Ухвала
від 21.09.2020 по справі 2-2526/11
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

21.09.2020 Справа №2-2526/11

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді - Сливка Л.М.

за участі секретаря судового засідання - Хамелко О.Ю.,

за відсутності учасників справи,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія , заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг України , ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія звернулося до суду із заявою, у якій просить замінити сторону стягувача із ТОВ ОТП Факторинг України на його правонаступника ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія у виконавчих листах №2-2526/11. В обґрунтування заявлених вимог покликається на те, що рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19 серпня 2011 року із ОСОБА_1 на користь ПАТ ОТП Банк стягнуто заборгованість за кредитним договором №ML-Е00/061/2008 від 03 квітня 2008 року. В подальшому ПАТ ОТП Банк відступив право вимоги на користь ТОВ ОТП Факторинг Україна . 31 січня 2018 року між ТОВ ОТП Факторинг Україна та ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія було укладено договір факторингу №б/н, за умовами якого відбулося право вимоги за кредитними договорами, в тому числі і за кредитним договором №МL-E00/061/2008 від 03 квітня 2008 року. Покликаючись на наведені обставини представник ТОВ ФК Довіра та Гарантія просить замінити сторону стягувача із ТОВ ОТП Факторинг України на його правонаступника ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія у виконавчих листах №2-2526/11.

Представник заявника Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явився, однак, у прохальній частині поданої заяви зазначено клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Представник заінтересованої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг України та боржник ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явилися, про причини неявки суду не повідомили, заяв про розгляд справи за їх відсутності не подавали. Вказані обставини не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, відповідно до абзацу 2 ч. 3 ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України.

Суд, дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, встановив такі обставини:

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19 серпня 2011 року, ухваленим у цивільній справі №2-2526/11 задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором та ухвалено: стягнути з ОСОБА_1 в користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна" грошові кошти в розмірі 581380,26 гривень, що еквівалентно 73226,91 доларів США - залишку заборгованості за кредитом та 78804,59 гривень, що еквівалентно 9931,14 доларів США, - несплачених відсотків за користування кредитом, а також 1820 гривень понесених судових витрат.

31 січня 2018 року між Товариством з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна та Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія укладено договір факторингу , за умовами якого ТОВ ОТП Факторинг Україна передало ТОВ ФК Довіра та Гарантія право грошової вимоги за кредитними договорами.

Як убачається із Витягу з Додатку №1 до Договору факторингу ТОВ ОТП Факторинг Україна відступило ТОВ ФК Довіра та Гарантія також право грошової вимоги за кредитним договором №ML-Е00/061/2008 від 03 квітня 2008 року, боржником за яким є ОСОБА_1 .

Згідно ст. 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно із ч. 1 ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених ст. 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі ст. 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Вимогами частин першої, другої, п`ятої статті 442 ЦПК України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Отже, підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах.

Згідно із ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Однак, подана заява про заміну сторони виконавчого провадження не містить жодного викладу обставин та зазначення доказів щодо того, що на виконання рішення суду від 19 серпня 2011 року у цивільній справі №2-2526/11 видавались виконавчі листи.

При розгляді наданих заявником документів та дослідженні матеріалів цивільної справи №2-2526/11 судом не здобуто доказів щодо того, що первісний стягувач до суду із заявою про видачу виконавчого листа на виконання рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 19 серпня 2011 року, та, що судом видавався виконавчий лист.

За вказаних обставин, суд приходить до переконання про відсутність визначених законом підстав для заміни сторони стягувача у виконавчих листах.

Таким чином, у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія , заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг України , ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження слід відмовити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 76-81 , 89 , 353 , 354 , 442 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія , заінтересовані особи: Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг України , ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження - відмовити.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду.

Дата складення ухвали суду - 21 вересня 2020 року.

Головуючий суддяЛ. М. Сливка

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення21.09.2020
Оприлюднено06.10.2020
Номер документу91995273
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2526/11

Ухвала від 01.12.2011

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Гуденко О. А.

Ухвала від 16.04.2024

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Бойко О. М.

Ухвала від 07.12.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Білоконь Олена Валеріївна

Ухвала від 22.10.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Войцеховська Я. В.

Ухвала від 21.09.2020

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 23.09.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Войцеховська Я. В.

Ухвала від 10.09.2020

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 01.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Білоконь Олена Валеріївна

Ухвала від 03.08.2020

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Сливка Л. М.

Ухвала від 05.08.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Войцеховська Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні