Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
15 жовтня 2020 р. Справа №200/3615/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кониченко Олег Миколайович, розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника Національного банку України про заміну сторони в адміністративній справі за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг до Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Форте про стягнення штрафу в сумі 8500,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 16 травня 2019 року адміністративний позов Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг (ЄДРПОУ 38062828, юридична адреса: 01001, м. Київ, вул. Б.Грінченка, 3) до Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Форте про стягнення штрафу в сумі 8500,00 грн. задоволено, стягнуто з Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Форте на користь Державного бюджету України (на рахунок територіального управління Державної казначейської служби України за місцем знаходження платника на балансовий рахунок 3111 Надходження до загального фонду державного бюджету , код бюджетної класифікації за доходами 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції , символ звітності 106) штраф у сумі 8500 (вісім тисяч п`ятсот ) грн. 00 коп.
Судове рішення набрало законної сили 11.06.2019 року, виконавчий лист видано 26 липня 2019 року.
05 жовтня 2020 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла заява представника Національного банку України про заміну позивача у даній справі - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на його правонаступника - Національний банк України (код 00032106, 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9).
В обґрунтування поданої заяви представник Національного банку України посилався на те, що в результаті припинення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг шляхом ліквідації, повноваження останньої було передано до Національного банку України.
Щодо клопотання заявника про заміну позивача правонаступником суд зазначає, що оскільки на момент звернення представника Національного банку України до суду із заявою про заміну сторони у справі правонаступником, суд справу розглянув і його рішення набрало законної сили та видано виконавчий лист №200/3615/19-а, суд розцінює дане клопотання як заміну сторони у виконавчому документі.
Відповідно до ст.379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження від 2 червня 2016 р. № 1404-VIII у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
01.07.2020 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг (далі - Закон).
Згідно з абз. 2 п. 7 Прикінцевих положень даного Закону, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку з 1 липня 2020 року є правонаступниками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у здійсненні повноважень та виконанні функцій з державного регулювання та нагляду у сфері ринків фінансових послуг у межах повноважень, встановлених Законом України Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг (далі - Закон про фінансові послуги).
Відповідно до п. 8 Прикінцевих положень даного Закону встановлено, що з 1 липня 2020 року Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є процесуальними правонаступниками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у судах у межах повноважень, встановлених Законом про фінансові послуги.
Відповідно до частини першої статті 21 Закону про фінансові послуги, Державне регулювання ринків фінансових послуг здійснюється:
- щодо ринків цінних паперів та похідних (деривативів), професійної діяльності на ринку цінних паперів та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення - Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
- щодо ринку банківських послуг та інших, ніж зазначені в абзаці другому цієї частини, ринків небанківських фінансових послуг - Національним банком України.
Також, указом Президента України № 259/2020 від 30.06.2020 року постановлено припинити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, шляхом ліквідації.
Зважаючи на вищенаведене, ураховуючи, що Національний банк України є правонаступником повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, суд приходить до висновку про необхідність заміни стягувача у виконавчому листі, виданому 11 липня 2018 року Донецьким окружним адміністративним судом по справі №805/2531/18-а.
Керуючись статтями 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Замінити стягувача у виконавчому листі №200/3615/19-а, виданому 26 липня 2019 року Донецьким окружним адміністративним судом, з Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 3, код ЄДРПОУ 38062828) на Національний банк України (01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, код ЄДРПОУ 00032106).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до пп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.М. Кониченко
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2020 |
Оприлюднено | 19.10.2020 |
Номер документу | 92195542 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кониченко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні