КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 2-о-62/11
Провадження № 2-о/1414/7649/11 р.
У Х В А Л А
Іменем України
19.08.2011 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Чернявська Я.А., розглянувши заяву головного лікаря Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1 Очколяса В.І. про зняття з примусового стаціонарного психіатричного лікування ОСОБА_1 , а також додані до заяви матеріали, -
ВСТАНОВИВ:
16 серпня 2011 року головний лікар Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1 Очколяс В.І. звернувся до суду в порядку окремого провадження із заявою, в якій просив суд зняти з примусового стаціонарного психіатричного лікування ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Суди розглядають справи, визначені у частині першій цієї статті, в порядку позовного, наказного та окремого провадження.
Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч. 1 ст. 234 ЦПК України).
Разом із цим, частиною 2 ст. 234 ЦПК України, якою визначений перелік правовідносин, які розглядаються в порядку окремого провадження, не передбачено розгляд заяви про зняття з примусового стаціонарного психіатричного лікування в порядку окремого провадження за правилами ЦПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи наведене, вважаю, що є достатні підстави для відмови у відкритті провадження у справі в порядку окремого провадження за заявою головного лікаря Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1 Очколяса В.І. про зняття з примусового стаціонарного психіатричного лікування ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 15, 122, 234, 293, 294 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі в порядку окремого провадження за заявою головного лікаря Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1 Очколяса В.І. про зняття з примусового стаціонарного психіатричного лікування ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області протягом п`яти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Я.А. Чернявська
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2011 |
Оприлюднено | 06.10.2020 |
Номер документу | 91994015 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Чернявська Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні