Господарський суд Рівненської області
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
12 жовтня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/962/20
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Пашкевич І.О. , розглянувши матеріали позовної заяви
фізичної особи-підприємця Фінгерта Олександра Ростиславовича ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 )
до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях (33028, вуд. 16 Липня, буд. 77, м. Рівне, код ЄДРПОУ 42956062)
про визнання протиправною та скасування відмови у наданні згоди на здійснення невід`ємних поліпшень орендованого майна
Без виклику сторін
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2020 року фізична особа-підприємець Фінгерт Олександр Ростиславович звернувся до Господарського суду Рівненської області з позовом до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях у якому, покликаючись на порушення відповідачем прав позивача, як орендаря за договором №1485-2017 від 07.02.2017, просив визнати протиправною та скасувати відмову Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях від 26.08.2020 про надання ФОП Фінгерту О.Р. згоди на здійснення невід`ємних поліпшень у вигляді капітального ремонту орендованого державного майна: Операторська газова заправка - "Ф-1", площею 8,8 кв.м., Навіс- "ф", Ворота - "№1", Ворота - "№2", Ворота - "№3", Огорожа - "№4", та майданчик з бетонним покриттям - "І", площею 705,5 кв.м., які розташовані за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 106.
Нормами ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, встановлено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
За приписами ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України Господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
У відповідності до ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи наведені вище правові норми, зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, кількість сторін у справі тощо, суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.
У відповідності до частини 1 статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Суд дійшов висновку, що рішення з вказаного спору може вплинути на права чи обов`язки балансоутримувача об`єкту оренди ДП НВО "Потенціал-Еко" (33023, Рівненська область, місто Рівне, вулиця Київська, будинок 106, код ЄДРПОУ 22555721), відтак залучає його до участі в справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Керуючись статтями 12, 50, 176, 234, 235, 247 ГПК України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на "10" листопада 2020 р. на 13:20 год. , що відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань №10.
4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ДП НВО "Потенціал-Еко" (33023, Рівненська область, місто Рівне, вулиця Київська, будинок 106, код ЄДРПОУ 22555721).
5. Позивачу надати до дня судового засідання належним чином засвідчені копії документів доданих до позовної заяви.
6. Запропонувати сторонам:
а) відповідачу: відповідно до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України подати, у 15-денний строк з дня отримання даної ухвали, відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності); докази направлення відзиву позивачу;
- відповідно до ст. 167 Господарського процесуального кодексу України, у 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив, подати заперечення на відповідь на відзив та будь-які додаткові докази в обґрунтування своїх заперечень (у разі їх наявності); докази направлення позивачу заперечення на відповідь на відзив.
б) позивачу: відповідно до ст. 166 Господарського процесуального кодексу України подати, у 5-денний строк з дня отримання відзиву, відповідь на відзив та будь-які додаткові докази в обґрунтування позовних вимог (у разі їх наявності); докази направлення відповіді на відзив відповідачу;
в) третій особі: письмові пояснення по суті спору, у разі наявності, з доказами їх надіслання сторонам по справі.
7. Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч.ч. 3, 4 ст. 80 ГПК України).
8. Усі заяви, клопотання, подати до суду до дня судового засідання з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених ст. 170 ГПК України.
9. Суд звертає увагу сторін, що подання доказів у справі здійснюється відповідно до ст.80 ГПК України.
10. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статей 56 та 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 12.10.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.
Суддя І.О. Пашкевич
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2020 |
Оприлюднено | 15.10.2020 |
Номер документу | 92172375 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні