15.10.20
Провадження № 2/235/1838/20
Справа № 242/1869/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
15 жовтня 2020 року м.Покровськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецкої області
в складі: головуючого судді Філь О.Є.
за участю секретаря судового засідання Придворової В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Покровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новоекономічної селищної ради Покровського району Донецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 04 травня 2020 року звернулася до Селидівського міського суду Донецької області з позовом до Новоекономічної селищної ради Покровського району Донецької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
31 липня 2020 ухвалою судді Селидівського міського суду Донецької області зазначену позовну заяву передано на розгляд за підсудністю до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області.
03 вересня 2020 року справа надійшла до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді недоотриманої пенсії, яку спадкодавець не отримав за життя. Позивач є єдиним спадкоємцем.
24 лютого 2020 року позивач звернулася до Сьомої донецької державної нотаріальної контри з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .. Постановою державного нотаріуса відмовлено позивачу у вчиненні нотаріальної дії у зв`язку з пропуском строку для прийняття спадщини та не проживанням із спадкоємцем за однією адресою.
19 лютого 2020 року Волноваським районним судом Донецької області було задоволено заяву ОСОБА_1 про встановлення факту смерті ОСОБА_2 .
Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Однак, за вказаних вище обставин, зазначений законом строк позивачем був пропущений.
З урахуванням вищезазначених норм права та підстав, позивач вважає, що має право просити суд визначити їй додатковий строк у три місяці для подачі заяви до нотаріуса для прийняття спадщини, яка залишилася після смерті ОСОБА_2 .
03 вересня 2020 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вищезазначену справу було передано до провадження головуючому судді Філь О.Є.
04 вересня 2020 року ухвалою суду відкрито провадження у справі, надано
відповідачу 15 - денний строк на подання відзиву на позов з дня вручення ухвали про відкриття провадження та призначено підготовче засідання на 01 жовтня 2020 року.
У підготовче засідання позивач не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлений належним чином, надав суду заяву, в якій просив розглянути справу без його участі. Інших клопотань від сторін не надійшло, справу призначено до судового розгляду на 15 жовтня 2020 року.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, на задоволенні позовних вимог наполягає.
Представник відповідача Новоекономічної селищної ради Покровського району Донецької області про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином, в судове засідання не з`явився без повідомлення причин, відзив не подав.
Згідно ст.281 ЦПК України по справі ухвалено заочне рішення на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріли справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача законні, обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі за наступних підстав:
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Макіївка Донецької області померла мати позивача ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть Серія НОМЕР_1 , виданого 24.02.2020 року Селидівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Харків) (а.с.14).
Померла ОСОБА_2 була матір`ю позивача, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим 09.03.1954 року Калінінським бюро ЗАГ м.Сталіно, з якого вбачається, що матір`ю ОСОБА_1 записана ОСОБА_2 (а.с.9).
Як вбачається зі свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 , виданого Центрально-міським відділом ЗАГС м.Макіївки Донецької області ОСОБА_1 06.10.1972 року уклала шлюб з ОСОБА_4 . Після укладення шлюбу присвоєно прізвище ОСОБА_1 (а.с.10).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина у вигляді недоотриманої пенсії, яку спадкодавець не отримав за життя. Позивач є єдиним спадкоємцем.
24 лютого 2020 року позивач звернулася до Сьомої донецької державної нотаріальної контри з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .. Постановою державного нотаріуса відмовлено позивачу у вчиненні нотаріальної дії у зв`язку з пропуском строку для прийняття спадщини та не проживанням із спадкоємцем за однією адресою (а.с.22).
19 лютого 2020 року Волноваським районним судом Донецької області було задоволено заяву ОСОБА_1 про встановлення факту смерті ОСОБА_2 , що підтверджується копією рішення Волноваського районного суду Донецької області по справі № 221/1233/20 від 19.02.2020 року (а.с.15-16).
Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Однак, за вказаних вище обставин, зазначений законом строк позивачем був пропущений.
Як вбачається з інформаційної довідки зі Спадкового реєстру після ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , спадкова справа не заводилась (а.с.62-63).
У відповідності до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Як роз`яснив Пленуму Верховного Суду України у п. 24 Постанови від 30.05.08. № 7 "Про судову практику у справах про спадкування особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК.
Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом. Суди відкривають провадження в
такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Однак, враховуючи положення п. . 3.18. гл. 10 розд. ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, залучити позивача до спадкування без рішення суду не вбачається можливим.
Таким чином суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 16, 1216, 1218, 1261, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 13, 19, 81, 263-265, 282 ЦПК України , суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законно сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Донецького Апеляційного суду, з врахуванням вимог п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України. Апеляційні скарги можуть бути подані протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заочне рішення може бути переглянуте Красноармійським міськрайонним судом Донецької області за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
Відповідач 1: Новоекономічна селищна рада Покровського району Донецької області, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 04341643, місцезнаходження: 85340, Донецька область, Покровський район, смт.Новоекономічне, пров. Центральний, 7.
Дата складання повного тексту рішення 15 жовтня 2020 року.
Суддя О.Є.Філь
Суд | Красноармійський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2020 |
Оприлюднено | 18.10.2020 |
Номер документу | 92224979 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Філь О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні