Рішення
від 28.09.2020 по справі 440/5339/20
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2020 року 18:37м. ПолтаваСправа № 440/5339/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ясиновського І.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання - Шульги М.О.,

представника позивача - Василюка В.Б.,

представників відповідача - Клименко А.С. та Мельника В.О.,

розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" до Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

26 вересня 2020 року о 20:40 до Полтавського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" (надалі також - позивач) до Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області (надалі також - відповідач), відповідно до якої просить:

- визнати протиправним та скасувати Постанову Про відмову у реєстрації кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" № 20 та Постанову Про відмову у реєстрації кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра" № 19 Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області від 25.09.2020;

- зобов`язати Щербанівську сільську територіальну виборчу комісію Полтавського району Полтавської області зареєструвати кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" та зареєструвати кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра".

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначав про безпідставність прийняття відповідачем вказаних рішень, наголошуючи, що така підстава для відмови у реєстрації кандидатів як несвоєчасне інформування про проведення конференції місцевої організації партії з метою висування кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій та кандидата на посаду сільського голови не відповідає дійсності. Так, на виконання вимог статті 218 Виборчого кодексу України (надалі по тексту також - ВК України) 17.09.2020 Щербанівська сільська територіальна виборча комісія Полтавського району отримала від позивача Повідомлення про проведення конференції з метою висування кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на посади селищних, сільських, міських кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на посади селищних, сільських, міських голів, в тому числі кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та кандидата на посаду Щербанівського сільського голови Полтавського району Полтавської області на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Дане повідомлення було отримано особисто головою Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Клименко А.С., про що свідчить особистий підпис Клименко А.С. та печатка Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району на примірнику Повідомлення. Як зазначає позивач, представники Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району на конференцію не з`явились. Друга (позачергова) Конференція Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" про висування кандидатів у депутати відбулась 19-21 вересня 2020 року, тобто позивачем дотримано відповідні вимоги.

Окремо позивачем наголошено, про недотримання відповідачем форми Постанови № 19 від 25.09.2020, якою відмовлено Полтавській обласній організації Політичної партії "Довіра" у реєстрації кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, оскільки у відповідності до Переліку сільських, селищних, міських територіальних громад Полтавської області, затвердженого постановою ЦВК від 08.08.2020 № 160, у яких призначаються перші місцеві вибори 25 жовтня 2020 року відбуваються вибори Щербанівського сільського голови Полтавського району Полтавської області, а не сільського голови Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

Ухвалою суду від 27.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та провадження у справі відкрито. Вирішено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, з урахуванням особливостей, визначених статтею 273 Кодексу адміністративного судочинства України.

27.09.2020 до суду надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник відповідача, наполягаючи на відсутності підстав для задоволення позовних вимог, наголосила, що в силу положень норми ч. 2 статті 218 ВК України не передбачено проведення зборів та конференцій у кілька днів з метою висування кандидатів, а також вказаний кодекс вимагає від організації партії зазначення не лише дати, але й часу проведення таких зборів чи конференції. Всупереч викладеному, позивачем 15.09.2020 повідомлено про проведення конференції о 09год. 00хв. 19.09.2020. Однак, як вбачається із поданих 24.09.2020 до Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району документів для реєстрації кандидатів рішення №112 та №113 про висування кандидатів прийняті 21.09.2020. З означеного випливає, що конференція з метою висування кандидатів відбулась саме 21.09.2020, а не 19.09.2020, як зазначено у відповідному повідомленні. Викладене також підтверджено наданим представником позивача Повідомлення про проведення конференції з метою висування кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на посади селищних, сільських, міських кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на посади селищних, сільських, міських голів, в тому числі кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та кандидата на посаду Щербанівського сільського голови Полтавського району Полтавської області на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, яке отримано відповідачем 24.09.2020 та в якому позивачем, на відміну від повідомлення наданого 17.09.2020 року, зазначено крім іншого, що висування кандидатів заплановано на 17 годину 00 хв. 21.09.2020 року. Відтак, відповідачем, як колегіальним органом, на своєму засіданні під час розгляду документів поданих позивачем, з урахуванням Повідомлення, отриманого 24.09.2020 прийнято оскаржувані рішення про відмову в реєстрації кандидатів, на підставі п. 1 ч.1, п.1-1 ч. 2 ст. 230 ВК України, у зв`язку із несвоєчасним інформуванням відповідача про проведення позивачем конференції місцевої організації партії з метою висування кандидата на посаду сільського голови до місцевої ради та кандидатів у депутати до місцевої ради. Стосовно порушення в частині форми постанови №19 відповідач у відзиві зазначив, що допущена технічна помилка, що не впливає на законність та обґрунтованість прийнятої постанови. Застосовані поняття є синонімічними та не призводять до спотворення їх змісту /а.с. 58-61/.

Згідно з частиною першої статті 269 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених статтями 273-277, 280-283, 285-289 цього Кодексу, заявами по суті справи є позовна заява та відзив на позовну заяву (відзив).

Відтак, надана в ході підготовчого засідання відповідь на відзив не є заявою по суті, а судом розцінюється як додаткове письмове пояснення представника позивача.

За результатами підготовчого засідання, призначеного на 11:00 28.09.2020, представниками позивача та відповідача подано до суду клопотання про перехід до розгляду справи по суті 28.09.2020.

У підготовчому засіданні 28.09.2020 суд протокольною ухвалою закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до розгляду по суті на 13:41 28.09.2020.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини та норми, викладені у позовній заяві.

Представники відповідача у судовому засіданні у задоволенні позову просили відмовити з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини.

Постановою Верховної Ради України "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" №795-ІХ від 15.07.2020 призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 25.10.2020.

Постановою Центральної виборчої комісії "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25.10.2020" №160 від 08.08.2020 призначено на неділю, 25.10.2020, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

Постановою Центральної виборчої комісії "Про утворення та формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), місцевих (крім міст в Автономній Республіці Крим), районних у місті Києві територіальних виборчих комісій" від 10.08.2020 №172 утворено та сформовано склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (крім міст в Автономній Республіці Крим), районах у місті Києві територіальних виборчих комісій, у тому числі у межах Полтавської області, серед яких - Полтавська обласна територіальна виборча комісія.

Так, 05.09.2020 Щербанівська сільська територіальна виборча комісія Полтавського району прийняла постанову №3 "Про утворення територіальних виборчих округів з виборів депутатів Щербанівської сільської ради 25 жовтня 2020 року, встановлення їх меж та нумерації". Указаною постановою встановлено, виходячи з відомостей відділу ведення Державного реєстру виборців Полтавської районної державної адміністрації, що загальний склад (кількість депутатів) Щербанівської сільської ради становить 26 депутатів. Визначено орієнтовну кількість територіальних виборчих округів з виборів депутатів Щербанівської сільської ради на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року - 4 (чотири) територіальні виборчі округи. Визначено кількість територіальних виборчих округів з виборів депутатів Щербанівської сільської ради на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року - 4 (чотири) територіальні виборчі округи. Утворено територіальні виборчі округи з виборів депутатів Щербанівської сільської ради на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, визначено їх межі та присвоєно їм нумерацію згідно з додатком (https://sherbanivska-gromada.gov.ua/news/1599299722/).

24.09.2020 Щербанівська сільська територіальна виборча комісія Полтавського району Полтавської області прийняла від Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" документи для реєстрації кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра"", а також реєстрації кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра""/а.с. 9/.

25.09.2020 Щербанівською сільською територіальною виборчою комісією Полтавського району Полтавської області прийняті Постанова "Про відмову у реєстрації кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра"" № 20 та Постанова "Про відмову у реєстрації кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра"" № 19 /а.с. 4-7/.

Не погоджуючись з такими постановами, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та відповідним доводам сторін, суд дійшов таких висновків.

Згідно з частинами першою, другою статті 63 Виборчого кодексу України рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, можуть бути оскаржені до суду або до виборчої комісії.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу, до суду, а також розгляд та вирішення справ судом здійснюються в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.

Частиною першою статті 64 Виборчого кодексу України встановлено, що суб`єкт виборчого процесу може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність, що стосуються виборчого процесу, до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 273 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб`єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб`єкти ініціювання референдуму.

Таким чином, правом щодо оскарження рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій наділені суб`єкти виборчого процесу, якими відповідно до статті 22 Виборчого кодексу України є: виборець, який має право голосу на відповідних виборах; виборча комісія, уповноважена здійснювати підготовку і проведення відповідних виборів; партія (організація партії), яка висунула кандидатів на відповідних виборах; кандидат, зареєстрований для участі у відповідних виборах у порядку, встановленому цим Кодексом; офіційний спостерігач від кандидата чи партії (організації партії) - суб`єкта відповідного виборчого процесу або від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому таке право на оскарження стосується рішення, дії чи бездіяльності, що стосуються виборчого процесу.

Полтавська обласна організація Політичної партії "Довіра", код ЄДРПОУ 43684708, зареєстрована як юридична особа 30.06.2020 за № 15881020000018902, місцезнаходження: 36011, Полтавська область, м. Полтава, вул. Пушкіна, 10 (а.с.42).

Відповідно до зареєстрованого у ЦВК переліку політичних партій, якими прийнято рішення про участь їх місцевих організацій у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, політична партія "Довіра" зареєстрована як така, що прийняла вказане рішення (https://cvk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/09/vm_2020_party_info.pdf).

Станом на дату розгляду цієї справи в суді Полтавська обласна організація Політичної партії "Довіра" є суб`єктом виборчого процесу в розумінні ст.22 ВКУ на підставі зареєстрованого у ЦВК вказаного вище переліку та Рішення № 113 Другої (позачергової) Конференції Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" про висування кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 21.09.2020 та Рішення № 112 Другої (позачергової) Конференції Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" про висування кандидата на посаду Щербанівського сільського голови Полтавського району Полтавської області від 21.09.2020, які прийняті на Другій (позачерговій) Конференції Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" яка відбулась з 19.09.2020 по 21.09.2020. Даний факт підтверджується копією відповідного переліку, розміщеного на вебсайті ЦВК та копіями відповідних Рішень, копією Єдиного виборчого списку кандидатів у депутати сільської ради, висунутих Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра", який є Додатком до рішення Другої (позачергової) Конференції Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" про висування кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 21.09.2020 № 113 та Реєстром учасників Другої (позачерговоі) Конференції Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" про висування кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 19.09.2020 /а.с. 111-113/.

У розумінні частини першої статті 20 Виборчого кодексу України виборчий процес - це здійснення протягом встановленого цим Кодексом періоду часу суб`єктами, визначеними статтею 22 цього Кодексу, виборчих процедур, пов`язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів.

Відповідно до частини першої статті 196 Виборчого кодексу України виборчий процес місцевих виборів включає такі етапи: 1) утворення виборчих округів; 2) утворення дільничних виборчих комісій; 3) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; 4) висування та реєстрація кандидатів; 5) проведення передвиборної агітації; 6) голосування у день виборів; 7) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

Відповідно до положень статті 222 Виборчого кодексу України виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті, сільська, селищна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії, за умови отримання нею таких документів:

1) заяви про реєстрацію кандидатів у депутати, підписаної керівником організації партії та скріпленої печаткою відповідної організації партії, організації партії вищого рівня або печаткою партії;

2) рішення зборів, конференції організації партії про висування кандидатів у депутати від організації партії, передбаченого частиною десятою статті 219 цього Кодексу, підписаного керівником місцевої організації партії та засвідчене печаткою місцевої організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, а також погоджене центральним керівним органом партії, що засвідчується печаткою цієї партії (із зазначенням найменування центрального керівного органу партії, номера та дати прийняття відповідного рішення, яке не додається);

3) єдиного виборчого списку та всіх територіальних виборчих списків кандидатів у депутати, віднесених організацією партії до відповідних багатомандатних виборчих округів, за формами, встановленими Центральною виборчою комісією, на паперових носіях, які обов`язково повинні містити відомості, передбачені частиною десятою статті 220 цього Кодексу, підписаних керівником організації партії і скріплених печаткою організації партії або відповідної організації партії вищого рівня, та в електронному вигляді;

4) передвиборної програми організації партії, викладеної державною мовою, обсягом до 4000 друкованих знаків, затвердженої зборами, конференцією організації партії, на паперових носіях, засвідченої підписом керівника організації партії і скріпленої печаткою організації партії, організації партії вищого рівня або печаткою партії, та в електронному вигляді;

5) документа про внесення організацією партії грошової застави відповідно до статті 225 цього Кодексу;

6) заяв осіб, включених до виборчих списків організації партії, про згоду балотуватися кандидатами у депутати від цієї організації партії, які повинні також містити згоду на оприлюднення біографічних відомостей та обробку персональних даних, а також зобов`язання в разі обрання скласти інший представницький мандат (у разі відсутності такого мандата - зазначити про його відсутність);

7) заяви осіб, включених до виборчих списків республіканської в Автономній Республіці Крим організації партії, повинні також містити зобов`язання в разі обрання припинити діяльність, несумісну з мандатом депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим (у разі відсутності такої діяльності - зазначити про її відсутність), та зобов`язання в разі обрання протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати у порядку, встановленому законом, в управління іншій особі належні підприємства та корпоративні права (у разі відсутності таких підприємств чи корпоративних прав - зазначити про їх відсутність);

8) автобіографій кандидатів у депутати на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов`язково повинні містити: прізвище, власне ім`я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), всі попередні прізвища, власні імена, по батькові та дати їх зміни (якщо особа протягом останніх п`яти років до дня виборів змінювала прізвище та/або власне ім`я (одне з власних імен чи всі власні імена), та/або по батькові), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, посаду (заняття), місце роботи, партійність, адресу місця проживання, наявність чи відсутність представницького мандата, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості, дату складання автобіографії та підпис кандидата у депутати (складається у друкованому вигляді);

10) заяви про наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання, кожного кандидата у депутати;

11) по одній фотографії кандидата у депутати розміром 4 х 6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді;

12) копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки кожного кандидата у депутати.

Подання документів до відповідної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати здійснюється представником організації партії, уповноваженим на це довіреністю від організації партії.

У разі виявлення територіальною виборчою комісією розбіжностей між єдиним виборчим списком та територіальними виборчими списками організації партії, наданими на паперових носіях та в електронному вигляді, перевагу має документ на паперових носіях /ч. 1/.

Територіальна виборча комісія видає особі, яка подала документи, зазначені у частині першій цієї статті, довідку про їх прийняття. Довідка має містити перелік прийнятих документів, число, місяць і рік, а також час їх прийняття, посаду і прізвище особи, яка прийняла документи /ч. 2/.

Територіальна виборча комісія не розглядає документи, зазначені у частині першій цієї статті, якщо вони подані з порушенням строків, передбачених частиною другою статті 227 цього Кодексу, про що повідомляється суб`єкта звернення листом за підписом голови комісії або за його дорученням - члена територіальної виборчої комісії /ч. 3/.

Відповідальність за достовірність і точність відомостей у документах, зазначених у пунктах 6, 7, 8 та 10 частини першої цієї статті, поданих до територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати, несуть особи, висунуті кандидатами у депутати /ч. 4/.

Документи для реєстрації кандидатів у депутати можуть подаватися до відповідної виборчої комісії за допомогою електронних сервісів в порядку, встановленому Центральною виборчою комісію.

У такому разі документи, передбачені частиною першою цієї статті, можуть подаватися у вигляді електронних копій, вірність яких засвідчується керівником відповідної організації партії та/або відповідним кандидатом у депутати з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" /ч. 5/.

В силу положень частини 1 статті 230 ВК України територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації всіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій або до переліку кандидатів у депутати в багатомандатних виборчих округах на відповідних місцевих виборах, у разі:

1) порушення встановленого цим Кодексом порядку висування кандидатів, у тому числі перевищення встановленої цим Кодексом кількості кандидатів у депутати у єдиному виборчому списку та територіальному виборчому списку організації партії на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше), кандидатів у депутати в кожному багатомандатному окрузі на виборах депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч), які можуть бути висунуті організаціями партій;

2) відсутності хоча б одного з документів, зазначених у пунктах 1 - 5 частини першої статті 222, пунктах 1, 2, 4 частини першої статті 223 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави);

3) встановлення нею наявності у передвиборній програмі організації партії положень, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров`я населення;

4) висування кандидатів у депутати від організації партії, яка здійснює пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, їхньої символіки та щодо якої в установленому Кабінетом Міністрів України порядку прийнято рішення про невідповідність її діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" /ч. 1/.

Відповідно до частини 2 ст. 230 ВК України, територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови у разі:

1) відсутності хоча б одного з документів стосовно кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, зазначених у пунктах 5 - 12 частини першої статті 222, пунктах 3 - 7 частини першої статті 223, частині першій статті 224 цього Кодексу, невідповідності таких документів вимогам цього Кодексу (в тому числі щодо розміру грошової застави кандидата на посаду міського голови);

1 1 ) порушення порядку висування окремого кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, встановленого статтями 216 - 221 цього Кодексу, в тому числі щодо заборони одночасного висування;

2) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт припинення громадянства України особою, висунутою кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови;

3) отримання від уповноваженого органу інформації, що підтверджує факт виїзду особи, висунутої кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, за межі України для постійного проживання;

4) отримання від суду належним чином засвідченої копії судового рішення, яким особу, висунуту кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, визнано недієздатною;

5) наявності в особи, висунутої кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;

6) виявлення інших обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, права бути обраною депутатом /ч. 2/.

Частина 3 ст. 230 ВК України, визначає, що помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію документах, якщо їх наявність не є перешкодою для розуміння змісту викладених відомостей, не є підставою для відмови в реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

У разі відсутності в поданих на реєстрацію документах інформації, яка обов`язково повинна бути зазначена відповідно до вимог цього Кодексу, про це невідкладно повідомляється відповідний суб`єкт подання документів.

Виявлені недоліки у поданих документах можуть бути усунуті шляхом подання не пізніше наступного дня після отримання зазначеного повідомлення уточнених або інших документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Якщо уточнені або інші документи не надійшли у цей строк, відповідні документи вважаються відсутніми.

Рішення про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови повинно містити вичерпні підстави відмови. Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття видається (направляється) представнику організації партії (у разі висування такої особи організацією партії) та кандидату в депутати, кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови (у разі самовисування) /ч. 4/.

Судом встановлено, що 24.09.2020 Щербанівська сільська територіальна виборча комісія Полтавського району Полтавської області прийняла від Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" документи, що підтверджується Довідкою про прийняття документів реєстрації кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради від 24.09.2020 /а.с. 9/.

За результатами їх розгляду відповідачем прийнято постанови від 25.09.2020: № 19, відповідно до якої, керуючись частиною другою пунктом 1-1 статті 230 ВК України відмовлено у реєстрації кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра", а також №20, відповідно до якої, керуючись частиною першою пунктом 1 статті 230 ВК України відмовлено у реєстрації кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" відповідно.

Підставою для прийняття вказаних постанов послугувало встановлення відповідачем факту порушення позивачем частини другої статті 218 ВК України у порядку висування кандидатів організацією партії, а саме несвоєчасне інформування про проведення конференції місцевої організації партії з метою висування відповідних кандидатів.

Відповідно до вимог статті 218 ВК України висування кандидатів організацією партії проводиться на її зборах, конференції у порядку, встановленому статутом партії та цим Кодексом /ч. 1/.

Про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніш як за день до дня проведення зборів, конференції /ч. 2/.

Повідомлення про час і місце проведення зборів, конференції організації партії з метою висування кандидатів у депутати, порядок акредитації на таких зборах, конференції представників засобів масової інформації, визначений його організаторами, не пізніш як за п`ять днів до дня проведення зборів, конференції розміщується на офіційному веб-сайті організації партії, а у разі його відсутності - на офіційному веб-сайті партії /ч.3/.

Про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє також засоби масової інформації. Порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах, конференції визначає організатор заходу /ч. 4/.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації (легалізації) об`єднань громадян, не пізніш як за тридцять п`ять днів до дня голосування передає на паперових носіях та в електронному вигляді до відповідних територіальних виборчих комісій відомості щодо зареєстрованих партій та їх організацій із зазначенням керівників, а в разі зміни керівників партій та організацій партій - невідкладно інформує про це відповідні територіальні виборчі комісії /ч.5/.

На спростування такого порушення позивачем наголошено, що 17.09.2020 Щербанівська сільська територіальна виборча комісія Полтавського району отримала від позивача Повідомлення від 15.09.2020 про проведення конференції о 09:00 19.09.2020 за адресою: Полтавська обл, Полтавський р-н., м. Полтава, вул. Гоголя, 33 з метою висування кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на посади селищних, сільських, міських кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на посади селищних, сільських, міських голів, в тому числі кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та кандидата на посаду Щербанівського сільського голови Полтавського району Полтавської області на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Дане повідомлення було отримано особисто головою Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Клименко А.С., про що свідчить особистий підпис Клименко А.С. та печатка Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району на примірнику Повідомлення /а.с. 8/. Отримання вказаного повідомлення 17.09.2020 не заперечується відповідачем.

У той же час, 24.09.2020 відповідачем отримано від позивача Повідомлення про проведення о 09:00 19.09.2020 конференції з метою висування кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на посади селищних, сільських, міських кандидатів в депутати місцевих рад та кандидатів на посади селищних, сільських, міських голів, в тому числі кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та кандидата на посаду Щербанівського сільського голови Полтавського району Полтавської області на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, що доповнено відомостями, відповідно до яких зазначено: висування кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області та кандидата на посаду Щербанівського сільського голови Полтавського району Полтавської області на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року заплановане на 17:00 21.09.2020, за адресою: Полтавська обл., Полтавський р-н., м. Полтава, вул. Гоголя, 33 /а.с. 75/.

Так, в ході судового розгляду справи представником відповідача стверджувалось, що фактичною підставою для відмову у реєстрації вказаних вище кандидатів слугувало надання представником позивача Повідомлення про проведення конференції саме 24.09.2020, чим фактично порушено порядок висування кандидатів, при цьому під час прийняття оскаржуваних рішень відповідачем не надавалася оцінка Повідомленню, наданому позивачем 17.09.2020.

Відтак, суд наголошує, що відповідачем наявність у нього станом на 17.09.2020 Повідомлення позивача про проведення конференції з метою висування кандидатів в депутати та кандидатів на посади селищних, сільських, міських голів та надання його у встановлений нормою строк жодним чином не спростовано.

Надаючи оцінку підставам прийняття спірних постанов, суд наголошує, що, відмовляючи у реєстрації кандидатів, відповідач застосував суто формальний підхід, що не відповідає принципу верховенства права.

При цьому, суд виходить з того, що хоча частина друга статті 218 ВК України містить вимогу про письмове повідомлення , про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії, однак не регулює питання можливого проведення таких заходів не в межах одного календарного дня чи прийняття рішення про висування кандидатів у означений у повідомленні день, а, як наслідок, порядку повідомлення , ? , ? .

У даному випадку, Щербанівська сільська територіальна виборча комісія Полтавського району Полтавської області, переслідуючи в цілому законну мету попередження зловживання громадянами своїми правами та запобігання необґрунтованої реєстрації кандидатів, при виконанні своїх повноважень повинна діяти обґрунтовано, добросовісно, розсудливо та пропорційно, як це передбачено частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, з тим, щоб не створювати штучних і явно необґрунтованих перешкод для реалізації громадянами їх виборчих прав.

Крім того, суд наголошує, що представники Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району на конференцію у повідомлений відповідачеві день не з`явились, що підтверджується реєстром учасників Другої (позачергової) конференції Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра", а також підтверджено поясненнями представника відповідача, наданими під час судового розгляду справи /а.с. 10/. Також, порядок та графік проведення такого заходу, а також його тривалість ними не з`ясовувались ані в межах проведеного заходу, ані шляхом звернення до позивача, а ні під час прийняття оскаржуваних рішень.

Натомість частиною першою статі 218 ВК України регламентовано, що висування кандидатів організацією партії проводиться на її зборах, конференції у порядку, встановленому статутом партії та цим Кодексом .

Ні Виборчий кодекс України, ні Статут політичної партії Довіра не містять заборон проводити збори, конференції протягом декількох днів, оголошуючи перерву в роботі таких зборів, конференції та продовжуючи розгляд питань порядку денного затвердженого на таких зборах, конференції в інший день після перерви.

Відповідно до витягу з Протоколу Другої (позачергової) конференції Полтавської обласної територіальної організації Політичної партії Довіра від 19-21 вересня 2020 року, місце проведення конференції таке ж як і в Повідомленні позивача, отриманим відповідачем 17.09.2020. Початок конференції зазначено: 19 вересня 2020 року о 09 годин 00 хвилин. Пунктом 4) розділу Організаційні питання в протоколі зазначено: У роботі Конференції Головою можуть оголошуватися перерви. Конференція може прийняти рішення про оголошення перерви до наступного її етапу чи до моменту її закриття . Пунктами 112 та 113 розділу Порядок денний в протоколі відповідно зазначено: 112. Прийняття рішення про висування кандидата на посаду Щербанівського сільського голови Полтавського району Полтавської області від Полтавської обласної організації Політичної партії Довіра на місцевих виборах, призначених на 25 жовтня 2020 року. 113. Прийняття рішення про висування кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області від Полтавської обласної організації Політичної партії Довіра на місцевих виборах, призначених на 25 жовтня 2020 року. /а.с.11-14/.

Зважаючи на відсутність заборони здійснення перерв у роботі конференції, а також враховуючи значний обсяг кандидатів, що висувались (згідно пояснень представника позивача понад 2000 осіб), Друга (позачергова) Конференція Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" про висування кандидатів у депутати та кандидатів на посади селищних, сільських, міських голів могла відбутись впродовж декількох днів, зокрема в період з 19 по 21 вересня 2020 року.

Відповідно до показань свідка ОСОБА_2 , голови Полтавської міської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області, 19.09.2020 член її Полтавської МТВК Ляховська Валентина була присутня на Конференції Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра", на якій оголошено перерву до 21.09.2020. У зазначений день ОСОБА_2 була присутня на продовженні такої Конференції, оскільки член її комісії не могла відвідати такий захід у зв`язку із зайнятістю.

Також свідок ОСОБА_2 пояснила, що 21.09.2020, крім іншого вирішувалось питання щодо висування кандидатів у депутати міських рад, кандидатів на посади міських голів.

Свідок ОСОБА_4 надав покази, що він був присутній на Конференції 19.09.2020 в якості офіційного спостерігача ГО Центр контролю передвиборчих програм , а також був присутній на продовженні Конференції 21.09.2020.

За його твердженнями 21.09.2020 на Конференції продовжували вирішувати питання щодо висування кандидатів у депутати та голів міських, селищних та сільських рад, у тому числі Щербанівської сільської ради.

На підставі викладеного, суд вважає, що оскаржувані рішення суб`єкта владних повноважень не відповідають критеріям правомірності, визначених частиною другою статті 2 КАС України та вимог частини другої статті 19 Конституції України, так як помилок і неточностей, в поданих позивачем на реєстрацію кандидатів документах відповідачем не встановлено, а Повідомлення позивача, яке отримано відповідачем 24.09.2020 не відноситься до переліку документів, визначених в п.2) ч.1, п.1) ч. 2 ст. 230 ВК України, а також, з урахуванням того, що позивачем було завчасно повідомлено відповідача про дату, час та місце проведення конференції Повідомленням, яке він отримав 17.09.2020 і якому не надав оцінки під час прийняття оскаржуваних рішень, то суд дійшов висновку, що твердження відповідача про недотримання позивачем порядку висування кандидатів є підставою для формальної відмови в реєстрації кандидатів в депутати, а також кандидата на посаду сільського голови.

Статтею 6 ВК України передбачено, що виборчі права громадян України - це гарантовані Конституцією України та цим Кодексом їхні права на участь у виборах, які проводяться в Україні. Основні виборчі права громадян України включають: 1) право вільно обирати (право голосу на виборах ); 2) право бути обраним. Громадяни України мають також інші права на участь у виборчому процесі, пов`язані з їхніми основними виборчими правами. Виборчі права громадян України здійснюються у обсязі і порядку, передбачених виборчим законодавством.

Відповідно до статті 11 ВК України, громадяни України, які є виборцями, мають право висування кандидатів на виборах, яке реалізується ними через політичні партії (далі - партії) та їхні місцеві організації або шляхом самовисування у порядку, встановленому цим Кодексом.

Оскаржувані рішення відповідача порушують виборчі права та інтереси позивача як суб`єкта виборчого процесу, пов`язаних з участю у виборчому процесі, зокрема як політичної організації, яка має право висувати своїх кандидатів в депутати Щербанівської сільської ради та кандидатів на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради.

У справі, що розглядається, у позивача, який 17.09.2020 повідомив відповідача про дату, час та місце проведення Конференції, перерви в роботі яких не заборонено ВК України та який вчасно подав відповідачу весь необхідний пакет документів для реєстрації висунутих ним кандидатів в депутати Щербанівської сільської ради та кандидата на посаду Щербанівського сільського голови, до якого у відповідача під час його перевірки на повноту та правильність оформлення цих документів не виникало зауважень, були правомірні очікування на прийняття відповідачем саме рішення про реєстрацію кандидатів в депутати Щербанівської сільської ради та кандидата на посаду Щербанівського сільського голови, а не оскаржуванні рішення про відмову в реєстрації кандидатів лише на підставі додаткового Повідомлення позивача, наданого 24.09.2020 про проведення Конференції без надання оцінки відповідачем під час прийняття таких рішень Повідомленню наданого позивачем 17.09.2020 року.

З огляду на вищезазначені висновки суду, з урахуванням усіх доказів у справі в їх сукупності, відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не довів суду правомірність своїх рішень, що, як наслідок, свідчить про наявність підстав для задоволення вимог Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" в частині визнати протиправним та скасувати Постанову Про відмову у реєстрації кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" № 20 та Постанову Про відмову у реєстрації кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра" № 19 Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області від 25.09.2020.

В частині позовної вимоги про зобов`язання Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області зареєструвати кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" та зареєструвати кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра", суд зазначає наступне.

Відповідно до частини шостої статті 65 ВК України у разі скасування судом рішення виборчої комісії, у тому числі з питання визнання голосування на виборчій дільниці недійсним, встановлення підсумків голосування та результатів виборів, рішення з цього питання приймає виборча комісія, рішення якої було скасовано, або відповідна виборча комісія вищого рівня на підставі рішення суду. При цьому, якщо рішення не було скасовано з формальних підстав, виборча комісія не може прийняти рішення, яке по суті повторює скасоване рішення.

Зважаючи на визначений статтею 230 ВК України перелік порушень, що можуть послугувати підставою про відмови у реєстрації кандидатів, який містить в собі декілька окремих підстав, та надання судом в межах даної справи правової оцінки виключно порушенням, встановленим частиною першою пунктом 1 та частиною другою пунктом 1-1 статті 230 ВК України, суд не знаходить підстав для задоволення такої позовної вимоги у вигляді, як зазначає позивач.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Зазначена позиція повністю кореспондується з висновками Європейського суду з прав людини, відповідно до яких, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов`язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею, повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, в тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).

Отже, "ефективний засіб правого захисту" в розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права й одержання особою бажаного результату.

Частиною 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Згідно з частиною 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

В даному випадку належним та достатнім способом захисту прав позивача у спірних відносинах є зобов`язання відповідача повторно розглянути документи, подані 24.09.2020 Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра" для реєстрації кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра"", а також для реєстрації кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра" та прийняти рішення з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Як наслідок, позовні вимоги Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до частини дев`ятої статті 273 КАС України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

При зверненні до суду з вимогами немайнового характеру про визнання протиправними та скасування двох постанов, а також похідною вимогою про зобов`язання зареєструвати кандидатів у депутати та зареєструвати кандидата на посаду сільського голови позивачем доказів сплати судового збору не надано.

За змістом підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, сплачується судовий збір у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до абзацу 2 частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 №294-IХ установлено, що у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102,00 гривні.

Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Отже, зважаючи на часткове задоволення позову, то з урахуванням правил розподілу судових витрат, судовий збір на користь державного бюджету належить стягнути у розмірі 4202,00 грн з позивача та відповідача пропорційно, тобто у розмірі 2102,00 грн з кожного.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 270-273, 278, 293, 297 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Позов Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" (вул. Пушкіна, 40, м. Полтава, ідентифікаційний код 43684708) до Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області (вул. Центральна, 1А, с. Щербані, Полтавський район, Полтавська область, 38750, ідентифікаційний код 43785064) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати Постанову Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області від 25.09.2020 № 20 Про відмову у реєстрації кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" .

Визнати протиправною та скасувати Постанову Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області від 25.09.2020 № 19 Про відмову у реєстрації кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра" .

Зобов`язати Щербанівську сільську територіальну виборчу комісію Полтавського району Полтавської області повторно розглянути документи, подані 24.09.2020 Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра" для реєстрації кандидатів у депутати Щербанівської сільської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра", а також реєстрації кандидата на посаду сільського голови Щербанівської сільської ради, висунутого Полтавською обласною організацією Політичної партії "Довіра" та прийняти рішення з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути з Полтавської обласної організації Політичної партії "Довіра" (вул. Пушкіна, 40, м. Полтава, ідентифікаційний код 43684708) до Державного бюджету України судовий збір у розмірі 2102,00 грн (дві тисячі сто дві гривні) за реквізитами: отримувач - УК у м. Полтаві/м. Полтава/22030101, код ЄДРПОУ 38019510, банк - Казначейство України (ЕАП), рахунок -UA518999980313141206084016002, призначення платежу - Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача).

Стягнути з Щербанівської сільської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області (вул. Центральна, 1А, с. Щербані, Полтавський район, Полтавська область, 38750, ідентифікаційний код 43785064) до Державного бюджету України судовий збір у розмірі 2102,00 грн (дві тисячі сто дві гривні) за реквізитами: отримувач - УК у м. Полтаві/м. Полтава/22030101, код ЄДРПОУ 38019510, банк - Казначейство України (ЕАП), рахунок -UA518999980313141206084016002, призначення платежу - Судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації відповідача).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двох днів з дня його проголошення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються у відповідності до пункту 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України №2147-VIII від 03.10.2017).

Суддя І.Г.Ясиновський

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.09.2020
Оприлюднено30.09.2020
Номер документу91844344
СудочинствоАдміністративне