Справа №766/11178/20
н/п 1-кс/766/8685/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2020 року слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого СВ ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №12020230040002191 від 10.072.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить накласти арешт на тимчасово вилучене майно у ході обшуку, а саме:
- Список документів, необхідних для отримання кредиту;
- Анкету позичальника;
- Картка обліку по договору №1110 (особистий рахунок №5709) на ім`я ОСОБА_4
- Системний блок чорного кольору «Seagete», серійний номер H61M-P25(B3)
- Системний блок чорного кольору «Hitachi» ,серійний номер DS7Sac100(B).
- Системний блок чорного кольору «Fast», серійний номер PNVZGCB1AI3584.
- Системний блок чорного кольору «Logic Power» ,серійний номер P8H6-MLX3.
Мотивуючи клопотання, слідчий вказує, що 10.07.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за ч. 3 ст.191 КК України на колективна заява від вкладників кредитної спілки "Громада", про те, що працівники кредитної спілки "Громада", розташованої за адресою м. Херсон, вул. Робоча, 52, можливо заволоділи грошовими коштами вкладників та відмовляються повертати депозити.
Так під час допиту осіб, які подали колективну заяву, у якості потерпілих, було встановлено, що службові особи кредитної спілки «Громада» під різними приводами уникають прямого спілкування, на телефоні дзвінки не відповідають, усіляко відмовляються видавати депозитні кошти вкладників.
У ході досудового розслідування було встановлено, що головою правління кредитної спілки «Громада» є ОСОБА_5 , головою спостережницької ради кредитної спілки «Громада» являється ОСОБА_6 , наразі інші співробітники кредитної спілки «Громада» встановлюються.
Допитані в якості свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , у своїх показах зазначили, що наразі кредитна спілка «Громада» (код ЄДРПОУ 24108251) перебуває у скрутному становище у зв`язку з чим наразі припинились виплати по депозитним вкладам, з їх слів, наразі існує так звана «кредитна яма», яка утворилась внаслідок невиплат позичальників кредитної спілки «Громада», які мотивують свої невиплати відсутністю прибутку через карантин. Також було з`ясовано, що наразі кредитна спілка «Громада» досі не подала звітність до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (наразі контролюючим органом є Національним Банк України).
Так, 27.07.2020 за вих. №36/11910 на адресу кредитної спілки «Громада» направлена ухвала слідчого судді Херсонського міського суду в Херсонській області ОСОБА_1 , про тимчасовий доступ до наступних документів, з можливістю вилучення їх завірених належним чином копій, зокрема: документи, які підтверджують факт отримання за період 2019-2020 років кредитною спілкою «Громада» коштів від вкладників; документи, які підтверджують факт видачі або нарахування грошових коштів позичальникам кредитною спілкою «Громада», за кредитними договорами у період 2019-2020 роки; документи, які підтверджують сплату вкладникам кредитної спілки «Громада» дивіденді за період 2019-2020 роки; кредитні договори, які були укладені за період 2019-2020 роки; баланс (Звіт про фінансовий стан) кредитної спілки «Громада» період 2019-2020 рік; копія статуту підприємства; документи, якими встановлено повноваження голови спостережницької ради та голови правління кредитної спілки «Громада»; документи, які підтверджують факт виплати вкладникам грошових коштів за депозитами у разі дострокового розірвання договорів за період 2019-2020 роки; касові книги підприємства.
Разом з тим, посадові особи кредитної спілки «Громада» отримавши 29.07.2020 ухвалу слідчого судді (про що є відповідна відмітка на супровідному листі), виконали її частково, не надавши копії кредитних договорів, які були укладені за період 2019-2020 роки; баланс (Звіт про фінансовий стан) кредитної спілки «Громада» період 2019-2020 рік; касових книг підприємства кредитної спілки «Громада» 2019-2020 роки.
У подальшому, ухвалою слідчого судді Херсонського міського суду від 28.09.2020 надано дозвіл на проведення обшуку з метою отримання вищезазначених документів за місцем фактичного знаходження (та юридичної адреси) кредитної спілки «Громада», розташованої за адресою: м. Херсон, вул. Робоча, 52.
Під час обшуку, що мав місце 02.10.2020, працівники КС «Громада» надали договір про відповідальне зберігання та захист (конфіденційність інформації) і акт прийому-передачі усієї документації кредитної спілки. Договір було укладено з обслуговуючим кооперативом «Аврора-Центр Підтримки Кредитних Спілок» ( код ЄДРПОУ 33104192), датований 11.07.2020, тобто на наступний день після внесення відомостей до ЄРДР про правопорушення зі сторони посадових осіб спілки 10.07.2020.
Внаслідок чого вилучити документи та речі зазначені в резолютивній частині ухвали слідчого судді Херсонського міського суду не надалось можливим, однак у ході обшуку в порядку визначеному ч. 7 ст. 236 КПК України було вилучено інші речі та документи, зокрема:
- Список документів, необхідних для отримання кредиту
- Анкету позичальника
- Картка обліку по договору №1110 (особистий рахунок №5709) на ім`я ОСОБА_4
- Системний блок чорного кольору «Seagete», серійний номер H61M-P25(B3)
- Системний блок чорного кольору «Hitachi» ,серійний номер DS7Sac100(B).
- Системний блок чорного кольору «Fast», серійний номер PNVZGCB1AI3584.
- Системний блок чорного кольору «Logic Power» ,серійний номер P8H6-MLX3.
Вказані речі та документи мають суттєве значення для кримінального провадження, внаслідок зберігання на них інформації, яка може свідчити про факт вчинення кримінального правопорушення посадовими особами КС «Громада.
У разі повернення вказаного майна посадовим особам КС «Громада» втратиться можливість отримати цю інформацію, внаслідок її можливого умисного знищення чи пошкодження.
Посилаючись на вищевикладені обставини, слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, про день час та місце розгляду справи повідомлявся у відповідності до норм діючого законодавства. Надав до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути клопотання за його відсутності, додаткових пояснень до клопотання не має.
Власник майна в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду клопотання повідомлявся у відповідності до норм діючого законодавства. Причини неявки не повідомив.
Вивчивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку,передбаченому пунктом1частини другоїцієї статті,арешт накладаєтьсяна майнобудь-якоїфізичної абоюридичної особиза наявностідостатніх підставвважати,що воновідповідає критеріям,зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
У відповідності до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України, вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки вилучене майно має значення для кримінального провадження, так як зберегло на собі сліди злочину, містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто містить ознаки речових доказів, зазначених в ст. 98 КПК України та крім того, визнане речовими доказами відповідною постановою слідчого від 02.10.2020 року про визнання та залучення до матеріалі кримінального провадження речових доказів.
Керуючись ст.ст. 98, 131, 132, 167, 170-173 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ ХВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно у ході обшуку, а саме:
- Список документів, необхідних для отримання кредиту;
- Анкету позичальника;
- Картка обліку по договору №1110 (особистий рахунок №5709) на ім`я ОСОБА_4
- Системний блок чорного кольору «Seagete», серійний номер H61M-P25(B3)
- Системний блок чорного кольору «Hitachi» ,серійний номер DS7Sac100(B).
- Системний блок чорного кольору «Fast», серійний номер PNVZGCB1AI3584.
- Системний блок чорного кольору «Logic Power» ,серійний номер P8H6-MLX3.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання подається слідчому судді.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 92090008 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні