ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
28.09.2020Справа № 910/14454/20
Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали за позовом Орендно-приватного підприємства Острівецьке (48100, Тернопільська обл., Теребовлянський район, с. Острівець) до Товариства з обмеженою відповідальністю Мозир Україна (02094, м. Київ, вул. Віскозна, 3) про стягнення грошових коштів,-
ВСТАНОВИВ:
23 вересня 2020 року до Господарського суду міста Києва від Орендно-приватного підприємства Острівецьке (позивач) надійшла позовна заява № 66 від 15.09.2020 року до Товариства з обмеженою відповідальністю Мозир Україна (відповідач) про стягнення заборгованості за договором постачання нафтопродуктів № 507 від 17.12.2018 року в розмірі 598 720,55 грн., з них: основного боргу - 566 581,45 грн. (п`ятсот шістдесят шість тисяч п`ятсот вісімдесят одна гривня 45 копійок), 3% річних - 11 258,72 грн. (одинадцять тисяч двісті п`ятдесят вісім гривень 72 копійки), штрафних санкцій - 5665,81 грн. (п`ять тисяч шістсот шістдесят п`ять гривень 81 копійка) та інфляційних нарахувань - 15 214,57 грн. (п`ятнадцять тисяч двісті чотирнадцять гривень 57 копійок).
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором постачання нафтопродуктів № 507 від 17.12.2018 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
До позовної заяви додано розрахунок 3% річних, інфляційних нарахувань та пені, які не можуть вважатись обгрунтованими, оскільки, по-перше, вказані суми фактично нараховані на визначені позивачем суми, за визначений позивачем період, тоді як у позовній заяві жодним чином не обгрунтовано дати початку розрахунку, з посиланням при цьому на договір та норми чинного законодавства та відповідні докази; по-друге, надані позивачем розрахунки інфляційних нарахувань, 3% річних та пені фактично складаються з окремих сум за певні періоди, тоді як жодні пояснення з приводу зазначення таких сум та періодів відсутні.
Крім того, з наданого позивачем розрахунку пені вбачається, що позивач здійснює нарахування пені у відповідності до п. 6.4. договору, який, в свою чергу, регулює нарахування штрафу у розмірі 0,1% від вартості товару, поставку якого прострочено, а в прохальній частині позовної заяви позивач просить стягнути штрафні санкції згідно п. 6.4. договору, при цьому жодним чином не визначає правову природу заявлених до стягнення штрафних санкцій (пеня чи штраф).
Водночас, суд звертає увагу позивача на те, що пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.
Положеннями ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
З доданих до позовної заяви документів вбачається, що в якості доказу направлення Товариству з обмеженою відповідальністю Мозир Україна копії позовної заяви № 66 від 15.09.2020 року та доданих до неї документів Орендно-приватним підприємством Острівецьке додано накладну № 4810103128060 та опис вкладення в рекомендований (цінний) лист від 18.09.2020 року.
З доданого до позовної заяви опису вкладення в рекомендований (цінний) лист від 18.09.2020 року вбачається, що на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Мозир Україна було направлено, зокрема, Позовну заяву до господарського суду м. Києва з приводу стягнення заборгованості з ТОВ Мозир Україна на користь ОПП Острівецьке , в той час, як Орендно-приватне підприємство Острівецьке звернулося до суду з позовною заявою № 66 від 15.09.2020 року, що свідчить про факт направлення Товариству з обмеженою відповідальністю Мозир Україна іншої позовної заяви, ніж поданої до суду, як і позбавляє суд можливості достеменно встановити факт направлення останньому саме поданої до суду позовної заяви № 66 від 15.09.2020 року, а не іншої копії позовної заяви, ніж поданої до суду.
Таким чином, суд дійшов висновку, що зазначені обставини є суттєвими, оскільки нормами ст. 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено право відповідача після одержання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду та іншим учасникам судового процесу відзив на позовну заяву, проте у даному випадку відповідач позбавляється можливості підготувати обґрунтовані заперечення на позовну заяву з урахуванням усіх обставин, на які посилається позивач та поданих ним доказів.
Відповідно до ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Втім, всупереч вищезазначених положень Господарського процесуального кодексу України позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позовна заява також повинна містити, зокрема, поштовий індекс.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, Орендно-приватне підприємство Острівецьке в позовній заяві вказує власний поштовий індекс - 48100, проте у відповідності до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що поштовий індекс Орендно-приватного підприємства Острівецьке - 48107.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 172, ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву № 66 від 15.09.2020 року Орендно-приватного підприємства Острівецьке до Товариства з обмеженою відповідальністю Мозир Україна про стягнення грошових коштів - залишити без руху.
2. Надати Орендно-приватному підприємству Острівецьке строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.
3. Зобов`язати Орендно-приватне підприємство Острівецьке у встановлений судом строк через відділ діловодства суду надати:
- письмову заяву із зазначенням поштового індексу позивача згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
- письмову заяву із зазначенням відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- письмову заяву із зазначенням відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- докази направлення відповідачу копії саме позовної заяви № 66 від 15.09.2020 року (фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист в оригіналі);
- письмові пояснення щодо правових підстав для нарахування пені з посиланням на норми чинного законодавства та відповідні пункти договору;
- письмові пояснення щодо нарахування 3% річних, інфляційних нарахувань та пені, в яких обгрунтувати дати початку розрахунку, з посиланням при цьому на умови договору та норми чинного законодавства та відповідні докази;
- письмові пояснення щодо сум на які нараховуються 3% річних, інфляційні нарахування та пеня;
- чітко визначити період нарахування пені та інфляційних нарахувань з - по (число, місяць, рік);
- письмові пояснення щодо заявленої до стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 5665,81 грн. з посиланням на норми чинного законодавства та умови договору (штраф, пеня).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 28 вересня 2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Котков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2020 |
Оприлюднено | 29.09.2020 |
Номер документу | 91807742 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Котков О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні