ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

УХВАЛА

ПРО ЗАКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

04 жовтня 2020 року (12:20)Справа № 280/7004/20 м. Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Калашник Ю.В.,

за участю секретаря судового засідання Лузан К.Ю.,

представника позивача - Сердюка Р.В.,

представника третьої особи 1 - Озюменка Р.Ю.,

представника третьої особи 2 - Пенькова О.Ю.,

розглянувши клопотання представника позивача про відмову від позову у адміністративній справі за позовом

Кандидата у депутати Бердянської міської ради Бердянського району Запорізької області на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року від Запорізької обласної організації політичної партії За майбутнє ОСОБА_1

до Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області

третя особа 1: Запорізька регіональна організація політичної партії Опозиційна платформа - за життя

третя особа 2: кандидат у депутати Бердянської міської ради Бердянського району Запорізької області на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року від Запорізької регіональної організації політичної партії Опозиційна платформа - за життя ОСОБА_2

про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

03.10.2020 о 17 год. 27 хв. до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Кандидата у депутати Бердянської міської ради Бердянського району Запорізької області на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року від Запорізької обласної організації політичної партії За майбутнє ОСОБА_1 (далі - позивач) до Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області (далі - відповідач), третя особа: Запорізька регіональна організація політичної партії Опозиційна платформа - за життя (далі - третя особа), в якій позивач просить суд:

визнати протиправною та скасувати постанову №37 від 28 вересня 2020 року Про реєстрацію кандидатів у депутати Бердянської міської ради, включених до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати від Запорізької регіональної організації політичної партії Опозиційна платформа - за життя , в частині її окремих положень про реєстрацію кандидатами в депутати таких осіб: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_6 ;

зобов`язати відповідача не пізніше наступного дня після набуття рішенням суду законної сили, вчинити дії визначені ч.5 ст.231 Виборчого кодексу України, що випливають з скасування реєстрації кандидатів у депутати Бердянської міської ради, таких осіб: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_6 , які включені до єдиного та територіальних виборчих списків кандидатів у депутати від Запорізької регіональної організації політичної партії Опозиційна платформа - за життя .

Ухвалою суду від 03.10.2020 відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 04.10.2020 о 10:30.

У судовому засіданні 04.10.2020 у якості третьої особи залучено кандидата у депутати Бердянської міської ради Бердянського району Запорізької області на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року від Запорізької регіональної організації політичної партії Опозиційна платформа - за життя ОСОБА_2 .

У судовому засіданні 04.10.2020 представник позивача заявив суду клопотання, яке оформлено у письмову вигляді окремою заявою про відмову від позову. У заяві зазначає, що від позову відмовляється, наслідки відмови від позову відмові.

Представники третіх осіб проти такого клопотання не заперечили.

Вирішуючи заяву представника позивача про відмову від позову у справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 11 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Як встановлено ч. 1 ст. 47 КАС України, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.

При цьому, ч 6 ст. 47 КАС України встановлено, що суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе задовольнити заяву позивача про відмову від позову, оскільки такі дії не суперечать закону, а закриття провадження по даній справі не порушує нічиїх прав, свобод та інтересів.

Судом також приймається до уваги позиція представників третіх осіб, які проти такої заяви не заперечили.

Відтак, у суду відсутні підстави вважати, що заява про відмову від позову суперечить закону чи порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

За приписами ч. 2 ст. 238 КАС України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.

На підставі викладеного вище, суд вважає заяву представника позивача про відмову від позову такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 47, 238, 241-243, 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти відмову позивача від адміністративного позову.

Закрити провадження в адміністративній справі №280/7004/20 за позовною заявою Кандидата у депутати Бердянської міської ради Бердянського району Запорізької області на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року від Запорізької обласної організації політичної партії За майбутнє ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Бердянської міської територіальної виборчої комісії Бердянського району Запорізької області (71118, Запорізька область, м. Бердянськ, пл. Єдності, буд.2, код ЄДРПОУ 43755616), третя особа 1: Запорізька регіональна організація політичної партії Опозиційна платформа - за життя (69095, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.111, код ЄДРПОУ 39400010), третя особа 2: кандидат у депутати Бердянської міської ради Бердянського району Запорізької області на перших виборах депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року від Запорізької регіональної організації політичної партії Опозиційна платформа - за життя ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити певні дії.

Роз`яснити позивачу, що на підставі ч. 2 ст. 239 КАС України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 2-х денний строк з дня її підписання.

Ухвала проголошена та підписана 04.10.2020.

Суддя Ю.В.Калашник

Дата ухвалення рішення 04.10.2020
Зареєстровано 04.10.2020
Оприлюднено 05.10.2020

Судовий реєстр по справі 280/7004/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 04.10.2020 Запорізький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 04.10.2020 Запорізький окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 03.10.2020 Запорізький окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону