Справа № 522/24341/15-к
Провадження № 1-кп/522/954/20
У Х В А Л А
в порядку ст. 140 КПК України
25 вересня 2020 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого судді - ОСОБА_1
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора про примусовий привід свідка у кримінальному провадженні № 32014160000000227 від 18.09.2015 року, по обвинуваченню:
ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Одеса, громадянин України, з вищою освітою, має на утриманні двох неповнолітніх дітей 2007 та 2014 року народження, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого
-у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212 КК України.
Учасники процесу:
прокурор - ОСОБА_4 ,
обвинувачений - ОСОБА_3 ,
в с т а н о в и в:
У провадженні Приморського районного суду м. Одеси знаходиться обвинувальний акт стосовно ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212 КК України.
Під час судового засідання прокурор повторно заявив клопотання про примусовий привід свідка, який був належним чином сповіщений про час, дату та місце судового розгляду справи, на судовий виклик не з`явився.
Обвинувачений вважав за необхідне задовольнити клопотання.
Суд, заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали кримінального провадження прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 327 КПК України, якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбачених главами 11 та 12 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Рішення про здійснення приводу приймається: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, прокурора або з власної ініціативи, а під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали.
Привід може бути застосований до підозрюваного, обвинуваченого або свідка. Привід свідка не може бути застосований до неповнолітньої особи, вагітної жінки, осіб з інвалідністю першої або другої груп, особи, яка одноосібно виховує дітей віком до шести років або дітей з інвалідністю, а також осіб, які згідно із цим Кодексом не можуть бути допитані як свідки. Привід співробітника кадрового складу розвідувального органу України під час виконання ним своїх службових обов`язків здійснюється тільки в присутності офіційних представників цього органу.
Згідно зі ст. 139 КПК України, якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі: від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду.
Суд бере до уваги той факт, що наразі судовий розгляд суттєво затягується, у зв`язку із невиконанням свідком його процесуальних обов`язків. Про обов`язок явки до суду свідок був повідомлений належним чином, та в матеріалах кримінального провадження є відомості про отримання свідком повістки про виклик до суду. Невиконання свого процесуального обов`язку є безумовною підставою для застосування заходу забезпечення кримінального провадження. З урахуванням чого, суд приходить до висновку, про необхідність застосування приводу, для забезпечення явки свідка до судового засідання.
Керуючись ст.ст. 131, 139, 140, 327, 372, 318-380, КПК України, суд -,
у х в а л и в:
Клопотання прокурора про примусовий привід свідка - задовольнити.
Застосувати до свідка ОСОБА_5 , який фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 та за адресою: АДРЕСА_4 , моб. тел. НОМЕР_1 - привід для забезпечення його явки у судове засідання, яке відбудеться 16 листопада 2020 року об 11 годині у залі судових засідань № 231 у приміщенні Приморського районного суду м. Одеси.
Виконання приводу доручити працівникам ОУ ГУ ДФС в Одеській області.
Контроль за виконанням приводу покласти на прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні №32014160000000227 від 18.09.2014.
Про результати виконання ухвали про привід повідомити Приморський районний суд м. Одеси до 16.11.2020 року.
Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її оголошення.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Приморського
районного суду м. Одеси ОСОБА_1 .
25.09.2020
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91806268 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Попревич В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні