Справа № 713/1458/20
Провадження №2/713/385/20
РІШЕННЯ
іменем України
05.10.2020 м. Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області в складі головуючого судді Осокіна А.Л., при секретарі Поляк А.І., розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду м.Вижниця в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Слобода-Банилівської сілської ради Вижницького району про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, звернулася в суд з позовом до відповідача про визнання права власності на спадкове майно за законом, посилаючись на таке.
Батьки позивача ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за життя побудували будинковолодіння по АДРЕСА_1 . Дане будинковолодіння складається з житлового будинку літ. А , літньої кухні літ. Б , сараїв літ. В, Г, Д , вбиральні літ. Е , колодязя літ. К , вигрібної ями літ. В.я .
Батько позивача ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , мати позивача ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після їх смерті відрилась спадщина на вказане спірне будинковолодіння. Позивач спадщину після смерті батьків прийняла, але оскільки батьки за життя не зареєстрували з собою право власності на це будинковолодіння, позивач також не може оформити за собою право власності на нього. Виходячи з викладеного позивач просить суд визнати за собою право власності на все будинковолодіння по АДРЕСА_1 .
Позовна заява надійшла до суду 12.08.2020р. Ухвалою від 14.08.2020р. її було залишено без руху у зв?язку з невідповідністю вимогам ЦПК. У визначений в ухвалі строк позивач усунула недоліки, та ухвалою від 27.08.2020р. було відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання. Вступна та резолютивна частини рішення складені 30.09.2020р. Повне рішення складено 05.10.2020р.
В підготовче засідання позивач та її представник не з?явились, надали заяву про розгляд справи у їх відсутності позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Відповідач у підготовче засідання свого представника не направив, у надав суду відзив на позов, в якому зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі та просить суд здійснити розгляд справи у відсутності свого представника.
Суд вирішує розглянути справу у відсутності сторін на підставі наданих документів без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, та ухвалити судове рішення у підготовчому засіданні.
Проаналізувавши обставини справи та відповідні їм правовідносини, суд вирішує, що позов підлягає задоволенню, у зв?язку з таким.
Позивач ОСОБА_1 являється донькою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . Вказане підтверджується копією Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища та копією свідоцтва про народження позивача.
Батьки позивача за життя надбали будинковолоіння по АДРЕСА_1 .
З довідки від 25.08.2020р. №06-05/171 Слобода-Банилівської сільської ради Вижницького району вбачається, що станом на 15.04.1991р. зазначене будинковолодіння відносилось до категорії робочих дворів .
Відповідно до ст..22 КпШтС спірне буднковолодіння належало батькам позивача - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - на праві спільної сумісної власності, тобто по ? ідеальній частині кожному. Але право власності вони на це будинковолодіння не зареєстрували.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про його смерть. Після його смерті відкрилась спадщина на все його майно, в тому числі і на належну йому ? ідеальну частину будинковолодіння.
З Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру №61454367 від 28.08.2020р. вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , не відкривалась.
З довідки 353 від 30.09.2020р. Слобода-Банилівської сільської ради вбачається, що ОСОБА_2 станом на день смерті, тобто на ІНФОРМАЦІЯ_1 проживав та був зареєстрований по АДРЕСА_1 . За цією адресою разом з ним станом на 05.09.2011р., тобто станом на день смерті ОСОБА_2 , також, були зареєстровані та проживали його дружина ОСОБА_3 та його донька - позивач - ОСОБА_1 .
Згідно вимог ст..1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що спадщину прийняв.
Виходячи з викладеного, позивач - як донька спадкодавця, та ОСОБА_3 - як його дружина - будучи спадкоємцями за законом 1-ї черги, спадщину після його смерті прийняли, оскільки постійно проживали разом з ним. Тому позивач стала власником ? частини вказаного будинковолодіння. ОСОБА_3 , як дружина спадкодавця, вже будучи власником ? ідеальної частини цього будинковолодіння, після прийняття спадщини стала власником ? його частин. Але спадкоємці не зареєстрували за собою право власності на свої частки у будинковолодінні.
ОСОБА_3 - мати позивача - померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про її смерть. Після її смерті відкрилась спадщина на все її майно, в тому числі і на належні їй 3/4 ідеальних частки спірного будинковолодіння.
З постанови від 11.08.2020р. №65/02-31/30-2020 приватного нотаріуса Вижницького районного нотаріального округу вбачається, що ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_3 , оскільки, у визначений статтею 1270 ЦК України строк, подала заяву про прийняття спадщини. Тому позивач являється такою, що спадщину після смерті своєї мами ОСОБА_3 прийняла.
Вказане означає, що ОСОБА_1 , вже будучи власником ? частини спірного будинковолодіння, після прийняття у спадщини після смерті ОСОБА_3 належних померлій ? ідеальних частин спірного будиноволодіння, стала власником всього цього будинковолодіння.
Підсумовуючи викладене, суд вважає доведеним, що позивач, будучи донькою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , після їх смерті прийняла у спадщину належне їм буднковолодіння по АДРЕСА_1 , і тому стала власником всього вказаного будинковолодіння. Але оскільки спадкодавці за життя не зареєстрували за собою право власності на свої частки у цьому будинковолодінні, позивач не може оформити за собою право власності на нього.
Виходячи з вказаного суд вирішує, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 12, 13, 18, 81, 200, 206, 223, 259, 263-265 ЦПК України, на підставі ст..22 КпШтС, ст.ст..1216, 1220, 1261, 1268, 1270 ЦК України,
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Слобода-Банилівської сільської ради Вижницького району про визнання права власності на спадкове майно за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право власності на житловий будинок літ. А , літню кухню літ. Б , сараї літ. В, Г, Д , вбиральню літ. Е , колодязь літ. К , вигрібну яму літ. В.я , які знаходяться по АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення, до Чернівецького апеляційного суду через Вижницький районний суд Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , житель: АДРЕСА_2,.
Відповідач - Слобода-Банилівська сільська рада, код ЄДРПОУ 14258009; 59215 вул. Н.Яремчука,272-А с.Слобода-Банилів Вижницького району.
Повне рішення складено 05.10.2020 року.
Суддя А. Л. Осокін
Суд | Вижницький районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2020 |
Оприлюднено | 06.10.2020 |
Номер документу | 91996154 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вижницький районний суд Чернівецької області
Осокін А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні