Ухвала
від 29.09.2020 по справі 389/2631/20
ЗНАМ’ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

29.09.2020

Справа №389/2631/20

Провадження №1-кп/389/292/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2020 року, суддя Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участюпрокурора ОСОБА_3 ,обвинуваченого ОСОБА_4 ,захисника ОСОБА_5 розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020120000000128 від 30 квітня 2020 року за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

23 вересня 2020 року в провадження Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області від Кіровоградської обласної від прокуратури надійшов обвинувальний акт з додатками в кримінальному провадженні №12020120000000128 від 30 квітня 2020 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.197-1 КК України.

Ухвалою Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 23.09.2020 року у вказаному кримінальному провадженні призначене підготовче судове засідання.

Прокурор в підготовчому судовому засіданні просив призначити обвинувальний акт до судового розгляду, вважаючи, що під час досудового розслідування були дотримані всі вимогиКПК України, та обвинувальний акт відповідає вимогамст. 291 КПК України, підстав для закриття провадження чи повернення обвинувального акту не вбачає.

Захисник та обвинувачений не заперечували проти призначення обвинувального акту до судового розгляду.

Суд, заслухавши думку учасників судового розгляду, приходить до наступних висновків.

Дане кримінальне провадження підсудне Знам`янському міськрайонному суду Кіровоградської області відповідно до ст. ст.32,33 КПК України.

Наявність підстав для закриття кримінального провадження, передбачених ч. 1 або ч. 2ст. 284 КПК Україниабо зупинення провадження, не вбачається.

Обвинувальний акт складено у відповідності до вимогст. 291 КПК України, при його затвердженні прокурором дотримано вимоги процесуального закону, відтак підстав для його повернення прокурорунемає.

З вказаних мотивів суд приходить до висновку про необхідність призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020120000000128 від 30 квітня 2020 року за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.197-1 КК України.

Зазначене судове засідання з урахуванням принципу гласності та відкритості судового провадження слід проводити відкрито, обмеження щодо цього, передбачені ч. 2ст. 27 КПК України, відсутні.

Відповідно до ч. 3ст. 315 КПК Українипід час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбаченихрозділом ІІ цього Кодексу.

Прокурором, при поданні обвинувального акту до суду, заявлено клопотання про продовження у відношенні обвинуваченого ОСОБА_4 строку обов`язків, передбачених запобіжним заходом у вигляді особистого зобов`язання. Клопотання вмотивоване наявністю ризиків, заявлених 10 серпня 2020 року під час застосування до обвинуваченого запобіжного заходу, а також зміною процесуального статусу особи з підозрюваного на обвинуваченого та початком стадії судового провадження.

Захисник ОСОБА_5 та обвинувачений ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечували проти продовження дії запобіжного заходу, оскільки наявність ризиків про які йдеться мова стороною обвинувачення не доведено.

Заслухавши доводи учасників та дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до такого висновку:

Ухвалою слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровограда було частково задоволено клопотання слідчого відділу СУ ГУ Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до підозрюваного ОСОБА_4 , застосовано до підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання на строк до 30.09.2020 року.

Відповідно до ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчинені підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один з ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Відповідно до ч.5 ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених ч.1 цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.

Крім того, згідно ч.1ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Статтею 17 Закону України від 23 лютого 2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»передбачено, що при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Щодо обґрунтованості підозри суддя зазначає, що оскільки чинне законодавство не розкриває це поняття, враховуючи ст. 8,9 КПК України, слід керуватися позиціями Європейського суду з прав людини. З точки зору практики ЄСПЛ обґрунтованість підозри - це певний стандарт доказування, який означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, N 182). При чому факти, які викликали підозру, не обов`язково мають бути одного рівня з тими, які необхідні для того, щоб не лише обґрунтувати засудження, а й пред`явити обвинувачення, що є наступною стадією в процесі розслідування кримінальної справи (рішення у справі «Murrаy v.United Kingdom», 14310/88, 28.10.1994, п. 55).

Також, суддя встановив наявність наступних ризиків передбачених:

- п.1 ч.1 ст.177КПК України,можливість підозрюваним ухилятися від кримінальної відповідальності, оскільки через тяжкість кримінального правопорушення по якому оголошено про підозру, зібраних у справі доказів та можливе покарання у разі доведення його провини, свідчить про те, що останній може вчинити спробу направлену на ухилення від кримінальної відповідальності та суду.

- п.3 ч.1ст.177 КПК України, можливість підозрюваним впливати на свідків, які ще в судовому засіданні не допитувалися.

Відповідно до ч.7 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності, цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст. 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.

За вказаних обставин, враховуючи наявні ризики, передбачені п.1 ч.1 та п.3 ч.1 ст.177 КПК України, суддя визнає за необхідне застосувати до ОСОБА_4 запобіжний захід особисте зобов`язання, при цьому поклавши на нього обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, на строк два місяці, тобто до 29 листопада 2020 року.

Відповідно до ч. 5ст. 314 КПК Україниу підготовчому судовому засіданні суд у випадках, передбачених цим Кодексом, за власною ініціативою або за клопотанням обвинуваченого, його захисника чи законного представника, чи за клопотанням прокурора і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини вирішує питання щодо складання досудової доповіді, про що постановляє ухвалу із зазначенням строку підготовки такої доповіді.

Відповідно дост. 314-1 КПК України, з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду. Досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі. Досудова доповідь щодо неповнолітнього обвинуваченого віком від 14 до 18 років складається незалежно від тяжкості вчиненого злочину.

ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі, тому складання органом пробації досудової доповіді є обов`язковим.

Частиною четвертоюст. 314-1 КПК Українипередбачені випадки, коли досудова доповідь не складається. В підготовчому судовому засіданні не встановлено передбачених вказаною нормою підстав для не складання досудової доповіді.

Враховуючи, що згідно ст. 19 Закону України «Про пробацію»,права, обов`язки, відповідальність, правовий та соціальний захист персоналу органу пробації визначаються Законом України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» та цим Законом, а тому складання досудової доповіді слід доручити Знам`янському міськрайонному відділу Філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області.

Керуючись ст.ст.176, 177, 178, 179, 194, 196,314-1, 369-372 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Призначити досудового розглядуобвинувальний актв кримінальномупровадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12020120000000128від 30квітня 2020року заобвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченогоч.2 ст.197-1 КК України, у відкритому судовому засіданні в приміщенні Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області на 06 жовтня 2020 року на 11.30 годину.

Судовий розгляд кримінального провадження проводити у відкритому судовому засіданні суддею одноособово.

Обрати у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.

Запобіжний захід щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді особистого зобов`язання застосувати на строк два місяці, тобто до 29 листопада 2020 року включно.

Покласти на ОСОБА_4 на строк до 29.11.2020 року наступні обов`язки:

-прибувати за кожною вимогою до суду;

-повідомляти прокурора чи суд про зміну місця проживання та/або місця роботи;

-утримуватись від спілкування зі свідками та іншими учасниками кримінального провадження, як безпосередньо та і через третіх осіб за винятком участі у процесуальних діях.

Роз`яснити ОСОБА_4 , що в разі невиконання покладених на нього обов`язків до нього може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на прокурора.

Доручити Знам`янському міськрайонному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області скласти досудову доповідь відносно обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований: АДРЕСА_1 .

Встановити строк представлення досудової доповіді до Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області до 15.10.2020 року.

Зобов`язати представника персоналу органу пробації невідкладно повідомляти суд про наявність або виникнення об`єктивних обставин, що унеможливлюють підготовку або своєчасне подання досудової доповіді.

Копію ухвали надіслати в Знам`янський міськрайонний відділ з питань пробації філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області (вул. Героїв Крут, 9 м. Знам`янка Кіровоградської області) для виконання.

Роз`яснити ОСОБА_4 , що відповідно до п.7 та п.8ст. 42 КПК України, йому як обвинуваченому надається право:

- отримувати роз`яснення щодо порядку підготовки та використання досудової доповіді, відмовлятися від участі у підготовці досудової доповіді;

- брати участь у підготовці досудової доповіді, надавати представнику персоналу органу пробації інформацію, необхідну для підготовки такої доповіді, ознайомлюватися з текстом досудової доповіді, подавати свої зауваження та уточнення.

В судове засідання на визначені час та дату викликати прокурора, обвинуваченого та захисника.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяЗнам`янського міськрайонного суду ОСОБА_1

Кіровоградської області

СудЗнам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення29.09.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу91854365
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво

Судовий реєстр по справі —389/2631/20

Ухвала від 29.09.2023

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Ябчик Н. М.

Ухвала від 29.09.2023

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Ябчик Н. М.

Ухвала від 29.09.2020

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Тьор Є. М.

Ухвала від 24.09.2020

Кримінальне

Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області

Тьор Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні