Справа №766/8359/19
н/п 1-кс/766/7587/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.09.2020 року м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
заявника адвоката ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за скаргою адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на повідомлення про підозру,
встановив:
До суду в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 звернулася його захисник адвокат ОСОБА_3 зі скаргою, в якій просив скасувати повідомлення про підозру від 30.05.2020 та повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри від 26.08.2020, складене прокурором Херсонської області у кримінальному провадженні № 12019230140000213 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 та ч.3 ст.206-2 КК України.
Дану скаргу мотивовано тим, що згадане вище повідомлення про підозру не відповідає вимогам ст. 277 КПК України, бо в ньому чітко не зазначено складу злочину та відсутні будь-які докази, які б свідчили про причетність його підзахисного до вищевказаних злочинів.
В судовому засіданні заявник адвокат ОСОБА_3 та підозрюваний ОСОБА_4 підтримали подану скаргу, просили її задовольнити з викладених в ній підстав. Додатково адвокат зазначив, що повідомлення про підозру здійснено керівником прокуратури Херсонської області як регіональної прокуратури в порушення вимог стаття 481 КПК України, яка передбачає, що письмове повідомлення про підозру депутату місцевої ради здійснюється керівником регіональної прокуратури в межах його повноважень.
Прокурор в судовому засіданні просив в задоволенні скарги відмовити за необґрунтованістю. Пояснив, що надання оцінки зібраним в ході досудового розслідування доказам винуватості або невинуватості підозрюваного буде суд, який розглядатиме справу по суті. Вирішення питання про достатність та допустимість доказів на етапі оскарження підозри є недопустимим. Що стосується формальної підстави для скасування підозри, яка зазначена адвокатом в судовому засіданні, то у відповідності до Перехідних положень до Закону «Про прокуратуру» зазначено, що обласні прокуратури починають діяти з моменту винесення відповідного наказу Генерального Прокурора України, а на момент повідомлення ОСОБА_6 про підозру такого наказу ще не було.
Слідчий суддя, вислухавши заявника, підозрюваного та прокурора, дослідивши матеріали скарги та надані прокурором документи, вважає, що скарга задоволенню не підлягає з огляду на таке.
Відповідно доп.10 ч.1 ст. 303 КПК Українина досудовому провадженні можуть бути оскаржені повідомлення слідчого, прокурора про підозру після спливу одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину, але не пізніше закриття прокурором кримінального провадження або звернення до суду із обвинувальним актом - підозрюваним, його захисником чи законним представником.
Слідчим суддею встановлено, що 30 травня 2020 року Прокурором Херсонської області ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження № 12019230140000213 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.358, ч.3 ст.206-2 КК України, а 26.08.2020 про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч.1, 4 ст.358, ч.3 ст.206-2 КК України.
Згідно ч.1 ст. 276 КПК України, повідомлення про підозру обов`язково здійснюється в порядку, передбаченому статтею 278 цього Кодексу, у випадках:
1) затримання особи на місці вчинення кримінального правопорушення чи безпосередньо після його вчинення;
2) обрання до особи одного з передбачених цим Кодексом запобіжних заходів;
3) наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення.
При цьому, згідно змісту повідомлення про підозру від 30.05.2020 року та зміну раніше повідомленої підозри від 26.08.2020, про підозру було повідомлено внаслідок наявності достатніх доказів вчинення останнім кримінального правопорушення.
Доводи заявника щодо неконкретності підозри спростовується текстом повідомлення про підозру, зміст якого відповідає вимогам ст. 277 КПК України, тобто зазначений стислий виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, зміст підозри та правова кваліфікація.
Посилання адвоката на відсутність належних доказів причетності його підзахисного до злочинів, в яких він підозрюється, не можуть бути взяті до уваги, оскільки питання про належність та допустимість доказів вирішує суд при ухваленні вироку. А слідчий суддя під час розгляду на стадії досудового розслідування скарги на повідомлення про підозру не вправі давати оцінку достатності та допустимості доказів, зібраних в ході досудового розслідування.
Що стосується твердження захисника, що повідомлення складено неналежною особою, оскільки у відповідності до вимог ст.481 КПК України це має бути керівник регіональної прокуратури, а підозру склав та підписав прокурор Херсонської області, то воно не ґрунтується на законі з огляду на таке.
Згідно із вимогами п.1 ч.1 ст. 481 КПК України (редакція якої діяла на час складання повідомлення про підозру та про зміну раніше повідомленої підозри) письмове повідомлення про підозру… депутату місцевої ради здійснюється… керівником регіональної прокуратури в межах його повноважень.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19.09.2019 внесені зміни до організаційної системи органів прокуратури яка становить: 1) Офіс Генерального прокурора; 2) обласні прокуратури, тощо. Перехідними положеннями до закону передбачено, що до дня початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур їх повноваження здійснюють відповідно Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури.
Після початку роботи Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур забезпечення виконання функцій прокуратури призначеними до них прокурорами здійснюється з дотриманням вимог законодавства України та особливостей, визначених Генеральним прокурором.
За прокурорами та керівниками регіональних, місцевих і військових прокуратур, прокурорами і керівниками структурних підрозділів Генеральної прокуратури України зберігається відповідний правовий статус, який вони мали до набрання чинності цим Законом, при реалізації функцій прокуратури до дня їх звільнення або переведення до Офісу Генерального прокурора, обласної прокуратури, окружної прокуратури.
День початку роботиОфісу Генерального прокурора,обласних прокуратур, окружних прокуратур визначається рішеннями Генерального прокурора стосовно Офісу Генерального прокурора, усіх обласних прокуратур, усіх окружних прокуратур. Вказані рішення публікуються у газеті "Голос України".
Наказом Офісу Генерального прокурора № 414 від 08.09.2020 днем початку роботи обласних прокуратур визначено 11 вересня 2020 року.
Таким чином, до цього дня прокурор області діяв як керівник регіональної прокуратури, а надання адвокатом відомостей з Головного Управління статистики у Херсонській області щодо відомостей ЄДРПОУ лише про прокуратуру Херсонської області не спростовує цього висновку.
Керуючись ст. 303-307 КПК України,
Ухвалив:
Відмовити у задоволенні скарги адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 на повідомлення про підозру у кримінальному провадженні № 12019230140000213 за необґрунтованістю.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга до Херсонського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 25.09.2020 року о 15.30 год.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2020 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 91803048 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування інші скарги |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Радченко Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні