Ухвала
від 13.10.2020 по справі 127/7824/20
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/7824/20

Провадження № 2/127/3646/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 жовтня 2020 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В., розглянувши заяву про самовідвід у цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Файр Стон до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю Едін про усунення перешкод в користуванні майном,-

ВСТАНОВИВ:

12.10.2020 суддею Ан О.В. заявлено самовідвід з тих підстав, що в квітні 2020 їй на розгляд передано позов ТОВ Файр Стон до ОСОБА_1 , ТОВ Едін про усунення перешкод в користуванні майном. Ухвалою суду від 28.04.2020 відмовлено у відкритті провадження у справі, оскільки спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Ця ухвала скасована постановою Вінницького апеляційного суду від 29.09.2020, а справу направлено для продовження розгляду до Вінницького міського суду Вінницької області. Враховуючи те, що в ухвалі від 28.04.2020, яка була скасована судом апеляційної інстанції, суддя висловила переконання про неможливість розгляду даної справи в порядку цивільного судочинства, вказане може викликати сумніви в її неупередженості та об`єктивності при розгляді справи по суті.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.

У пункті 2.5 Бангалорських принципів поведінки судді зазначено, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

Згідно зі ст. 15 Кодексу суддівської етики, неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді.

Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процесу, а також у випадку, якщо судді з його власних джерел стали відомі докази чи факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи у разі неможливості ухвалення ним об`єктивного рішення у справі.

У п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод закріплено принцип, за яким кожен має право на справедливий публічний розгляд його справи безстороннім судом.

Відповідно до практики ЄСПЛ (рішення від 09.11.2006 у справі Білуга проти України , від 28.10.1998 у справі Ветштан проти Швейцарії ) важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві. Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.

Статтею 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення права сторін на справедливий суд, уникнення сумніву щодо неупередженості і об`єктивності судді під час проведення судового розгляду та вирішення даної справи по суті, заява про самовідвід підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись статтями 36, 40, 260, 353 ЦПК України суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву судді ОСОБА_2 про самовідвід у цивільній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Файр Стон до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю Едін про усунення перешкод в користуванні майном - задовольнити.

Справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Файр Стон до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю Едін про усунення перешкод в користуванні майном передати до відділу прийому та реєстрації (канцелярія) Вінницького міського суду Вінницької області для повторного автоматизованого розподілу справи між суддями.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення13.10.2020
Оприлюднено16.10.2020
Номер документу92218860
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —127/7824/20

Рішення від 09.12.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Федчишен С. А.

Рішення від 09.12.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Федчишен С. А.

Ухвала від 20.10.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Федчишен С. А.

Ухвала від 13.10.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ан О. В.

Постанова від 29.09.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Постанова від 29.09.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 16.09.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 04.09.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 28.04.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ан О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні