Ухвала
від 07.10.2020 по справі 154/1064/19
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

154/1064/19

1-в/154/78/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2020 року м. Володимир-Волинський

Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Володимир-Волинський подання начальника Володимир-Волинського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Волинській області ОСОБА_3 про приведення вироку Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 19 квітня 2019 року у відповідність до вимог Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року № 2617-VІІІ у частині вирішення питання про зниження покарання до максимальної межі, встановленої санкцією нового Закону або пом`якшення призначеного покарання засудженому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю села Красностав Володимир-Волинського Волинської області, громадянина України, з середньою-спеціальною освітою, не працюючого, не одруженого, засудженого вироком Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 19 квітня 2019 року за ч.1, ч.2, ч.3 ст.185 та ч.1 ст.357, 70 КК України до 4 (чотирьох) років позбавлення волі, на підставі ст.ст. 75,76 КК України звільненого від відбування призначеного покарання із випробуванням, встановлений іспитовий строк тривалістю 3 роки,-

ВСТАНОВИВ:

Начальник Володимир-Волинського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Волинській області ОСОБА_3 звернулася до суду з поданням про приведення вироку Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 19 квітня 2019 року у відповідність до вимог закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 22.11.2018 року № 2617-VІІІ у частині вирішення питання про зниження покарання до максимальної межі, встановленої санкцією нового Закону або пом`якшення призначеного покарання засудженому ОСОБА_4 .

Представник пробації у судове засідання не з`явився, подав суду письмову заяву в якій подання підтримав, просить розгляд справи проводити у його відсутності

Прокурор у судове засідання не з`явився подав суду письмову заяви про розгляд подання у його відсутності, не заперечив щодо задоволення подання.

Засуджений в судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, подав до суду письмову заяву про розгляд подання у його відсутності.

Відповідно до ч.5 ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

Дослідивши подання та додані до нього матеріали, суд вважає подання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 засуджений вироком Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 19 квітня 2019 року за ч.1, ч.2, ч.3 ст.185 та ч.1 ст.357, 70 КК України. На підставі ч.1 cт.70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки позбавлення волі. На підставі ст.ст. 75,76 КК України звільнений від відбування призначеного покарання із випробуванням, встановлений іспитовий строк тривалістю 3 роки. На підставі ст.76 КК України, зобов`язано ОСОБА_4 періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року, який набрав законної сили 01.07.2020 року, внесені зміни до санкції статті 185 ч. 1 КК України, які пом`якшують кримінальну відповідальність.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд. Виконання судового рішення є складовою частиною судового розгляду.

Згідно із ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1, 3 ст.5 КК України, закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість. Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.

Відповідно до п. 13 ч. 1 ст.537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України.

Відповідно до ч. 2, 3 ст.74 КК України особа, засуджена за діяння, караність якого законом усунена, підлягає негайному звільненню від призначеного судом покарання. Призначена засудженому міра покарання, що перевищує санкцію нового закону, знижується до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового закону. У разі якщо така межа передбачає більш м`який вид покарання, відбуте засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами, встановленими частиною першою статті 72 цього Кодексу.

У п.п. «б» п. 1 ч. 1ст. 72 КК України визначено, що при складанні покарань за сукупністю кримінальних правопорушень та сукупністю вироків менш суворий вид покарання переводиться в більш суворий вид, виходячи з такого їх співвідношення: одному дню позбавлення волі відповідають два дні обмеження волі.

Вказаним вище законом внесені зміни до ч.1 ст. 185 КК України, якими встановлено, що крадіжка - таємне викрадення чужого майна, - карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п`яти років.

На підставі викладеного, призначене ОСОБА_4 покарання за вироком суду від 19 квітня 2019 року за ч.1 ст.185КК України у виді позбавлення волі має бути приведене у відповідність до вимог вищенаведених норм права.

Керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальникаВолодимир-Волинськогоміськрайонного відділуфілії ДУ«Центр пробації»в Волинськійобласті ОСОБА_3 про приведеннявироку Володимир-Волинськогоміського судуВолинської областівід 19квітня 2019року увідповідність довимог Закону"Провнесення зміндо деякихзаконодавчих актівУкраїни щодоспрощення досудовогорозслідування окремихкатегорій кримінальнихправопорушень"від 22.11.2018року №2617-VІІІу частинівирішення питанняпро зниженняпокарання до максимальної межі, встановленої санкцією нового Закону або пом`якшення призначеного покарання засудженому ОСОБА_4 - задовольнити.

Вирок Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 19 квітня 2019 року, яким ОСОБА_4 засуджено за за ч.1, ч.2, ч.3 ст.185 та ч.1 ст.357, 70 КК України до 4 (чотирьох) років позбавлення волі, на підставі ст.ст. 75,76 КК України звільненого від відбування призначеного покарання із випробуванням, встановлений іспитовий строк тривалістю 3 роки, привести у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 року, який набрав законної сили 07 липня 2020 року, та вважати ОСОБА_4 засудженим до покарання:

- за ч.1 ст.185 КК України у виді обмеження волі на строк 2 (два) роки;

- за ч.2 ст.185 КК України у виді позбавлення волі на строк 2 (два) роки;

- за ч.3 ст.185 КК України у виді позбавлення волі на строк 4 (два) роки;

- за ч.1 ст.357 КК України у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік.

На підставі ч.1 ст.70 КК України, вважати ОСОБА_4 засудженим остаточно до покарання у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України вважати звільненим ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 3 (три) роки.

В решті вирок залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом семи діб з моменту її проголошення.

Суддя (підпис).

Згідно з оригіналом.

Суддя Володимир-Волинського міського суду ОСОБА_1

СудВолодимир-Волинський міський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення07.10.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу92076022
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його

Судовий реєстр по справі —154/1064/19

Ухвала від 07.10.2022

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Каліщук А. А.

Ухвала від 07.10.2020

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Вітер І. Р.

Ухвала від 02.09.2020

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Вітер І. Р.

Вирок від 19.04.2019

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Вітер І. Р.

Ухвала від 08.04.2019

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Вітер І. Р.

Ухвала від 02.04.2019

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Вітер І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні