будинку та прибудинкової території відповідачі не сплачують з 2018 року, внаслідок чого у них перед позивачем виникла заборгованість у сумі 7261,09 грн.

Метою діяльності Кооперативу у Статуті (Розділ 3) в редакції 2016 року зазначено забезпечення належного утримання будинку та прибудинкової території, забезпечення мешканців будинку комунальними та іншими послугами, забезпечення виконання власниками квартир вимог Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, затвердженими постановою КМУ №572 від 08.10.92 р.

Відповідно до п.12.1 Статуту Кооперативу, член Кооперативу зобов`язаний: виконувати вимоги Статуту Кооперативу і рішення загальних зборів членів Кооперативу, своєчасно вносити платежі на покриття витрат Кооперативу на експлуатацію і капітальний ремонт житлового будинку та утримання прибудинкової території, внески до спеціальних фондів та плату за комунальні послуги.

Відповідно до ст.2 ЗУ Про кооперацію , обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об`єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності.

Згідно ст. 12 ЗУ Про кооперацію , основними правами члена кооперативу є участь в господарській діяльності кооперативу, а також в управлінні

кооперативом, право голосу на його загальних зборах, право обирати і бути обраним в органи управління; користування послугами кооперативу.

Згідно ст. 12 ЗУ Про кооперацію , основними обов`язками члена кооперативу є: додержання статуту кооперативу; виконання - рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов`язань перед кооперативом; сплата визначених статутом кооперативу внесків.

Відповідно до ст.23 ЗУ Про кооперацію , кооператив відповідно до свого статуту самостійно визначає основні напрями діяльності, здійснює її планування. Кооперативи мають право провадити будь-яку господарську діяльність, передбачену статутом і не заборонену законом .

Відповідно до ст.24 ЗУ Про кооперацію , кооперативи реалізують товари та надають послуги за цінами і тарифами, встановленими самостійно.

З 2018 року по теперішній час загальними зборами членів ОК ЖБК №192 встановлено розмір витрат на, оплату послуги з управління будинком та прибудинковою територією у розмірі 4,51 грн. за 1 кв.м. площі квартири.

Згідно ст.1 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , співвласник багатоквартирного будинку - це власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Відповідно до і ст. 7 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , співвласники зобов`язані: виконувати рішення зборів співвласників; своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Відповідно до ст.1 ЗУ Про житлово-комунальні послуги , житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово- комунальних послуг.

У відповідності до ст.5 ЗУ Про житлово-комунальні послуги , до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.

Послуга з управління багатоквартирним будинком включає утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу; електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Згідно із пп.5 п.2 ст.7 ЗУ Про житлово-комунальні послуги , індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства.

Згідно ч.1 ст.9 ЗУ Про житлово-комунальні послуги , споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Відповідно до п.1 ст.10 ЗУ Про житлово-комунальні послуги , ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими.

Відповідно до п.1 ст.526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, і а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших: вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до п.11 ст. 527 ЦК України, боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Згідно п.1 ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до п.1 ст.610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або. виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

У відповідності до и. 1 ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до, п.2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання

грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з

урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Отже, керуючись вищевказаним, позивач має право отримати від відповідачки

інфляційні та 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума заборгованості за оплату послуг з управління будинком та прибудинковою територією за період з 01.01.2018 р. по 01.06.2020 р. у розмірі 7261,09 грн., 3 % річних у розмірі 268,76 грн., інфляційні втрати 344,90 грн., а також судові витрати по справі, що складаються з судового збору в розмірі 2102,00 грн, та витрати на правову допомогу в розмірі 2000,00 грн..

Керуючись ст.526, 527, 530, 610, 612, 625 ЦК України, Законом України Про житлово-комунальні послуги , Законом України Про кооперацію , Законом України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку ст.ст. 12, 13, 19, 80, 81, 82, 89, 131, 141, 223, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив №192 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою АДРЕСА_2 )) на користь Обслуговуючого кооперативу Житлово-будівельний кооператив №192 (Код ЄДРПОУ 23067018) заборгованість за оплату послуг з управління будинком та прибудинковою територією за період з 01.01.2018 року по 01.06.2020 року у розмірі 7261,09 грн., 3% річних у розмірі 268,76 грн., інфляційні втрати 344,90 грн., також судові витрати по справі, що складаються з судового збору в розмірі 2102,00 грн., та витрати на правову допомогу в розмірі 2000,00 грн., а всього 11 979 (одинадцять тисяч дев`ятсот сімдесят дев`ять) гривень 75 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину рішення або у разі розгляду справи(вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Суддя О.Г. Скрипник

СудАмур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення16.09.2020
Оприлюднено24.09.2020
Номер документу91723232
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —199/4196/20

Ухвала від 02.02.2021

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Авраменко А. М.

Ухвала від 02.02.2021

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Авраменко А. М.

Ухвала від 18.01.2021

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Авраменко А. М.

Рішення від 16.09.2020

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Скрипник О. Г.

Ухвала від 17.07.2020

Цивільне

Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська

Скрипник О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні