Справа № 587/2125/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 жовтня 2020 року суддя Сумського районного суду Сумської області Черних О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області (смт. Степанівка, вул. Центральна, 46), третя особа: Сумська районна державна нотаріальна контора (м. Суми, майдан Незалежності, 8) про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом
ВСТАНОВИВ:
01.10.2020 року до суду надійшла вказана позовна заява про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом.
Одночасно з позовом позивачкою подано клопотання про звільнення її від сплати судового збору з підстав незадовільного майнового стану.
Ознайомившись зі змістом поданого клопотання та доданих документів, доходжу висновку про відмову в задоволенні клопотання про звільнення або розстрочення сплати судового збору з таких підстав.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір .
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об`єктів справляння судового збору відповідно до ч. 2 ст. 4 Закон України Про судовий збір , а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до суб`єктів, яким згідно з нормами ст. 5 Закон України Про судовий збір встановлені пільги щодо його сплати.
Відповідно до статті 136 ЦПК України , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір належних до сплати судових витрат, або звільнити від їх сплати. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Згідно зі статтею 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Таким чином законодавством встановлений конкретні умови, за наявності яких можливе звільнення від сплати судового збору, його відстрочення або розстрочення.
В той же час доказів наявності визначених у ст. 8 Закону України Про судовий збір умов позивачем не надано, конкретної підстави, які визначені цим Законом не зазначено.
Також варто зауважити, що звільнення позивача від сплати судового збору є правом суду, а не обов`язком.
При цьому, згідно із положеннями частини другої статті 12 ЦПК України усі учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом, а тому суд не надає привілеї тим чи іншим особам зі сплати судового збору. Надання такого привілею порушить принцип рівності сторін.
З огляду на викладене, приходжу до висновку про те, що у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Вирішуючи питання про відкриття провадження в справі, суддя повинен з`ясувати, чи відповідає позовна заява вимогам ст. 175, 177 ЦПК України .
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставки судового збору за подання до суду заяви майнового характеру становить 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
А тому, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 913 грн 80 коп. за наступними реквізитами:
Отримувач платежу: УК у Сумському районі /Сумський район
Код отримувача: 37970621
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA338999980313171206000018355
Код бюджетної класифікації: 22030101
Найменування коду класифікації доходів бюджету:Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)
Призначення платежу: Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації, позивача), Сумський районний суд Сумської області, код ЄДРПОУ 02886485 .
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин заяву необхідно залишити без руху.
Роз`яснити позитвачу, що у випадку невиконання вимог суду у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу.
Керуючись ст. 4 ЗУ Про судовий збір , ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області (смт. Степанівка, вул. Центральна, 46), третя особа: Сумська районна державна нотаріальна контора (м. Суми, майдан Незалежності, 8) про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом - залишити без руху, запропонувавши у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали усунути вказані недоліки, про що повідомити і пояснити, що в іншому випадку заява буде вважатися неподаною.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud1817 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Черних
Суд | Сумський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2020 |
Оприлюднено | 06.10.2020 |
Номер документу | 91994886 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сумський районний суд Сумської області
Черних О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні