Рішення
від 16.10.2020 по справі 307/1603/20
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 307/1603/20

Провадження № 2/307/1047/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 жовтня 2020 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючої судді Сойми М.М., за участю секретаря с/з Ваш Е.О., представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Джанди М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Біловарської сільської ради Тячівського району Закарпатської області, де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Тячівська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове нерухоме майно,

В С Т А Н О В И В:

Свої вимоги позивач мотивує тим, що її бабуся ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після смерті бабусі відкрилася спадщина, до складу якої входить житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1 , загальною площею 112,8 м.кв.., земельна ділянка площею 0,25 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Чоловік бабусі ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Спадкодавець ОСОБА_2 залишила заповіт і таким чином визначила посмертну юридичну долю свого майна, шляхом складання заповідального розпорядження, а тому, після смерті бабусі єдиною спадкоємицею за заповітом є позивачка ОСОБА_1 . Однак, бабуся за час життя не оформила право власності на будинок, в зв`язку з чим спадщину в нотконторі оформити не можливо та нотаріусом винесена постанова про відмову у видачі їй свідоцтва про право на спадщину. Бабуся ОСОБА_2 являлася головою та власницею дворогосподарства згідно запису в погосподарських книгах Біловарської сільської ради. Після смерті бабусі позивач вступила у фактичне володіння спадковим майном, оскільки на день відкриття спадщини в будинку проживала та була зареєстрована, факти оспорювання її права власності на майно з боку інших осіб відсутні.

Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Джанда М.М. в судовому засіданні вимоги позову підтримав та, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, просить позов задовольнити.

Представник відповідача Біловарської сільської ради Тячівського району Закарпатської області сільський голова Войтенко Г.В. в судове засідання не з`явилася, позаяк подала суду заяву, в якій просить справу розглянути у відсутності представника сільської ради та зазначила, що Біловарська сільска рада позовні вимоги визнає повністю та проти задоволення позову не заперечує.

Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Тячівська державна нотаріальна контора в судове засідання не з`явилася, позаяк подала суду заяву, в якій просить справу розглянути у відсутності представника нотконтори, позовні вимоги визнала та протии задоволення позову не заперечує.

Заслухавши представника позивача та дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні належними доказами, позивач являється єдиною спадкоємцею і відноситься до кола спадкоємців за заповітом після смерті бабусі ОСОБА_2 та вступила у фактичне володіння спадковим майном, тобто, постійно проживала разом з бабусею до дня її смерті.

Смерть бабусі позивача ОСОБА_2 19 лютого 2007 року стверджена свідоцтвом про її смерть (а.с. 14).

Відповідно до заповіту, складеного секретарем виконкому Біловарської сільської ради Войтенко Г.В. 10 листопада 2006 року, зареєстрованого в реєстрі за №24/05/1, ОСОБА_2 заповіла все своє майно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.15).

Відповідно до ч.1 ст. 1221 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, якою являється позивач ОСОБА_1 ..

Про наявність спадкового будинку АДРЕСА_1 , загальною площею 112,8 м.кв.., стверджено технічним паспортом на будинок (а.с. 29-33).

Згідно довідки Біловарської сільської ради від 15 жовтня 2020 року, спадковий будинок не порушує права та інтереси інших осіб.

Про те, що спадковий будинок АДРЕСА_1 , загальною площею 112, 8 м.кв.., належав спадкодавиці ОСОБА_2 , стверджено записами в погосподарських книгах Біловарської сільської ради та свідоцтвом про забудову садиби в сільських населених пунктах.

Згідно архівного витягу з рішення 5 сісії ХХІІ скликання Біловарської сільської ради від 16 січня 1997 року за №29 вбачається, що ОСОБА_2 вирішено передати земельну ділянку площею 0.15 га, яка була в її постійному користуванні, що розташована в АДРЕСА_1 .

Відповідно до ст. 1218 ЦК України До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті .

Про прийняття позивачем спадщини - житлового будинку після бабусі, свідчить та обставина, що позивач у відповідності до ст. 1268 ч.3 ЦК України в редакції 2004 року прийняла спадщину і фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, що є доведеним в судовому засіданні.

Таким чином, суд вважає, що позивач навела допустимими доказами те, що вона як спадкоємець після смерті бабусі вправі набути право власності на спадкове нерухоме майно - житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1 , загальною площею 112,8 м.кв..

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 4, 10, 263-265 ЦПК України, ст. ст. 1218, 1220, 1258 ч.1, 1261, 1268, 1269 ЦК України (ред. 2004 року), суд,-

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право приватної власності на спадкове нерухоме майно - житловий будинок садибного типу з господарськими будівлями та спорудами за АДРЕСА_1 , загальною площею 112,8 м.кв..

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду в 30-денний строк з дня його проголошення (складання), при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу 13 Перехідні положення ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканка АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .

Відповідач: Біловарська сільська рада, місцезнаходження: с. Біловарці, вул. Біловарська, 56, Тячівського району, Закарпатської області, ЄДРПОУ - 22115324.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Тячівська державна нотаріальна контора , місце знаходження: 90500, м.Тячів. вул. Незалежності, 31, Закарпатської області .

Повний текст рішення складено 16 жовтня 2020 року.

Головуюча: Сойма М.М.

СудТячівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення16.10.2020
Оприлюднено19.10.2020
Номер документу92225716
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —307/1603/20

Ухвала від 26.10.2020

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

Рішення від 15.10.2020

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

Рішення від 16.10.2020

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

Ухвала від 16.06.2020

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні