Справа № 628/1458/20
Провадження № 2/635/2811/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАНИ
06 жовтня 2020 року сел. Покотилівка Харківського району Харківської області
Харківський районний суд Харківської області у складі судді Даниленко Т.П., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Афінаж , Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Фінанс Інновація , третя особа - Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Баршацький Ігор Вікторович, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, -
ВСТАНОВИВ:
У червні 2020 року ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Афінаж (далі ТОВ Фінансова компанія Афінаж ), Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Фінанс Інновація (далі ТОВ Фінансова компанія Фінанс Інновація ), третя особа: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Баршацький Ігор Вікторович (далі Баршацький І.В.), про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Ухвалою Куп`янського міськрайонного суду Харківської області від 30 червня 2020 року дану справу передано на розгляд до Харківського районного суду Харківської області.
Ухвалою Харківського апеляційного суду від 18 серпня 2020 року вказану ухвалу Куп`янського міськрайонного суду Харківської області від 30 червня 2020 року залишено без змін.
Справа надійшла до Харківського районного суду Харківської області.
Разом з позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення позову.
В обґрунтування заяви позивач просить зупинити виконання виконавчого напису нотаріуса по виконавчому провадженню ВП 60918835 від 24 грудня 2019 року, зазначає, що незабезпечення позову утруднить чи зробить неможливим виконання рішення суду за його позовом.
Інших доводів в обґрунтування заяви не наводить.
Відповідно до ч. 1ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
За ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має право звернутися до суду.
Згідно ч. 1ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Частиною 1 ст. 150 ЦПК України встановлені види забезпечення позову, зокрема, накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.
За ч.1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;
3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;
4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;
5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;
6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;
7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч.6 ст.151 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За подання до суду заяви фізичною особою про забезпечення позову сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2020 році складає 420 грн. 40 коп.
Позивачем не надано доказів сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову у встановленому законом порядку та розмірі.
Крім того, не зазначено офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти сторін, не вказано РНОКПП приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Баршацького І.В., не зазначено адресу відповідача ТОВ Фінансова компанія Афінаж .
Відповідно до ч. 10 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Отже, у зв`язку з невідповідністю заяви про забезпечення позову вимогам ч.1 ст. 151 ЦПК України та відсутністю підтвердження сплати судового збору, суддя дійшов висновку про повернення заяви про забезпечення позову заявнику.
Керуючись статтями 149, 151, 152, 153ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Афінаж , Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Фінанс Інновація , третя особа - Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Баршацький Ігор Вікторович, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню - повернути заявнику.
Роз`яснити, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з відповідною заявою про забезпечення позову, поданою з додержанням вимог статті 151 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали через Харківський районний суд Харківської області до Харківського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя Т.П. Даниленко
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2020 |
Оприлюднено | 07.10.2020 |
Номер документу | 92023451 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Даниленко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні