ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 22-ц/803/2906/20 Справа № 185/2941/19 Суддя у 1-й інстанції - Перекопський М. М. Суддя у 2-й інстанції - Пищида М. М.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2020 року м. Дніпро
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Дніпровського апеляційного суду у складі:
головуючого - Пищиди М.М.
суддів - Петешенкової М.Ю., Ткаченко І.Ю.
за участю секретаря судового засідання - Бондаренка В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпро цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 21 листопада 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до приватного акціонерного товариства "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія", треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги", Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "НОВА,28", про захист прав споживачів, -
В С Т А Н О В И Л А:
У квітні 2019 року позивачка звернулася до суду з позовом до ПАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія", треті особи: ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги", ОСББ "НОВА,28" про захист прав споживачів.
В обґрунтування позову зазначив, що позивач є власником квартири АДРЕСА_1 та є споживачем, який використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб.
14 лютого 2019 року до квартири позивача було припинено постачання електричної енергії. Позивач зверталася до відповідача, зазначивши, що послуги з постачання електричної енергії з січня 2019 року сплачуються в повному обсязі, своєчасно, а отже відсутні підстави для її відключення.
Враховуючи зазначене, позивач просить зобов`язати відповідача відновити електроживлення до квартири АДРЕСА_1 (а.с.1-5).
Рішенням Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 21 листопада 2019 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до до ПАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія", треті особи: ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги", ОСББ "НОВА,28" про захист прав споживачів - відмовити (а.с.101-102).
Не погодившись з рішенням суду, ОСОБА_1 звернулася з апеляційною скаргою, в якій просить рішення суду скасувати та ухвалити нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.
В обґрунтування апеляційної скарги посилається на те, що судом першої інстанції було неповно та неправильно встановлено деякі обставини, що мають значення для справи, внаслідок неправильного дослідження і оцінки наданих суду доказів.
Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає за потрібне апеляційну скаргу залишити без задоволення, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що позивачу ОСОБА_1 на праві приватної власності належить квартира, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.7).
Як вбачається з позовної заяви та письмової відповіді ПАТ "Підприємство з експлуатації електричних мереж "Центральна енергетична компанія" від 21.03.2019 року договору про надання послуг з розподілу електричної енергії між позивачем та відповідачем не укладалось (а.с.8).
З пояснень учасників справи вбачається, що у позивача відсутній особистий рахунок та відсутній договір.
Позивачем суду надано копію листа ОСББ "Нова, 28" згідно якого її було своєчасно попереджено про необхідність оформлення договору на поставку електроенергії.
Надані позивачем квитанції про оплату за отриману електроенергію за період до січня 2019 року містять відомості про оплату позивачем за послуги на адресу ОСББ "Нова, 28".
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не доведено порушення відповідачем її прав як споживача.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Згідно статті 4 Закону України Про ринок електричної енергії учасники ринку електричної енергії провадять свою діяльність на ринку електричної енергії на договірних засадах.
Порядок укладання договорів на роздрібному ринку електричної енергії визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕП) від 14.03.2018 № 312 (далі - Правила).
Відповідно до п.2.1.7. Правил, для укладення договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії заявник у разі зміни споживача, форми власності чи власника електроустановки має надати оператору системи такі документи:
1) заяву про укладення відповідного договору із зазначенням місцезнаходження об`єкта та реквізитів заявника та наявності чинного паспорту точки розподілу;
2) для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), роздрукований із мережі Інтернет, або копію довідки, або копію виписки з ЄДР; для фізичних осіб: копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера картки платника податків або копію паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті);
3) копію документа, яким визначено право власності чи користування на об`єкт (приміщення), або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку або її частину (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об`єкта), право на розміщення електроустановок на території здійснення господарської діяльності з розподілу електричної енергії (у разі відсутності об`єкта споживача);
4) копію документа про підтвердження повноважень особи на укладення договору (витяг з установчого документа про повноваження керівника (для юридичних осіб), копію довіреності, виданої в установленому порядку тощо), за необхідності;
5) копію декларації (повідомлення) про початок виконання будівельних робіт або дозволу на виконання будівельних робіт (для укладення договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) та постачання електричної енергії на будівельні майданчики, у разі якщо наявність такого дозволу є обов`язковою або зазначені документи вимагаються законодавством у сфері містобудування) та/або у визначених законодавством випадках, копію декларації про готовність об`єкта до експлуатації або сертифіката (для новозбудованих та реконструйованих електроустановок).
Відповідно до п.3.2.12. Правил, договір про постачання електричної енергії споживачу є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору, та вважається укладеним з дати відкриття особового рахунка за об`єктом споживача або внесення змін до такого особового рахунка, про що споживач інформується у передбаченому договором порядку.
Відповідно до п. 4 Правил:" Операторам систем розподілу (далі - ОСР) укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР. Договір розробляється ОСР на основі істотних умов, визначених Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310, та типової форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті ОСР, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів ОСР. ОСР шляхом безпосереднього вручення персоналом ОСР або з рахунком, або поштовим відправленням надає споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об`єкта споживача. Надання такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо). Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії."
З наданої копії листа ОСББ "Нова, 28" вбачається, що позивача було своєчасно попереджено про необхідність оформлення договору на поставку електроенергії.
Встановлено та не заперечується сторонами, що позивачем не укладено та раніше не укладалось договору на постачання електроенергії, за нею не було відкрито особового рахунку для оплати відповідних послуг.
При цьому, твердження позивача щодо приєднання нею до умов договорів про постачання електричної енергії та розподілу електричної енергії сплатою рахунків за спожиту електроенергію, колегією суддів відхиляються, оскільки оплата рахунків за електроенергію здійснена на адресу ОСББ Нова, 28 , що свідчить про наявність договірних відносин саме з ОСББ Нова, 28 , а не з відповідачем.
Таким чином, як вірно зазначено судом першої інстанції, не маючи особистого рахунку або договору, позивач не могла здійснювати оплату за послуги постачання електроенергії після 01 січня 2019 року та приєднатись до діючого договору про користування або постачання електричної енергії.
Колегія суддів зазначає, що на роздрібному ринку не допускається споживання електроенергії споживачем без укладення договору. Позивачем не доведено факт відмови в укладенні з нею такого договору, підстав для зобов`язання відповідача відновити електроживлення до квартири позивача немає.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правомірно відмовив у задоволенні позовних вимог, оскільки позивачем не доведено порушення відповідачем її прав як споживача.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не заслуговують на увагу, рішення суду першої інстанції ухвалено відповідно до вимог матеріального та процесуального законодавства і підстав для його скасування не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст. 367, 368, 374, 375, 381- 384 ЦПК України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 21 листопада 2019 року - залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена відповідно до чинного законодавства.
Судді:
Суд | Дніпровський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2020 |
Оприлюднено | 25.09.2020 |
Номер документу | 91764105 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський апеляційний суд
Пищида М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Перекопський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні