Ухвала
від 06.10.2020 по справі 922/3002/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"06" жовтня 2020 р. м. ХарківСправа № 922/3002/18

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Добрелі Н.С.

розглянувши заяву (вх. № 22679) про звернення на грошові кошти, що належать особі, яка має заборгованість перед боржником по справі

за позовом Акціонерного товариства "Харківобленерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "СК "Лувр", м. Харків про стягнення 3197,62 грн.

ВСТАНОВИВ:

В провадженні господарського суду Харківської області знаходилась справа за позовом Акціонерного товариства "Харківобленерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "СК "Лувр" про стягнення 3197,62 грн. пені за неналежне виконання умов договору про постачання електричної енергії № 4-903К від 23.05.2016 року.

Рішенням господарського суду Харківської області від 03.12.2018 року позовні вимоги Акціонерного товариства "Харківобленерго" задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "СК "Лувр" на користь Акціонерного товариства "Харківобленерго" 3197,62 грн. пені та 1762,00 грн. витрат зі сплати судового збору.

27.12.2018 року на виконання вищезазначеного рішення господарським судом Харківської області видано відповідний наказ.

Через канцелярію господарського суду Харківської області 30.09.2020 року надійшла заява (вх. № 22679) про звернення стягнення на грошові кошти, що належать особі, яка має заборгованість перед боржником.

Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 06.10.2020 року вищезазначену заяву було передано на розгляд судді Добрелі Н.С.

Суд, дослідивши вищезазначену заяву, зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 336 ГПК України, суд, що розглядав справу як суд першої інстанції, може за заявою стягувача або державного чи приватного виконавця звернути стягнення на грошові кошти, які належать особі, яка має заборгованість перед боржником, яка не оспорюється зазначеною особою або підтверджена судовим рішенням, яке набрало законної сили.

Відповідно до частин 1-2 ст. 170 ГПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Отже заявник має разом із заявою надати перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення).

Відповідно до ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Крім того, відповідно до пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 копії документів засвідчуються шляхом зазначення на копіях відмітки про засвідчення копії документа складається зі слів: Згідно з оригіналом, назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи.

В даному випадку заявником додано до заяви копії листів, які не засвідчені у відповідності до вимог чинного законодавства, оскчльки дані копії не містять дати засвідчення копій, що не відповідає ст. 91 ГПК України та Державній Уніфікованій системі документації ДСТУ 4163-2003.

Відповідно до ч. 4 ст. 170 ГПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Враховуючи вищенаведене та те, що заявником надано копії додатків до заяви, які не засвідчені у відповідності до вимог чинного законодавства, суд дійшов висновку про повернення заяви про звернення на грошові кошти, що належать особі, яка має заборгованість перед боржником.

Суд також звертає увагу заявника на те, що останній не позбавлений права звернутись до суду з відповідною заявою після усунення недоліків, які слугували підставою для її повернення.

Керуючись статтями 170, 233-234 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву (вх. № 22679) про звернення на грошові кошти, що належать особі, яка має заборгованість перед боржником повернути Акціонерному товариству "Харківобленерго" всього на 24 аркушах.

Ухвала набирає чинності з моменти її підписання суддею.

Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено в порядку, передбаченому статтями 255-256 ГПК України.

Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Інформація по справі може бути одержана зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Ухвалу підписано 06.10.2020 року.

Суддя Н.С. Добреля 922/3002/18

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення06.10.2020
Оприлюднено07.10.2020
Номер документу92004639
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3002/18

Ухвала від 06.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Добреля Н.С.

Рішення від 03.12.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Добреля Н.С.

Ухвала від 07.11.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Добреля Н.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні