Рішення
від 05.10.2020 по справі 760/22609/16-ц
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/22609/16-ц

Провадження № 2/760/3573/20

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 жовтня 2020 року Солом`янський районний суд м.Києва у складі:

головуючого- судді - Букіної О.М.,

за участю секретаря - Ступак М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовом Комунального підприємства Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва ЖЕД №905 до ОСОБА_1 , третя особа: Київська міська рада, Солом`янська районна в м. Києві державна адміністрація про виселення,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач КП Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва звернувся до суду із зазначеним позовом до відповідача та просить виселити ОСОБА_1 із самовільно зайнятого жилого приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , без надання іншого жилого приміщення.

Обґрунтовуючи позов КП Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва посилається на наступне.

Так, житловий будинок АДРЕСА_2 належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва.

КП Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва є балансоутримувачем та управителем будинку АДРЕСА_2 .

Відповідно до ордену № 226185 від 30.01.1974 та розпорядження Солом`янської районної в м.Києві державної адміністрації від 20.01.2016 року №29 єдиним наймачем квартири АДРЕСА_3 , був ОСОБА_2 .

03.11.2016 ОСОБА_3 , знятий з реєстрації за вищезазначеною адресою у зв`язку зі смертю.

Після смерті ОСОБА_3 у квартиру АДРЕСА_3 самовільно вселився відповідач ОСОБА_1 , не маючи на це законних підстав.

З урахуванням викладеного, позивач вважає, що ОСОБА_1 підлягає виселенню із самовільно зайнятої жилої площі, а саме з квартири АДРЕСА_3 , без надання йому іншого житлового приміщення.

Обгрунтовуючи незаконність вселення відповідача у спірну квартиру, позивач вказує, що відповідно до ст. 58 ЖК України, ордер є єдиною підставою для зайняття жилого приміщення. При цьому, неодноразово відповідачу було вручено приписи про надання документів щодо правових підстав проживання, а у разі їх відсутності добровільно звільнити незаконно займане житлове приміщення. Вимоги припису відповідачем не виконані. Відповідач і дотепер добровільно виселитися відмовляється і незаконно мешкає за вказаною адресою, що стало підставою для звернення до суду з позовом.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 29.12.2016 зазначену цивільну справу передано в провадження судді Солом`янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В.

Ухвалою суду від 06.01.2017 відкрито провадження в справі та призначено справу до судового розгляду.

13.11.2017 від позивача надійшло клопотання до суду про залучення третіх осіб: Київську міську раду, Солом`янську районну в м.Києві державну адміністрацію.

29.05.2018 від представника відповідача надійшла заява в якій останній заперечує участь представника позивача у даній справі.

08.08.2018 до суду від Київської міської ради надійшли пояснення щодо позову, в яких останній позовні вимоги підтримує в повному обсязі, та просить суд слухати справу у відсутності представника Київської міської ради.

Від відповідача будь-яких відзивів та заперечень, щодо до позовної заяви у встановлений законом строк не надійшли.

04.02.19 Розпорядженням Солом`янського районного суду м.Києва №102, щодо призначення повторного автоматизованого розподілу судових справ, вищезазначену справу було передано головуючому судді Букіній О.М. у зв`язку з тимчасовим відстороненням судді ОСОБА_4 від здійснення правосуддя.

24.12.2019 ухвалою суду, усну заяву представника відповідача про відвід головуючого-судді Букіної О.М., визнано необгрунтованим.

27.12.2019 ухвалою суду в задоволені заяви представника відповідача ОСОБА_5 про відвід головуючому в справі - судді Букіній О.М. відмовлено.

09.04.2020 року до суду надійшло клопотання від представника позивача про відкладення розгляду справи.

13.04.2020 року до суду надійшло клопотання від представника позивача про перенесення розгляду справи.

Представники позивача КП Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва у подальшому судове засідання не з`явився, проте подав заяву про слухання справи у його відсутності та позов просить задовольнити. Проти розгляду справи в порядку заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений, відзиву на позов не надано.

Про причину неявки суд до відома не поставив.

Відповідно до ч.10 ст.128 ЦПК України відповідач, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.

Враховуючи вимоги даної норми закону суд вважає повідомлення відповідача про час розгляду справи належним.

Згідно ч.1 ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов:

1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання;

2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин;

3) відповідач не подав відзив;

4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Виходячи з цього, враховуючи згоду позивача , суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з вимогами п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 264 ЦПК України, під час ухвалення рішення суд вирішує, чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи; які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин.

Частиною 1 ст. 2 ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Судом встановлено, що на підставі розпорядження Солом`янської районної в м. Києві державної адміністрації від 06.05.2015 року №279 Про передачу та закріплення майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва, яке передано до сфери управління Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації за комунальним підприємством Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва , відповідно до Закону України Про місцеві державні адміністрації , рішення Київської міської ради від 09 жовтня 2014 року №270/270 Про удосконалення структури управління житлово-комунальним господарством міста Києва , розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 31.01.2011 р. №121 Про реалізацію районними в місті Києві державними адміністраціями окремих повноважень (зі змінами), житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 був переданий на праві господарського відання та знаходиться на балансі КП Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва .

Таким чином, КП Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва є балансоутримувачем та управителем будинку АДРЕСА_2 .

Встановлено, що на підставі ордеру №Г226185 від 30.01.1974 на зайняття житлового приміщення квартира АДРЕСА_3 була надана ОСОБА_6 . Вказана квартира на час розгляду справи в суді неприватизована.

Як вбачається з наявних у справі матеріалів, в подальшу у спірній квартирі як член сім`ї наймача був зареєстрований ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та знята з реєстрації 03.11.2016 р. у зв`язку зі смертю, що підтверджується даними довідки форми №3, виданої ЖЕД №905 Комунального підприємства Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва 28.12.2016 р. за №12967.

Звертаючись до суду з позовом до ОСОБА_1 , позивач обґрунтовуючи свої вимоги просить виселити ОСОБА_1 із самовільно зайнятого жилого приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , без надання іншого жилого приміщення, посилаючись на те, що останній після смерті ОСОБА_3 самовільно вселився в квартиру АДРЕСА_3 , не маючи на це законних підстав.

З урахуванням викладеного, позивач вважає, що ОСОБА_1 підлягає виселенню із самовільно зайнятої жилої площі, а саме з квартири АДРЕСА_3 , без надання йому іншого житлового приміщення, оскільки заселення відповідача відбулось з порушенням чинного законодавства, а саме ст. 58 ЖК України, так як ордер є єдиною підставою для зайняття жилого приміщення.

За приписами частини першої статті 58 ЖК Української РСР на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.

Відповідно до статті 61 ЖК Української РСР користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється за договором найму жилого приміщення, який укладається на підставі ордера на жиле приміщення.

Договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім`я якого видано ордер.

Згідно з частиною четвертою статті 9 та статтею 109 ЖК Української РСР ніхто не може бути виселений із займаного житлового приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як на підставі і в порядку, передбаченому законом.

За змістом частини третьої статті 116 ЖК Української РСР осіб, які самоправно зайняли жиле приміщення, виселяють без надання їм іншого жилого приміщення.

Такими, що самоправно зайняли жиле приміщення, вважаються особи, які вселилися до нього самовільно без будь-яких підстав, а саме без відповідного рішення про надання їм цього приміщення та відповідно ордера на житлове приміщення. Виселення цих осіб пов`язане з відсутністю у них будь-яких підстав для зайняття жилої площі.

За умовами ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 13 ЦПК України обов`язок доказування покладається на сторони у справі.

Статтею 81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідачем не надано доказів в підтвердження наявності законних підстав для вселення та проживання у спірній квартирі у силу закону чи договору.

Оцінюючи наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що вселення відповідача у квартиру АДРЕСА_3 відбулося з порушенням вимог чинного законодавства.

З огляду на те, що відповідач самовільно вселився та проживає у спірній квартирі без законних на те підстав, останній підлягає виселенню без надання іншого житлового приміщення.

На основі повно та всебічно з`ясованих обставин, на які посилаються сторони, як на підставу своїх вимог та заперечень підтверджених доказами, перевірених в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, а також достатність, взаємозв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до про обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову в повному обсязі.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, а у разі задоволення позову - на відповідача.

Таким чином, з відповідача на користь позивача підлягає стягненю судовий збір у розмірі 1378,00 грн.

Керуючись ст.ст. 9, 58, 61, 99, 109, 116 ЖК України, ст.ст. 2, 10, 12, 13, 76-82, 89, 258, 259, 263, 264, 265, 273, 280-283, 354 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов Комунального підприємства Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва ЖЕД №905 до ОСОБА_1 , третя особа: Київська міська рада, Солом`янська районна в м. Києві державна адміністрація про виселення - задовольнити.

Виселити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_4 , ІПН: НОМЕР_1 ) з квартири АДРЕСА_3 без надання іншого жилого приміщення.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_4 , ІПН: НОМЕР_1 ) на користь Комунального підприємства Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом`янського району м. Києва ЖЕД №905 (код ЄДРПОУ: 39825980, адреса: 03186, м. Київ, вул. Соціалістична, 6) судовий збір в сумі 1378,00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 30 днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: О.М. Букіна

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.10.2020
Оприлюднено13.10.2020
Номер документу92142423
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —760/22609/16-ц

Рішення від 05.10.2020

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 27.12.2019

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Шереметьєва Л. А.

Ухвала від 24.12.2019

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 24.12.2019

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

Ухвала від 06.01.2017

Цивільне

Солом'янський районний суд міста Києва

Лазаренко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні