Ухвала
від 08.10.2020 по справі 322/940/20
НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер322/940/20

У Х В А Л А

про передачу справи на розгляд іншому суду

08 жовтня 2020 року смт. Новомиколаївка

Суддя Новомиколаївського районного суду Запорізької області Шиш А.Б. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Любицької сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, третя особа Новомиколаївська державна нотаріальна контора у Запорізькій області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до Новомиколаївського районного суду Запорізької області із вищевказаним позовом, в якому просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на два місяці.

Справа підлягає передачі на розгляд іншому суду у зв`язку з наступним.

У ст. 27 ЦПК України визначено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом. Позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно з ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Виключну підсудність установлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (ч. 1 ст. 30 ЦПК). Згідно з положеннями ст. 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння й користування ним (ст. 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є в спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (ст. 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є в спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (ст. 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло з договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник із приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Такий висновок викладено в п. 42 постанови Пленуму ВCC "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ" від 01 березня 2013 року № 3, а також у постанові Верховного Суду від 04 грудня 2019 року у справі № 489/2055/19.

Як вбачається із позовної заяви, спадщина, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , складається із земельної ділянки, площею 4,68 га., розташованої на території Привільненської сільської ради Вільнянського району Запорізької області.

Таким чином справа підсудна Вільнянському районному суду Запорізької області.

Також суддя вважає необхідним звернути увагу позивача на положення ч. 1 ст. 1277 ЦК України, відповідно до якої, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи вищевказане, керуючись ст. 27, 31, 32 ЦПК України, суддя

у х в а л и в:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Любицької сільської ради Новомиколаївського району Запорізької області, третя особа Новомиколаївська державна нотаріальна контора у Запорізькій області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, передати на розгляд Вільнянському районному суду Запорізької області.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення в повному обсязі.

Ухвала в повному обсязі виготовлена 08 жовтня 2020 року.

Суддя А.Б.Шиш

СудНовомиколаївський районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення08.10.2020
Оприлюднено09.10.2020
Номер документу92081332
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —322/940/20

Ухвала від 05.01.2022

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Рішення від 22.09.2021

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Ухвала від 18.08.2021

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Ухвала від 22.01.2021

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Ухвала від 09.11.2020

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Ухвала від 09.11.2020

Цивільне

Вільнянський районний суд Запорізької області

Свідунович Н. М.

Ухвала від 08.10.2020

Цивільне

Новомиколаївський районний суд Запорізької області

Шиш А. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні