ЄУН 193/948/20
Провадження №2/193/388/20
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Р І Ш Е Н Н Я
14 вересня 2020 року сел.Софіївка
Софіївський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Шумської О.В.,
при секретарі Мельниковій Т.О.,
за участі позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
відповідача ОСОБА_3
представника відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в сел. Софіївка в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом представника позивача ОСОБА_2 , яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 про стягнення аліментів. В обгрунтування позову вказує, що 22 червня 2013 року між позивачем та відповідачем було укладено шлюб. Від шлюбу мають малолітнього сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дитина проживає з матір"ю(позивачем) та знаходиться повністю на її утриманні. Їх син перебуває на обліку у гастроентеролога та дитячого кардіолога м.Дніпро, потребує довготривалого та довгоякісного лікування, на що відповідач нехтує та не надає допомогу. Аліменти відповідач не платить.
Позивач просить стягувати з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі 3000грн, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з 25.08.2020 і до повноліття дитини.
Позивач в судовому засіданні просить змінити позовні вимоги, та стягувати з відповідача аліменти в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з 25 серпня 2020 року та до досягнення дитиною повноліття.
Представник позивача в судовому засіданні підтримує думку позивача.
Відповідач та представник відповідача в судовому засіданні не заперечують проти змінених позовних вимог.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків:
Згідно ст.180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Ч.3 ст.181 СК України передбачає, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує:1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини;2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів;3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.
Судом встановлено, що позивач та відповідач є батьками ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.7). Відповідно до довідки виданої Виконавчим комітетом Софіївської селищної ради №1392 від 13 серпня 2020 року, позивач проживає разом із сином за адресою АДРЕСА_1 (а.с.8).
При визначенні розміру аліментів, суд враховує те, що обов`язок утримувати дитину є рівною мірою обов`язком матері і батька. Відповідно до ст.7 ЗУ Про Державний бюджет України на 2020 рік , прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років становить 2218 грн., тому суд прийшов до висновку, що з відповідача на користь позивача на утримання сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , необхідно стягнути аліменти в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно.
Відповідно ч.1 ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову. Оскільки позивач подала позов 25 серпня 2020 року, про що свідчить відмітка суду, суд прийшов до висновку, що аліменти підлягають стягненню з 25 серпня 2020 року.
Виходячи з наведеного, керуючись ст.180-184, 191 СК України, ст.19, 81, 264-265 ЦПК України районний суд,
ухвалив:
Позов представника позивача ОСОБА_2 , яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_3 про стягнення аліментів, задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м.Дніпропетровськ, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , аліменти на утримання сина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи стягнення з 25 серпня 2020 року та до досягнення дитиною повноліття.
Рішення згідно п. 1 ч. 1ст. 430 ЦПК України підлягає обов`язковому негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м.Дніпропетровськ, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок ) грн. 80 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення виготовлений 23 вересня 2020 року.
Суддя: О.В.Шумська
Суд | Софіївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2020 |
Оприлюднено | 27.09.2020 |
Номер документу | 91781633 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Софіївський районний суд Дніпропетровської області
Шумська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні