Справа № 308/13988/18
1-кс/308/2479/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 червня 2020 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів,-
ВСТАНОВИВ:
Із поданого клопотання, вбачається, що в ході проведення досудового розслідування по матеріалам кримінального провадження відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018070000000259 від 04 жовтня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 протягом 2014 року, незаконно передали у власність земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на території Нижньоапшанської сільської ради Тячівського району, чим спричинили шкоду охоронюваним інтересам держави.
16.04.2014 року приватним нотаріусом Тячівського районного нотаріального округу ОСОБА_5 зареєстровано право власності на земельну ділянку кадастровий номер 2124482400:03:002:0210 площею 0,3 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку у АДРЕСА_1 за громадянкою ОСОБА_6 . Підставою виникнення права власності слугував державний акт на право власності на земельну ділянку серії І-ЗК № 012230. Перевіркою книг реєстрації державних актів ІНФОРМАЦІЯ_2 встановлено, що зазначений державний акт громадянці ОСОБА_7 та будь-кому іншому не видавався, та, відповідно у книзі не зареєстрований. Окрім того, отримано інформацію ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо того що вказаною сільрадою рішення про надання ОСОБА_7 земельної ділянки не приймалось, така громадянка до сільської ради не зверталась. Тобто службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 діючи умисно, маючи доступ до документації місцевого фонду із землеустрою, частиною якого являються книги реєстрації державних актів на право власності, оренди, постійного користування на землю, будучи достовірно обізнаними про те що державний акт на право власності на земельну ділянку серії І-ЗК № 012230 громадянці ОСОБА_8 не видавався, запис про нього у книзі реєстрації державних актів ІНФОРМАЦІЯ_2 відсутній, погодили технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), а саме: технічне завдання з розроблення технічної документації, довідку форми 6-зем, збірний кадастровий план, кадастровий план, каталог координат поворотних точок. Продовжуючи свої злочинні дії службові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 внесли відомості про дану земельну ділянку до ІНФОРМАЦІЯ_5 , створивши при цьому Поземельну книгу та присвоїли кадастровий номер, здійснивши таким чином державну реєстрацію земельної ділянки, а саме права власності на неї за громадянкою ОСОБА_8 .
В подальшому, вказана ділянка громадянкою ОСОБА_8 була відчужена за договором купівлі продажу на користь ОСОБА_6 .
Клопотання мотивоване тим, що під час здійснення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення необхідно оглянути та дослідити оригінали документів, а саме технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж в натурі земельної ділянки з кадастровим номером 2124482400:03:002:0210 площею 0,3 га, яка розташована у АДРЕСА_1 , які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_6 з метою встановлення та дослідження правомірності дій посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 . Вказана документація необхідна для дослідження правомірності дій посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Слідчий зазначає, що вказана технічна документація щодо встановлення (відновлення) меж в натурі земельної ділянки з кадастровим номером 2124482400:03:002:0210 площею 0,3 га, була вилучена 27.03.2020 вході проведення обшуку на підставі ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайоного суду у кабінеті яким користуються працівники ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .
03 квітня 2020 року слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_12 органу досудового розслідування надано тимчасовий доступ до технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж в натурі земельної ділянки з кадастровим номером 2124482400:03:002:0210, яка зберігається у матеріалах кримінального провадження відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019070000000019 від 06.02.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється слідчим СУ ГУНП в Закарпатській області лейтенантом поліції ОСОБА_13 .
Однак, в ході проведення тимчасового доступу до документів на підставі ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 03.04.2020 встановлено, що слідчим ОСОБА_13 передано технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж в натурі земельної ділянки з кадастровим номером 2124482400:03:002:0210 до ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Вказує, що оригінали вказаних документів мають значення речових доказів, оскільки містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. (ст. 98 КПК України).
На підставі вищенаведеного слідчий просить надати тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилугення, що містяться в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_8 , що за адресою: АДРЕСА_2 , та зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_7 за адресою: АДРЕСА_3 , : технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж в натурі земельної ділянки з кадастровим номером 2124482400:03:002:0210 площею 0,3 га, розташована у АДРЕСА_1 .
Слідчий в судове засідання не з`явився. Однак, надав суду заяву, в якій просить розглянути дане клопотання за його відсутності.
Представник особи, у володінні якої знаходяться запитувана інформація, у судове засідання, будучи належним чином повідомленим про час і місце розгляду клопотання, про що свідчить поданий слідчим рапорт, не з`явився, однак його неприбуття відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке 07.11.2018 року внесені до ЄРДР за №12018070000000283, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Згідно зі ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В силу ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні.
Відповідно до ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Статтею 98 КПК України визначено, що документи є речовими доказами, якщо вони були знаряддям вчинення злочину або містять відомості, які можуть бути використані як факт доказу чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Так, відповідно до ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 92 КПК України обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
У відповідності до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні надати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Враховуючи наведене та беручи до уваги, що слідчим доведено, що вказана у клопотанні технічна документація щодо встановлення (відновлення) меж в натурі земельної ділянки з кадастровим номером 2124482400:03:002:0210 площею 0,3 га, розташована у АДРЕСА_1 , має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 12018070000000283, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.40, 131, 132, 159,-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати стороні кримінального провадження старшому слідчому відділу СУ ГУ НП в Закарпатській області капітану поліції ОСОБА_3 , дозвіл на проведення тимчасового доступу до речей та документів, з можливістю вилучення оригіналів, що містяться в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_8 , що за адресою: АДРЕСА_2 , та зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_7 за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж в натурі земельної ділянки з кадастровим номером 2124482400:03:002:0210 площею 0,3 га, розташована у АДРЕСА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 92110086 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Лемак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні