ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження та
призначення справи для судового розгляду по суті
"12" жовтня 2020 р. Cправа № 902/676/20
Господарський суд Вінницької області у складі судді Матвійчука Василя Васильовича , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом : Акціонерного товариства "Вінницяобленерго" (вул. Магістратська, 2, м. Вінниця, 21050)
до : Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсітінет" (вул. Пушкіна, 1, м. Вінниця, 21020)
про стягнення 103260,06 грн.
за участю секретаря судового засідання Марущак А.О.,
представників сторін:
позивача Дроздова А.А. згідно витягу з ЄДРЮОФОПтаГФ;
відповідача не з`явився
В С Т А Н О В И В :
На розгляді до Господарського суду Вінницької області перебуває справа № 902/676/20 за позовом Акціонерного товариства "Вінницяобленерго" з вимогою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінсітінет" про стягнення суми боргу за Договором з доступу до елементів інфраструктури об`єкта електроенергетики в розмірі 92 374,23 грн, пені в розмірі 7 803,39 грн, інфляційних в розмірі 1 700,62 грн та 3% річних в розмірі 1 381,82 грн.
Ухвалою суду від 03.09.2020 продовжено строк підготовчого провадження по справі на 30 днів, підготовче засідання відкладено на 01.10.2020.
За результатами судового засідання 01.10.2020 суд, без виходу до нарадчої кімнати, постановив ухвалу із занесенням її до протоколу судового засідання від 01.10.2020 про долучення до матеріалів справи доказів та відкладення підготовчого засідання на 12.10.2020.
06.10.2020 до суду надійшла заява позивача № 08.14-11530 від 06.10.2020 про зменшення розміру позовних вимог.
06.10.2020 до суду надійшов відзив на позовну заяву № б/н від 30.09.2020, в якому відповідач, посилаючись на погашення суми боргу в повному обсязі, заперечує проти позову.
На визначену судом дату з`явився представник позивача. Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, пояснень причин неявки суду не повідомив.
Розглянувши в судовому засіданні 12.10.2020 заяву позивача про відмову від позову суд дійшов висновку про відмову в її задоволенні з огляду на наступне.
Обґрунтовуючи подану заяву позивач вказує, що відповідачем в період з 21.08.2020 по 22.09.2020 перераховано на рахунок позивача 123 165,64 грн, чим повністю погашено суму основного боргу. Тому позивач просить зменшити розмір позовних вимог на суму основного боргу. При цьому підтримує позовні вимоги в частині стягнення пені, інфляційних втрат та трьох процентів річних.
Згідно приписів п. 2 ч. 2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 3 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Предметом позову є матеріально - правова вимога про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу до відповідача, що кореспондується зі способами захисту цього права чи інтересу, передбаченими ст. 16 Цивільного кодексу України та ст. 20 Господарського кодексу України.
Суд зазначає, що під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено у позовній заяві. Згідно зі ст. 163 ГПК України ціну позову вказує позивач. Отже, у разі прийняття судом зміни (в бік збільшення або зменшення) кількісних показників, у яких виражається позовна вимога, має місце нова ціна позову, виходячи з якої вирішується спір.
Позовна заява - це процесуальний документ, за допомогою якого реалізується право на звернення до господарського суду і в якій може бути об`єднано кілька вимог. Під позовною вимогою розуміється матеріально правова вимога, тобто предмет позову, отже, позивач наділений правом об`єднати в одній позовній заяві кілька вимог.
Так, згідно ч. 1 ст. 173 ГПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Як свідчать встановлені судом обставини справи, у даній справі № 902/676/20 однією із самостійних позовних вимог було, зокрема, стягнення 92 374,23 грн. основного боргу.
Водночас, із заяви позивача про зменшення розміру позовних вимог вбачається, що позивач зменшив позовні вимоги, зокрема, за рахунок 92 374,23 грн. основного боргу.
Оскільки під зменшенням розміру позовних вимог закон розуміє зміну кількісних показників в яких виражається певна вимога, тому зменшення позовних вимог про стягнення основного боргу могло б бути виражене виключно у зменшенні розміру саме цих вимог до певної суми. Тоді як в заяві про зменшення позовних вимог вимога про стягнення основного боргу зменшена до нуля, що не узгоджується з наведеними приписами, а отже заява не може бути прийнята судом як зменшення розміру позовних вимог.
В підготовчому засіданні 12.10.2020 представник позивача зазначила, що всі докази подані до суду та не заперечила проти закінчення підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті.
Відповідно до статті 177 ГПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Згідно частини 2 статті 185 ГПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду; закриття провадження у справі; закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Отже, враховуючи те, що судом під час підготовчого провадження, було вчинено всі дії, які необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті, остаточно з`ясований предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті та враховуючи закінчення строку підготовчого провадження, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження у справі та призначення справи до судового розгляду по суті. При цьому суд зауважує, що призначення справи до судового розгляду по суті не позбавляє сторін можливості подати пояснення по суті спору.
Керуючись п. 3 ч. 2 ст. 185, ст.ст. 177, 233, 234, 235, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Закрити підготовче провадження та призначити справу № 902/676/20 для судового розгляду по суті на 10 листопада 2020 р. об 11:30 в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, (3-й поверх, зал №5).
2. Роз`яснити учасникам справи ст. 207 ГПК України, згідно положень якої під час розгляду справи по суті в учасників справи з`ясовується, чи мають вони заяви чи клопотання, пов`язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
3. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/
4. Примірник ухвали направити відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення .
5. Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://vn.arbitr.gov.ua
Ухвала підписана 15.10.2020.
Суддя Матвійчук В.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (вул. Магістратська, 2, м. Вінниця, 21050)
3 - відповідачу (вул. Пушкіна, 1, м. Вінниця, 21020)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2020 |
Оприлюднено | 19.10.2020 |
Номер документу | 92226734 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Матвійчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні