Ухвала
від 26.08.2020 по справі 758/9571/20
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 758/9571/20

Категорія 54

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

26 серпня 2020 року м. Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі судді Гребенюка В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до садівницького товариства Суднобудівник , про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії, -

УСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеним позовом.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Позов за змістом і формою повинен відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.

Відповідно до п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позивач просить визнати протиправними дії відповідача щодо несвоєчасного та неповного надання інформації на адвокатський запит, а також зобов`язати відповідача надати відповідну інформацію на запит, обгрунтовуючи свій позов тим, що під час надання його клієнту ОСОБА_2 правничої допомоги, відповідач не надав необхідну інформацію на його адвокатський запит.

Суд бере до уваги, що цивільним процесуальним законодавством передбачений окремий порядок забезпечення доказів, у випадку якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим (ст. 116 ЦПК України). Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви. Відтак, позивач може звернутися до суду в інтересах свого клієнта із заявою про забезпечення доказів, а не в порядку позовного провадження. Крім того, стаття 212-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність щодо неправомірної відмови в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

Таким чином, предмет та підстави позову потребують уточнення та обгрунтування належними доказами.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Порядок і розмір ставок судового збору визначений Законом України Про судовий збір .

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно з пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент подання позову становить 840,80 грн.

Позивачем заявлено три позовні вимоги (про визнання дій відповідача, які полягали у наданні неповної інформації протиправними, про визнання дій відповідача, які полягали у несвоєчасному наданні інформації, протиправними, про зобов`язання відповідача надати відповідь на адвокатський запит), водночас, сплачено лише за одну позовну вимогу немайнового характеру (840,80 грн). Відтак, підлягає доплаті судовий збір в розмірі 1 681,60 грн.

Частиною 1 статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, керуючись положеннями ст. 6 Закону України Про судовий збір ст. ст. 175-177, 185, 260 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до садівницького товариства Суднобудівник , про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху;

Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днівз дня отримання ухвали;

Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу;

Копію цієї ухвали направити позивачу;

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В.Гребенюк

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.08.2020
Оприлюднено16.10.2020
Номер документу92212807
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —758/9571/20

Рішення від 02.08.2022

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

Ухвала від 28.07.2021

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

Ухвала від 21.10.2020

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

Ухвала від 26.08.2020

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Гребенюк В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні