Справа № 635/1705/20
Провадження № 2/635/1641/2020
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24 вересня 2020 року селище Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючий суддя О.М. Пілюгіна
за участю секретаря Зуєнко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про встановлення факту, що має юридичне значення, про визнання майна спільною сумісною власністю, про визнання права власності на частину спільного сумісного майна,
представник ОСОБА_1 - ОСОБА_5 , яка діє на підставі ордеру серії ХВ № 4820001, виданого 18 березня 2020 року,
представник ОСОБА_2 - ОСОБА_6 , яка діє на підставі ордеру серії АХ № 1007302, виданого 01 квітня 2020 року,
ВСТАНОВИВ:
позивач звернулася до суду з позовом та просить встановити факт проживання однією сім`єю без шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_7 у період з 2001 року до 26 серпня 2019 року; визнати спільною сумісною власністю, набутою під час проживання однією сім`єю без шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_7 наступне майно: внесок у статутний фонд ТОВ Лада-Сервіс в розмірі 250000,00 гривень; недобудований житловий будинок літ. Б-3 , загальною площею 376,90 кв.м. з надвірними будівлями за адресою: АДРЕСА_1 ; визнати за ОСОБА_1 право на отримання доходів від господарської діяльності ТОВ Лада-Сервіс , які відповідають розміру частки у статутному фонді товариства - 15,63%, а також на відповідну частку майна, що залишиться у разі ліквідації товариства; право на 1/2 частину об`єкту незавершеного будівництва за адресою: АДРЕСА_1 , що є сукупністю будівельних матеріалів, обладнання, конструктивних елементів, оплачених будівельних робіт, які були використані в процесі будівництва на загальну суму 1591363,00 гривень, в порядку розподілу спільного майна.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 02 квітня 2020 року відкрито провадження по справі.
Представник відповідача - ОСОБА_6 звернулася до суду з зустрічною позовною заявою до ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, про визнання майна спільною сумісною власністю, про визнання права власності в порядку спадкування за законом та просить встановити факт проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу у період з 01 січня 2004 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 та ОСОБА_7 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ; визнати спільною сумісною власністю ОСОБА_1 та ОСОБА_7 квартиру АДРЕСА_2 ; визнати за ОСОБА_7 право власності на 3/8 частини квартири АДРЕСА_2 , в порядку спадкування за законом після смерті та стягнути зі ОСОБА_1 на користь ОСОБА_7 грошову компенсацію вартості 3/8 частини квартири АДРЕСА_3 за вищевказаною адресою в розмірі 103726,12 гривень; визнати за ОСОБА_7 право на частку в статутному капіталі ТОВ Лада-Сервіс - 23,44%, а також на відповідну частку майна, що залишиться у разі ліквідації товариства; право власності на ѕ частини земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 ; права забудовника на незавершений будівництвом житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 ; право власності на 3/8 частини будинку АДРЕСА_4 та 3/8 частини земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_4 ; право власності на 3/8 частини транспортних засобів: автомобіль ГАЗ 21, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер шасі: НОМЕР_2 ; автомобіль ГАЗ 21, державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , номер шасі: НОМЕР_4 ; автомобіль ГАЗ 21, державний реєстраційний номер НОМЕР_5 , номер шасі: НОМЕР_6 ; напівпричіп-цистерна ППЦ 0611, державний реєстраційний номер НОМЕР_7 , номер шасі: 46, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_7 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ; стягнути зі ОСОБА_1 на користь ОСОБА_7 грошову компенсацію вартості 3/8 частини автомобіля ВАЗ 2105, номер кузова: НОМЕР_8 в розмірі 23382,56 гривень та витрати на правову допомогу. Також позивачем вказано ціну зустрічного позову: 2287726,12 гривень.
Представник ОСОБА_1 - ОСОБА_5 подала суду заяву, в якій просить залишити без розгляду зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 , як таку, що не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, оскільки не сплачений судовий збір за кожну позовну вимогу відповідно до вартості кожної позовної вимоги майнового характеру. Крім того, зустрічна позовна заява подана з порушенням правил виключної підсудності, оскільки заявлено позовну вимогу про визнання права власності на частину житлового будинку та земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_4 .
Представник відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_6 в судовому засіданні просила прийняти до спільного розгляду з первісним позовом зустрічний позов її довірителя посилаючись на доцільність їх спільного розгляду, не заперечувала, що судовий збір не сплачено.
Позивач ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_5 в судовому засіданні просили залишити без розгляду зустрічну позовну заяву з підстав викладених раніше поданій заяві.
Відповідачі ОСОБА_3 , ОСОБА_4 в судове засідання не з`явились, причини неявки суду не повідомили.
Заслухавши сторони по справі суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 194 ЦПК України, зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу; до зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України та іншим вимогам, встановленим законом.
Частиною 5 ст. 177 ЦПК України, передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з преамбулою Закону України „Про судовий збір» правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються зазначеним Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України „Про судовий збір» , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 6 Закону України „Про судовий збір» , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до п. п. 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір» , ставка судового збору за подання заяви у справах окремого провадження фізичною особою встановлюється в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01 січня 2020 року складає суму в розмірі 420,40 гривень.
Відповідно до п. п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір» , ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру фізичною особою встановлюється у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зустрічний позов ОСОБА_7 не відповідає вимогам ч. 4 ст. 177 ЦПК України, оскільки позивачем до позову не доданий документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому законом розмірі, при цьому суд виходить з того, що позивачем заявлені вимоги, що мають одночасно майновий і немайновий характер: про встановлення фактів, що мають юридичне значення, про визнання права власності та про стягнення сум грошової компенсації; судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру, при цьому вказана позивачем ціна позову: 228726,12 гривень вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна, а відповідно до вимог чинного законодавства розмір судового збору за подання позовної заяви майнового характеру визначається у відсотковому співвідношенні від ціни позову. Також суд враховує, що даних про вартість спірного майна суду не надано, а доданий до позову звіт про оцінку майна № VS07-0106, складений 23 травня 2020 року ТОВ АН Схід 2007 тільки щодо середньої ринкової вартості квартири АДРЕСА_2 .
Крім того, вказана позовна заява не відповідає вимогам ч. 1 ст. 177 ЦПК України, оскільки позивачем до позову не додані його копія та всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; копії всіх документів, що додаються до позовної заяви, відповідно до кількості відповідачів.
Відповідно до п. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, зустрічна позовна заява ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, про визнання майна спільною сумісною власністю, про визнання права власності в порядку спадкування за законом підлягає залишенню без руху із наданням позивачу строку для виправлення вказаних недоліків позову , терміном п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху .
Керуючись ст.ст. 175,185 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, про визнання майна спільною сумісною власністю, про визнання права власності в порядку спадкування за законом - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позову терміном п`ять днів з дня отримання ухвали суду.
Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Пілюгіна
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2020 |
Оприлюднено | 25.09.2020 |
Номер документу | 91760502 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Пілюгіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні