ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.001370
У Х В А Л А
з питань виправлення описок у судовому рішенні
23 вересня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кузана Р.І., розглянувши у письмовому провадженні заяву представника відповідача про виправлення описки у рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2019 у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ЛУГИ-2 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ЛУГИ-2 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2019 у справі №1.380.2019.001370 позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Головного управління ДФС у Львівській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №927700/30568554 від 25.09.2018 та зобов`язано Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну ТзОВ ЛУГИ-2 №15 від 24.10.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання 24.10.2017 і вважати її прийнятою та зареєстрованою протягом операційного дня, коли її було надіслано 24.10.2017.
Представник відповідача подав до суду заяву (вх.№44691) про виправлення описки в рішенні суду від 30.09.2019, в якій просить виправити описку в зазначенні дати подання податкової накладної, а саме з 24.10.2017 на 30.10.2017 . Оскільки зазначена описка унеможливлює виконання рішення суду та керуючись ч.1 ст.253 КАС України просить суд виправити описку у резолютивній частині цього рішення.
При вирішенні заяви про виправлення описки суд керувався таким.
Відповідно до ч.2 ст.253 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає заяву про внесення виправлень у письмовому провадженні.
Згідно з ч.1 ст.253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Таким чином, вказаною нормою передбачено можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
При цьому, суд, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), не має права змінювати зміст судового рішення, він може лише усунути такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Отже, виправляючи описку у своєму рішенні, суд не може змінювати його зміст.
Аналізуючи зміст прохальної частини позовної заяви та рішення від 30.09.2019, а також доводи представника відповідача про виправлення описки у ньому суд вважає, що вказане рішення не містить помилок технічного (неюридичного) характеру, а викладені в заяві вимоги свідчать про намір заявника змінити текст резолютивної частини рішення чи отримати роз`яснення щодо способу його виконання, що суперечить положенням ст.253 КАС України.
З врахуванням наведеного суд приходить до висновку, що у задоволенні заяви позивача про виправлення описки у рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2019 слід відмовити.
Керуючись ст.ст.243, 248, 250, 253, 256, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
у задоволенні заяви представника відповідача про виправлення описки у рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2019 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.І. Кузан
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2020 |
Оприлюднено | 25.09.2020 |
Номер документу | 91749307 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кузан Ростислав Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні