Ухвала
від 28.09.2020 по справі 925/996/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

28 вересня 2020 року Справа № 925/996/19

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді - Васяновича А.В.,

секретар судового засідання - Козоріз О.І.,

за участі представників сторін:

від стягувача - представник не з`явився,

від боржника - представник не з`явився,

від Чорнобаївського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) - представник не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

скаргу акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія

«Нафтогаз України» на бездіяльність державного виконавця

Чорнобаївського районного відділу державної виконавчої служби

Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції

(м. Київ)

у справі

за позовом акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія

«Нафтогаз України» , м. Київ

до Чорнобаївського комунального підприємства теплових мереж,

смт. Чорнобай, Черкаської області

про стягнення 750 397 грн. 76 коп.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 17 грудня 2019 року позов задоволено повністю. Стягнуто з Чорнобаївського комунального підприємства теплових мереж на користь акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» - 621 439 грн. 50 коп. основного боргу, 50 400 грн. 08 коп. пені, 21 062 грн. 56 коп. 3% річних, 57 495 грн. 62 коп. інфляційних втрат та 11 255 грн. 97 коп. судового збору.

13 січня 2020 року на виконання вищезазначеного рішення Господарським судом Черкаської області було видано відповідний наказ.

14 вересня 2020 року до Господарського суду Черкаської області від акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» надійшла скарга на бездіяльність державного виконавця Чорнобаївського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) в якій скаржник просив суд визнати неправомірною бездіяльність державного виконавця щодо примусового виконання наказу господарського суду та зобов`язати державного виконавця усунути порушення прав стягувача у виконавчому провадженні ВП №61102101 та провести виконавчі дії у строки, встановлені Законом України «Про виконавче провадження» .

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 16 вересня 2020 року розгляд скарги акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» на бездіяльність державного виконавця Чорнобаївського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) призначено в судовому засіданні на 28 вересня 2020 року.

Представники стягувача, боржника та державної виконавчої служби в судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили, про дату, час і місце проведення судового засідання були належним чином повідомлені, що підтверджується реєстром поштових відправлень Господарського суду Черкаської області.

Згідно ч. 2 ст. 342 ГПК України неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.

Розглянувши скаргу, а також дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне:

Звертаючись до суду з відповідною скаргою стягувач вказував, що державним виконавцем в межах виконавчого провадження ВП №61102101 не вживаються заходи щодо примусового виконання рішення суду, зокрема, не накладено арешт на кошти боржника, які знаходяться на рахунку відкритому в АТ «Ощадбанк» , не звертається стягнення на майно боржника, не здійснюється розшук майна боржника.

В зв`язку з чим стягувач і звернувся до суду з відповідною скаргою.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 129 1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.

Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Відповідно до ст. 326 ГПК України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

З матеріалів справи вбачається, що державним виконавцем Чорнобаївського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) було прийнято постанову від 29 січня 2020 року про відкриття виконавчого провадження про примусове виконання рішення зі справи №925/996/19.

20 лютого 2020 року керуючись ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження» було прийнято постанову про накладення арешту на грошові кошти боржника, які перебувають на рахунках, відкритих у акціонерному товаристві «ПриватБанк» та акціонерному товаристві «Універсал Банк» .

У відповіді на запит №85138486 від 20 серпня 2020 року ДФС повідомлено, що боржником відкриті наступні розрахункові рахунки в АТ КБ «ПриватБанк» та Філії Черкаське ОУ АТ «Ощадбанк» м. Черкаси.

Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника (ч. 2 ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження» ).

Згідно ч.ч. 2- 4 ст. 13 Закону України «Про виконавче провадження» арешт на майно (кошти) накладається не пізніше наступного робочого дня після його виявлення, крім випадку, передбаченого частиною сьомою статті 26 цього Закону.

Платіжні вимоги на примусове списання коштів надсилаються не пізніше наступного робочого дня після накладення арешту та в подальшому не пізніше наступного робочого дня з дня отримання інформації про наявність коштів на рахунках.

Опис та арешт майна здійснюються не пізніш як на п`ятий робочий день з дня отримання інформації про його місцезнаходження. У разі виявлення майна виконавцем під час проведення перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) фізичної особи та місцезнаходженням юридичної особи здійснюються опис та арешт цього майна.

Згідно ч. 2 ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження» стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

Відповідно до ст. 52 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець звертає стягнення на кошти боржника - юридичної особи, що перебувають у касах або інших сховищах боржника - юридичної особи, у банках або інших фінансових установах, у порядку, встановленому цим Законом. Інформацію про наявні у боржника рахунки виконавець отримує в податкових органах, інших державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, які зобов`язані надати йому інформацію невідкладно, але не пізніше ніж у триденний строк, а також за повідомленнями стягувача.

Виконавець може звернути стягнення на кошти боржника - юридичної особи, розміщені на його рахунках і на рахунках, відкритих боржником - юридичною особою через свої філії, представництва та інші відокремлені підрозділи.

У разі якщо після накладення виконавцем арешту на кошти боржника - юридичної особи у банках чи інших фінансових установах боржник умисно не виконує судового рішення і відкриває нові рахунки в банках чи інших фінансових установах, виконавець надсилає відповідним правоохоронним органам матеріали для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

У разі відсутності у боржника - юридичної особи коштів в обсязі, необхідному для покриття заборгованості, стягнення звертається на інше майно, належне такому боржникові або закріплене за ним, у тому числі на майно, що обліковується на окремому балансі філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу боржника - юридичної особи (крім майна, вилученого з цивільного обороту, або обмежено оборотоздатного майна, майна, на яке не може бути звернено стягнення), незалежно від того, хто фактично використовує таке майно.

У разі якщо на зазначене у частині п`ятій цієї статті майно накладається арешт, воно реалізується в такій черговості:

1) майно, що безпосередньо не використовується у виробництві (предмети інтер`єру офісів, готова продукція та товари тощо);

2) об`єкти нерухомого майна, верстати, обладнання, інші основні засоби, а також сировина і матеріали, призначені для використання у виробництві.

Згідно ч. 2 ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» розшук боржника - юридичної особи, майна боржника організовує виконавець шляхом подання запитів до відповідних органів, установ або проведення перевірки інформації про майно чи доходи боржника, що міститься в базах даних і реєстрах, та перевірки майнового стану боржника за місцем проживання (перебування) або його місцезнаходженням.

Відповідно до п. 21 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право отримувати від банківських та інших фінансових установ інформацію про наявність рахунків та/або стан рахунків боржника, рух коштів та операції за рахунками боржника, а також інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в майновий найм (оренду) індивідуального банківського сейфа, що охороняється банком.

Під час виконання рішень виконавець має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, яка міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється Міністерством юстиції України разом із державними органами, які забезпечують їх ведення (ч. 5 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» ).

Постанова про арешт майна (коштів) боржника виноситься виконавцем під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна (ч. 2 ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження» ).

При цьому відповідно до ч. 8 ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець проводить перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому така перевірка проводиться виконавцем не рідше ніж один раз на два тижні - щодо виявлення рахунків боржника, не рідше ніж один раз на три місяці - щодо виявлення нерухомого та рухомого майна боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника.

Водночас під час розгляду скарги державним виконавцем не було спростовано доводи викладені стягувачем у своїй письмовій заяві (скарзі), належних та допустимих доказів примусового виконання рішення суду зі справи №925/996/19 матеріали справи не містять.

Також матеріали справи не містять доказів своєчасного вчинення державним виконавцем в межах виконавчого провадження ВП №61102101 усіх передбачених законом необхідних дій для виконання судового рішення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення скарги.

Згідно ст. 343 ГПК України за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу.

У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов`язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника).

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 234, 343 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Скаргу акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» на бездіяльність державного виконавця Чорнобаївського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) задовольнити.

2. Визнати неправомірною бездіяльність державного виконавця Чорнобаївського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) щодо примусового виконання наказу Господарського суду Черкаської області від 13 січня 2020 року №925/996/19.

3. Зобов`язати державного виконавця Чорнобаївського районного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) усунути порушення прав стягувача - акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» у виконавчому провадженні ВП №61102101 та провести виконавчі дії у строки, встановлені Законом України «Про виконавче провадження» .

4. Копію ухвали надіслати сторонам та Чорнобаївському районному відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).

Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки визначені ст.ст. 255-257 ГПК України.

Суддя А.В. Васянович

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення28.09.2020
Оприлюднено30.09.2020
Номер документу91841758
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/996/19

Ухвала від 03.12.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 23.11.2021

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 28.09.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Рішення від 17.12.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 07.11.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 25.09.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 27.08.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні